Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Przekaż 1,5% z podatku na nasze zwierzęta!

Pobierz program PIT

Przeznacz 1,5% podatku
na rzecz naszych zwierząt.

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Akcje na rzecz zwierząt

15780771125939033154UDRĘCZONE, BEZDOMNE KOTY - ŻYWE TARCZE STRZELNICZE, CHOROBY I NIEDOŻYWIENIE.

Wrażliwa dusza podczas chęci pomocy jednej kotce napotkała wielkie, zaniedbane stado kotów na terenie Bronisz pod Warszawą.

Bezdomne koty okazały się być w większości w złym stanie: schorowane i niedożywione. My, jako wolontariuszki, postanowiłyśmy pomóc tym biedakom i z pomocą gminy poddać je zabiegom kastracyjnym, ale to okazuje się niewystarczające: koty te potrzebują również interwencji medycznych, gdyż jak się okazało - STRZELANO DO NICH, niektóre z nich mają w ciele wiele śrutu, mają również zęby połamane na skutek urazu.

NAD TYMI ZWIERZĘTAMI BESTIALSKO SIĘ ZNĘCANO! Trudno sobie wyobrazić ile musiały wycierpieć, początkowo ufne wobec człowieka, stopniowo zaczęły się bać i chować.

Na poniższych zdjęciach kocurek, który wydawał się początkowo w lepszym stanie: wielokrotnie postrzelony, ze śrucinami w ciele, z połamanymi zębami i ropniami w dziąsłach.

Znaleźliśmy dobre dusze chętne dokarmiać to stado w niesprzyjającej lokalizacji, wolontariuszy którzy mogą pomóc z zorganizowaniem ocieplonych budek na noce i na zimę, ale to wszystko plus leczenie tak poturbowanych kotów będzie BARDZO KOSZTOWNE.

PROSIMY, POMÓŻCIE ODWRÓCIĆ TO OKRUCIEŃSTWO WYRZĄDZONE PRZEZ CZŁOWIEKA, pomóżcie zniwelować cierpienie tych pokrzywdzonych zwierząt. Mamy niezapałacone faktury za ich zabiegi a jeszcze nie wszystkie nawet zdążyłyśmy złapać. Każda złotówka będzie pomocna.

20240406 012352Kotka Jakota jest z nami od 2009 r. Wówczas miała dwa miesiące kiedy to trafiła do nas z ZK w Grudziądzu wraz z rodzeństwem i całym stadem  kotków tam przebywających. Jej siostra Mikana, identyczna z wyglądu i charakteru znalazła dom a o Jakotę nikt nigdy nie zadzwonił, nie zapytał. Super urocza, miła do ludzi ,kotów, psów. Duża piękna kocia. Również teraz mimo wieku bardzo lubi się bawić. Niestety u koteczki jest podejrzenie nowotworu na żuchwie. jest też zmiana w miejscu po kle . Było zrobione TK głowy, biopsja histopatologia. Badanie było zrobione 21 go marca w Vetriverze w Laskach, mimo upomnień nie ma wiadomości co do wyniku biopsji, histopatologii  ,opisu TK . MInęły już zapowiedziane w lecznicy dwa tygodnie. Aby pobrać wycinki do badania , była narkoza wziewna, szwy na brodzie zostały zdjęte 6 go kwietnia w pobliskiej lecznicy, wszystko jest bardzo dobrze zagojone. Jakota miała duże trudności z jedzeniem po tych zabiegach ,wypadało jej jedzenie bardzo się śliniła.. Przed badaniem wszystko było dobrze  mimo iż koteczka nie ma zębów. Ale nie ma  zębów  wiele lat i świetnie sobie radziła. Ma duży apetyt , bardzo chce się przytulać taka była zawsze. Ponieważ jest duża większośc myślała że to kocurek. Koszty poniesione za badania i opiekę po badaniu tego samego dnia to 2197 zł. Jak na razie koteczka dostaje środki przeciwzapalne. Mamy ogromną nadzieję że koteczka pobędzie jeszcze z nami ale trzeba jej pomóc aby nie cierpiała . Jeśli ktoś z Państwa może pomóc finansowo będziemy ogromnie wdzięczni. 
Ostatnio proszę o wsparcie nie po raz pierwszy ale zwierzęta  mamy coraz starsze i praktycznie każdemu coś dolega ,chociaż wcześniej nie chorowały.
Proszę o przesłanie wieści o Jakocie do znajomych ,przyjaciół. Obecnie na Jakotę wołamy Mumuś ,bardzo ładnie reaguje. Tak że w tytule  wpłaty na konto można napisać imię Jakota lub Mumuś wg/uznania, można również wpłacać  blikiem tel.693349978. Nr konta 96 1020 1026 0000 1602 0102 2938
Będziemy informować o wynikach badań i  leczeniu Jakoty vel Mumuś

Zrzut ekranu 515W grudniu, przed świętami odbył się nasz kiermasz w kawiarni Miau Cafe, który zakończył się sukcesem. Dużym powodzeniem cieszyły się nasze ręcznie robione mydełka, biżuteria, bibeloty i różne fajne rzeczy na zwierzęta. Dziękujemy wszystkim kupującym za wsparcie bezdomnych zwierząt. Dziękujemy kierownictwu i pracownikom Miau Cafe za umożliwienie nam zorganizowanie dobroczynnego kiermaszu. 

 

Serdecznie zapraszamy na kolejny kiermasz dobroczynny w Miau Cafe. 

I tak jak co roku, będzie można zakupić kalendarz Fundacji na 2022 r., oraz rękodzieło nam podarowane i przez nas zrobione, biżuterię, obrazy, ceramikę, mydełka i wiele innych, pięknych rzeczy.

Cała uzyskana kwota zostanie przeznaczona na pomoc zwierzętom.

W 2020 r. kiermasz nie odbył się, tak jak wiele imprez, festynów itp.

Z uwagi na ciągle trwającą pandemie proszę nie zapomnieć o maseczkach.

konik21 1

W ostatni weekend 25-26.09, tak jak co roku, w Koniku Nowym, obchodzone były Zaduszki na cmentarzu zwierzęcym. Pogoda dopisała, tak że odwiedzających groby swoich pupili było dużo. Była z nami suczka Kuleczka, nasza seniorka. Mimo 17 lat była bardzo zadowolona, ponieważ jest pieskiem, który bardzo lubi towarzystwo i ludzi. Była z nami także dlatego, że musiała mieć podane leki w czasie, kiedy tam byliśmy.

Tak jak co roku sprzedawaliśmy rożne rzeczy na naszym stoisku, głównie rękodzieło wolontariuszy i darczyńców. Jest to jeden z niewielu dni w roku, kiedy możemy zdobyć fundusze dla naszych podopiecznych sprzedając oraz zbierając pieniądze do skarbonek.

W pierwszy weekend października – 2 i 3.10 – będziemy również ze swoim stoiskiem w Koniku Nowym, na starym cmentarzu, gdzie także będą obchody Zaduszek dla zwierząt. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Prawdopodobnie też w tym tygodniu będzie z nami nasza podopieczna Kuleczka.

Będą Państwo mogli zobaczyć cudownego pieska Fado, owczarka niemieckiego, który będzie tam z nami w niedzielę. Niezwykle spokojny, zrównoważony, cudowny piesek oczekuje na adopcję.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska 2 i 3 października 2021, w godzinach 10 - 17, w Koniku Nowym, stary cmentarz dla zwierząt.

Jeśli ktoś ma zbyteczną karmę dla psów i kotów to chętnie przyjmiemy. Prosimy o przyniesienie na stary cmentarz zwierzęcy w Koniku Nowym, w godzinach 10 – 17, jeżeli pogoda dopisze.

image000000
UWAGA! Znaleziono kota

Kocurek, którego nazwaliśmy Odi znaleziony został 16.06.2019 r. na ul. Magiera w Warszawie. Widziany był jak siedział przez co najmniej 10 godz. na parapecie okienka miedzy kratą a szybą w tym ogromnym upale, był przerażony. Okienko znajduje się na wys. ok. 180 cm, sam parapet jest bardzo wąski. Czym musiał się tak bardzo przerazić, że tam wskoczył i siedział tyle godzin?

Oczywiście, nasuwa się wiele pytań: czy wypadł komuś z okna? Czy ktoś go porzucił w nieznanym miejscu? Czy został oddany na przechowanie i uciekł? Może jest kotem wychodzącym i zabłądził? Bardzo chcemy poznać odpowiedzi na te pytania. W dniu znalezienia miał na szyi łańcuszek, ktoś musiał mu go założyć. Odi nie ma czipa. Nie był wykastrowany. Określony został na kotka w wieku ok. 2 lat. Został przebadany i na szczęście okazało się, że jest zdrowym kotkiem, nie jest nosicielem Felv i Fiv. Z całą pewnością jest bardzo przerażony, nie chce kontaktu z człowiekiem. Zapewne sytuacja dla kota jest niezrozumiała. Prawdopodobnie, bardzo mocno tęskni za swoim domem.

Bardzo prosimy o informację jeśli ktokolwiek wie coś o kotku. Najlepiej, aby znalazł się jego opiekun, jak na razie nikt w okolicy gdzie został znaleziony takiego kotka nie szuka. Nikt też nie kojarzy aby wcześniej był widziany w okolicy.

Obecnie przebywa w lecznicy wet. Długo tam jednak być nie może. Co dalej będzie z Odim?

Ogromnie proszę każdego, kto przeczyta o Odim aby udostępnił wieści o nim do jak największego grona znajomych, może uda się odnaleźć opiekuna lub choćby miejsce gdzie byłby bezpieczny oczekując na swoje miejsce na ziemi.

Zdjęcia kotka są niewyraźne ale opiekun nie będzie miał problemów z jego rozpoznaniem, jeśli nadal chce go mieć.

Aktualności

Warszawski dzień zwierząt w niedzielę 26 maja 2024

2

 

Zapraszamy na nasze stoisko, gdzie prezentujemy rękodzieło, ręcznie robione mydełka, ceramikę artystyczną, biżuterię i wiele innych fajnych rzeczy, idealnych na upominki. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla bezdomnych zwierząt. 

 

Więcej…

Kiermasz Witaj Lato na Bielanach

Stoisko Fundacji będzie obecne na pikniku Witaj lato na Bielanach - jak zwykle rękodzieło, mydełka, drobiazgi idealne na upominki. 

Piknik odbędzie się w dniu 8 czerwca 2024 r. w godz. 15:00-19:00 na terenie rekreacyjnym przy stacji metra Słodowiec, gotowość stoisk o godzinie 14:00.

Plakat Witaj Lato

Kotka Tosia

20240219 101031 resized

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1,5% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

Pobierz program PIT

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<