Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Kalendarz Fundacji na 2019 r.

kalendarz 2019 01

Gorąco zachęcamy do zakupu kalendarza na rok 2019, wydanego przez Fundację Opieki nad Zwierzętami Canis. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Fundacja przeznaczy na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Koszt 1-go kalendarza - 25 zł + koszt przesyłki. Zamówienia   e-mailem: canis.org@gmail.com lub przez sklepik internetowy Fundacji http://sklep.canis.org.pl/

Kalendarz ma format 20 na 30 cm, ilustracje zwierzaków, podopiecznych Fundacji, bardzo praktyczne kalendarium, z miejscem na zapiski oraz spisem imienin. Więcej>>>

Zamówienia można słać e-mailem lub dokonywać zakupu w sklepiku Fundacji

Prośba o wsparcie finansowe

wsparcie finansowe fundacja canisSzanowni Państwo, Cały czas kupujemy karmę dla naszych zwierząt, leki, żwirek i mamy wiele potrzeb. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na te zakupy.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938

Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Kubuś znalazł dom w grudniu 2011

Kubuś
ur w 2008

Przemiły kot, bardzo przymilny, uwielbia głaskanie, garnie się do człowieka. Boi się innych kotów. Żle znosi pobyt w ośrodku adopcyjnym, stresuje się i wylizuje sobie futerko. Ze względu na jego charakter szukamy dla niego domu z ogrodem w bezpiecznej okolicy, gdzie będzie mógł wychodzić. Kubuś stracił oko.

Kubuś od dawna miał problemy zdrowotne, utrata oka, ciągłe infekcje. Intensywne leczenie nie dawało rezultatów. Ostatnio pojawiły się też problemy neurologiczne, krwawienie z ucha.
Niedawno została wykryta przyczyna problemów Kubusia - rozszczep podniebienia. Wada ta powoduje ciągłe infekcje i kto wie czy nie była przyczyną utraty oka. Na filmiku widać latające oko, co świadczy o infekcji.

 

 

Chcesz żeby ten uroczy kot był zdrowy! - pomóż mu!

13.08.2010r godz.13.00 -PIĄTEK  !!!! Na pewno jest to bardzo dobra data (zabobony precz) dla Kubusia. Tego dnia kotek został zoperowany- zeszyto przetokę ustno-nosową oraz podniebienie,które pękło na skutek upadku z dużej wysokości.Było to stare pęknięcie ale Kot jest młody więc rokowania są bardzo dobre.Zdjęcie szwów po 14 dniach.10 dni antybiotykoterapii pooperacyjnej.

Kiedy Kubuś był w narkozie wykonane zostało dokładne badanie ucha-okazało się że (na szczęście) nie ma zapalenia ucha środkowego.Błona bębenkowa jest cała.Oczywiście jest stan zapalny ale ucha zewnętrznego bardzo blisko błony bębenkowej, stąd też były silne objawy neurologiczne wskazujące na zapalenie ucha wewnętrznego. Były tez podejrzenia zapalenia mózgu.

Dzięki fachowej opiece Kubuś wraca do zdrowia.Ucho ma leczone zewnętrznie -zapuszczanie leku-Surolan. Leczenie przewidziane na ok 3 tyg.

 

 
Nareszcie po ośmiu miesiącach konkretna diagnoza i leczenie.Skończą się ciągłe infekcje i Kubuś będzie mógł mieć oczyszczone zęby oraz zaszyty oczodół po utracie oka.  

Kocurek zaczął jeść dopiero czwartego dnia po operacji,mimo leków przeciwbólowych nie mógł jeść choć był głodny.
Nareszcie najadł się do syta i zainteresował się bardzo zabawką , którą bawił sie mały kotek.Drapie drapkę i chodzi dumny z ogonkiem do góry.Oczywiście bardzo dużo odpoczywa i regeneruje siły. Koszmar ciągłych infekcji głowy i wielomiesięcznego bólu ,skończył się.Koszty dotychczasowego leczenia oraz operacji to ok.1300 zł.
Kubuś zawsze miał bardzo dobre wyniki krwi,podwójnie testowany na nosicielstwo -ujemne,nigdy nie gorączkował.Więc nie było możliwości innej decyzji jak leczenie choć lekarze często mówili że widzą marne szanse na  życie Kubusia. Jakie będą koszty dalszych zabiegów jeszcze nie wiemy.

      

Aktualizacja 05.11.2010

W dn .13 sierpnia Kubuś przeszedł pierwszą operację podniebienia,trochę przeszkadzały kotkowi szwy w jedzeniu ale radził sobie. Po prostu łykał drobno krojone mięso i tylko to chciał. Po dwóch tygodniach miał zmięte szwy.

Okazało się że podniebienie nie zrosło się całkowicie.Pozostała miał dziurka.Umówiony został kolejny termin szycia podniebienia na 01.10.2010.Wówczas miał wyrwane dwa ruszające się zęby.i zmięty kamień.Zawsze miał kontrolowany stan nerek i wątroby -za każdym razem wyniki były bardzo dobre.Na szczęście.

Druga operacja miała zakończyć problem z podniebieniem kota.Tak tez wyglądało,Kubuś prawie zupełnie przestał kichać i nie było wycieków ropnych z nosa.Zaczął jeść drobną suchą karmę i puszki co wcześniej nie było możliwe.Bardzo ładnie przybrał na wadze.

W dn.02.11.2010 Kubuś został poddany kolejnej koniecznej operacji-enukleacja resztek oka w oczodole lewym. Na drugi dzień kotek jadł z apetytem i zaczynał się bawić. Przy okazji zdjęte zostały szwy z podniebienia.

Niestety podniebienie nie zrosło się co było przyczyną - są rożne opinie.Fakt jest faktem jest dziurka wielkości ok.1.5 mm Za jakiś czas-grudzień -styczeń Kubuś zostanie poddany kolejnej operacji podniebienia-ostatniej.

Musi być podjęta jeszcze jedna próba,ponieważ na skutek przedostania się pokarmu,sierści dalej przez dziurkę w podniebieniu powodują infekcje.Kotek kicha ropą tak jak teraz.Mogą powstać inne niebezpieczne infekcje-bardzo niebezpieczne,jak by nie było jest to głowa.

Kubuś znosi wszystko bardzo dzielnie,nie koncentruje się na swoich bolączkach.Jest bardzo kochany,uwielbia być całowany w główkę i głaskany pod brodą.

Kubuś z Markizem

 

Aktualizacja 10 sierpania 2011

 

Kubuś nie został poddany trzeciej operacji zszycia podniebienia,ponieważ w kilka dni po operacji ocznej w dn.02.11.2010r ,kot przestał jeść mięso co  wskazywało na zmiany zdrowotne.Zrobione zostało badanie krwi- okazało się że białko znacznie wzrosło .Podawanie narkozy w tym momencie  mogło by bardzo zaszkodzić Kubusiowi.
Operacja została przesunieta na czas poprawy  zdrowia  kotusia.
Kubusia organizm bardzo wyrażnie pokazuje zmiany zdrowotne zachodzące w kocie .Tak  też czekaliśmy kiedy  podopieczny zacznie upominać się o inne jedzenie niż sucha karma-którą bardzo ładnie je mimo problemów z podniebieniem i brakiem wielu zębów,po prostu ją łyka.
Oczywiście cały czas Kubuś kicha ale porównując początek-kiedy trafił do fudacji  z kichania pozostało max.10% tak że jest zdecydowna  poprawa .
W marcu 2011r.ktek zaczął kuleć i pokładać się.Konsultacja lekarska -stwierdzono że czuje ból w prawym śrudstopiu.Zalecenie- należy odczekać ,być może drobny uraz np.przy zeskakiwaniu.Niestety  Kubuś zaczął kuleć coraz bardziej. W końcu został wykonany rtg lewj łapy ..Opis badania-Zwężenie szpar stawowych stawu nadgarstkwego  lewego,zniekształceniepowierzchni dostawowych kości worzących staw nadgrstkowy.Obraz wskazuje na zmiany o charakterze zwyrodnieniowym.
Po tym badaniu Kubuś został skierowany na badanie cyfrowe,ponieważ kostki w łpie kota sa tak małe że odczyt nie dawał 100% pewności co do zmian.
W lipcu 2011r.zostało wykonane badanie cyfrowe dwóch łapek Kubusia.ponieważ zaczął kuleć na prawą łapkę również.
Opis badania RTG - Odczyny odokostnowe na powierzchni końców bliższych kości $-tej i 5-tej śródręcza lewego oraz 5-tej śródręcza prawego a także na powierzchniach grzbietowych kości 2 -go rzędu nadgarstka z zatarciem szpar stawów nadgarstkowo-śródręcznych.
Obraz wskazuje na stan po przbytym urazie  z następowym  wytworzeniem zmain o charakterze zwyrodnieniowym.
RTG.jamy brzusznej - stan po urazie mostka w okolicy wyrostka  mieczykowatego.
Leczenie to podawanie Metacamu-po który Kubś czuje się żle ew.Tolfiny,po której można stwierdzić poprawę max. w 20%
W związku z tym kot dostaje stryd- Enkorton 1/2 tabl.dziennie.Jest porawa .Kubuś już tak się nie chowa,wskakuje na łóżko,zaprasza do głaskania i zabawy.Oczywiście jest zdecydowanie mniej  aktywny niż przed objawami bólu łapek.
Mimo sterydu zaczęła być widoczna kulawizna tylnej łapki-kiedy szedł często przysiadał.Dla stwierdzenia przyczyny wykonany został kolejny rtg. tylnych łapek w dn..01.08.2011r.
Opis badania RTG - Deformacja  gałęzi panewkowej prawej kości kulszowej co wskazuje na stan po przebytym urazie.Odczyn odokostnowyna powierzchni dogrzbietowej dalszego szeregu kości stępu i bliższego końca kości śródstopia.
Przepisuję  dokładnie wszystkie opisy lekarskie chcąc uświadomić wszystkim że     PRZECIEŻ  KOT SPADA NA 4-ry ŁAPY  !!!!!!!!!!!!!!!!!
Od dnia 09.08.2011 kubuś ma odstawiony steryd w obawie przed duzym spadkiem odporności,którą swego czasu miał bardzo niską .Pojawiłsię po obu stronach nosa niewielki wyciek ropny,nie związany z kichaniem.
Kubuś dostaje  dwa razy dziennie ArthoFlex Omega Kot - żel  ;Wspomaga prawidłowe funkcjnowanie stawów u kotów ,zawiera: Glukozamina,Chondroityna,MSM+Omega 3
Cały czas konsultowane są łapki z lekarzami,jak narazie istnieje  tylko pomoc operacyjna- jako jedyna w miarę skuteczna.
 
Aktualizacja grudzień 2011
 
W piątek 9 grudnia Kubuś miał trzeciaoperację zszycia podniebienia. Przy okazji narkozy, miał równiez usuniętych 5 ząbków. Jedne z kiełków był już martwy, drugi wysuwal się kalecząc wargę. Trzeci rokował też że wkrótce bedzie musiał być usunięty. Kubuś przeszedł operację bardzo dobrze. Apetyt kotkowi bardzo dopisuje. Bardzo się ożywił, mniej śpie. Częściej zaprasza do zabawi i do pieszczot. Wygląda na to, że zęby bardzo Kubusiowy doskwierały. Kubuś bardzo, bardzo dużo się myje, jesst to urodzony pedant. Obecnie kicha od przypadku do przypadku, jako że przez dziurę w podniebieniu nie przedostają sie do przewodów nosowych resztki jedzenia i sierści.
 
Gdy się pozbiera po narkozie, zostanie prawdopodobnie zoperowany za ok, pół roku, bedzie miał amputowaną główkę kości łudowej, co przysienie kotu bardzo duża ulgę w chodzeniu.
 
Dochodzi do siebie. Szwy będzie miał ściągane za 2 tygodnie. Miejmy nadzieję, że podniebienie zarośnie się już na dobre.