Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Przekaż 1,5% z podatku na nasze zwierzęta!

Pobierz program PIT

Przeznacz 1,5% podatku
na rzecz naszych zwierząt.

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Drodzy kociarze!
Jeśli znacie inne dobre, rzetelne książki poświęcone naszym ulubionym czworonożnym przyjaciołom - kotom, prześlijcie do nas informację na ich temat: tytuł, autor, wydawnictwo, krótka recenzja i zeskanowana okładka.
Kot to zwierzę pełne tajemnic - poznawajmy je wspólnie.
Prosimy o mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

kocilosZapraszamy do ciekawej lektury czytelników w każdym wieku.
Jak pisze sam autor jest to książka  "o doli i  niedoli ocalonych od niechybnej śmierci czterech kotów i o związanych z nimi losach ich dwojga wybawców". Opowiadanie przeplatane jest refleksjami filozoficznymi i spostrzeżeniami z dziedziny kociej psychologii. Całość bogato ilustrowana fotografiami kocich bohaterów opowieści i ich środowiska.
 
książkę można nabyć :
 
Za pośrednictwem portalu internetowego Allegro
 

Historia kotów okładka PRESS

Jeśli myślisz, że kot kiedykolwiek dał się udomowić to się mylisz!

Ikona popkultury, najpopularniejszy bohater Internetu, obiekt zbiorowej histerii – KOT. Teraz możesz poznać jego historię: od czasów boskiego kultu w starożytnym Egipcie, przez stosy średniowiecza, aż po powrót w chwale na współczesne salony. 

Koty były zwiastunami nieszczęścia i pupilami czarownic. Zbawcami rolników i gospodarstw domowych.  Z czarnych wyrabiano „lek” na ślepotę. Jeden został nawet oficjalnym kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jedni je kochają, inni nienawidzą. Koty mają to gdzieś.

Mahomet bał się wstać, aby nie obudzić swojego kota.

Kot Churchilla, Nelson, jadał z nim obiady na Downing Street.

Picasso uwielbiał je malować – bezpańskie, z najeżonym futrem.

Brigitte Bardot nie wyobrażała sobie bez nich życia – miała ich ponad pięćdziesiąt.

„Historia kotów” to dzieje ich trudnego związku z ludźmi, książka pełna ciekawostek i zaskakujących epizodów.

ja bobikJa, Bobik, Ewa Kozyra-Pawlak

Ja, Bobik, czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem. Ewa Kozyra-Pawlak

Ja Bobik - bardzo polecam najmłodszym czytelnikom - bardzo ładnie pokazany jest Bobik i bardzo dobrze opisany jest  charakter typowego kota. Fragment książki.

billy kot ktory ocalil moje dziecko

Książkę "Billy. Kot, który ocalił moje dziecko" autorstwa Louise Booth przeczytałam z wielką przyjemnością. Opisana tam historia autystycznego chłopca i jego kota "przyjaciela, przewodnika i nauczyciela" jest naprawdę piękna i wzruszająca. Już dawno udowodniono, że koty działają pozytywnie na naszą psychikę, jak też na zdrowie fizyczne - ten przypadek jest jednak szczególny. Pozytywną rolę odgrywają tu również mądrzy rodzice chłopca. Dlatego warto tę prawdziwą opowieść przeczytać, aby przekonać się ,że mądry człowiek plus mądry kot niekiedy mogą zdziałać cuda. Niestety, teraz słowo ostrzeżenia - proszę nie liczyć na to, że każdy kot, nawet w zestawie z mądrym opiekunem, zdoła pomóc tak jak ten z książki. Koty, podobnie jak ludzie, mają różne charaktery i osobowości, za które odpowiadają geny, wychowanie i dotychczasowe przeżycia, taka wspaniała historia nie może być regułą. Należy o tym pamiętać i nie winić kotów, jeśli niesprawdzą się jako stu procentowi terapeuci. Fragment książki

Danuta Skarbek

psy z piekła rodemJak wytrzymać z psem, który stawia na głowie życie całej rodziny, przyjaciół i znajomych? Ale czy można takiego psotnika nie kochać?

Bohaterowie książki to zwierzęta z charakterem, pasją i własnym zdaniem. Kradną, psocą, dewastują dom, uprowadzają chomiki, polują na ptactwo, pływają w basenie sąsiada, kopią sztolnie w ogródku, psują relacje z wujostwem, niszczą stoiska na targach, rujnują przyjęcie urodzinowe. I nie miewają wyrzutów sumienia. Lecz mimo wyjątkowych zdolności do pakowania się w kłopoty,  nieustannie wzbudzają sympatię i miłość sprawiając, że życie wśród nich jest pełne i ciekawe.

Z posłowia: "Czy malamuty to psy-potwory? Absolutnie nie! Jeśli już pokocha się ich specyfikę, oddadzą z nawiązką wszystko co otrzymają. Miłość, jaką malamut darzy człowieka jest trudna do opisania. Dobrze prowadzony malamut kocha każdego człowieka: swoją rodzinę, obcych, złodziei, listonosza, inkasenta, kuriera i sąsiadów, szczególnie tych, którzy głaszczą je wyciągając ręce przez ogrodzenie. A kiedy nadejdzie ten dzień i twój malamut popatrzy na Ciebie z szacunkiem, znaczy, że dobrze spisałeś się w roli przewodnika. Warte jest to dużo więcej niż czysty, perski dywan, czysty samochód i pokazowy ogródek, prawda?

okładka

Mój kot
Andrew Edney
Muza S.A., Warszawa 1996

"Nowoczesny poradnik przedstawiający praktyczne zasady wychowania kota i opieki nad nim.
Zawiera porady dotyczące żywienia, pielęgnacji, wychowania, hodowli, opieki nad kociętami i wyboru odpowiedniego kota.
Znajdują się w nim opisy wielu chorób występujących u kotów ilustrowane diagramami i praktyczne rady dotyczące opieki nad chorym zwierzęciem.
Zawiera opis wszystkich podstawowych metod udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych i innych niebezpiecznych sytuacjach, jak zadławienia, omdlenia, zranienia, pogryzienia, oparzenia i zatrucia."

okładka

Twój kot, odkryj w nim tygrysa
Discovery books
Egmont Polska, Warszawa 2000

"Właścicielom i wielbicielom kotów, których nudzą kolejne poradniki, Wild Discovery i Discovery Channel proponują spojrzenie na ich ulubieńców przez tygrysie okulary. Odkryj tygrysa w kocie, przyjrzyj się jego dzikim pobratymcom - a wtedy zrozumiesz, dlaczego postępuje tak, a nie inaczej, i jak naprawdę powinieneś o niego zadbać!
Ponad 225 kolorowych, rewelacyjnych fotografii, ukazujących fascynujące podobieństwo pomiędzy tym, co udomowione, i tym, co dzikie.
Pasjonujący wykład o budowie, zmysłach, życiu i zachowaniach kotów.
Praktyczne rady na temat wyboru i tresury kota oraz krótki kurs weterynarii dla każdego.
Szczegółowy przegląd 28 najważniejszych kocich ras.
Przewodnik Twój Kot odkrywa sekrety kociej natury. Przeczytaj i spójrz innymi oczami na swego kociego pupila!"

okładka

Być z kotem
Mardie MacDonald
Marba Crown LTD, Warszawa 1992

"Kot stał się ulubionym zwierzęciem domowym lat dziewięćdziesiątych. Dla wielu nie ma nic bardziej radosnego i pocieszającego niż bycie z kotem. Jego obecność uspokaja, powoduje, że lęk, gniew czy depresja idą w zapomnienie.
W miarę jak my, ludzie dwudziestego wieku, stajemy się coraz bardziej zagubieni i udręczeni przez zdominowane pośpiechem życie, radość z posiadania kota jest coraz większa..."
"Z pewnością chcesz, aby Twój ulubieniec był zadowolony. W książce tej znajdziesz wiele praktycznych rad dotyczących potrzeb kota, jego pielęgnacji, żywienia, zabaw, ćwiczeń fizycznych itp."

okładka

Homeopatia w leczeniu kotów
Barbara Rakow
Oficyna Wydawnicza Multico, Warszawa 1994

"Koty należą wprawdzie do zwierząt silnych - o tzw. żelaznym zdrowiu, ale jednocześnie są bardzo wrażliwe na leki pochodzenia chemicznego."
"Leczenie homeopatyczne polega na pobudzaniu naturalnych mechanizmów odpornościowych civanizmu. Leki homeopatyczne nie mają działań ubocznych.
W książce tej znajdziemy wiele ciekawych informacji, a wśród nich, m.in. odpowiedzi na pytania:

  • Na czym polega zasada homeopatii
  • Jak należy postępować z chorym kotem
  • Jak należy prawidłowo odżywiać chorego kota
  • Co homeopatia proponuje w przypadkach schorzeń w obrębie głowy, chorób wewnętrznych i skóry
  • Jak opiekować się kotką i kociętami."
okładka

Choroby kotów
Rolf Spangenberg
Oficyna Wydawnicza Multico, Warszawa 1994

"Każdy przyjaciel kota wie, że jest to zwierzę mądre, o silnej osobowości, a przy tym bardzo wrażliwe. Najczęściej chorują koty nieszczęśliwe, nie obdarzane miłością, którą umieją tak czule odwzajemniać."
"W książce tej doświadczony lekarz weterynarii i miłośnik kotów radzi, jak zabezpieczyć swojego czworonożnego przyjaciela przed chorobami oraz jak postępować, jeśli mimo troskliwej opieki kot staje się apatyczny, nieswój lub wykazuje wyraźne objawy choroby. Zawarte tu informacje pomogą nam rozpoznać, czy gnębiąca naszego kota przypadłość jest poważna, czy lekka i wskażą właściwą drogę postępowania, aby nasz ulubieniec odzyskał zdrowie i dobre samopoczucie. Zdrowy i wesoły kot jest chlubą właściciela."

okładka

Kocięta
Eva Maria Bartenschlager
Oficyna Wydawnicza Multico, Warszawa 1995

"Z reguły poród u kotów przebiega bezproblemowo i kocica nie wymaga pomocy.
Wyjaśniono jednak, jak reagować i co robić w razie ewentualnych komplikacji porodowych.
Wyjątkowo ważne jest dobre wychowanie kociąt.
Młode zwierzęta muszą być od samego początku prawidłowo karmione, odpowiednio szczepione i właściwie traktowane. Tylko wtedy bowiem wyrosną na zdrowych współtowarzyszy domowego ogniska."
Polecamy tę książkę aby pomogła w opiece nad kociętami adoptowanymi lub uratowanymi.
Fundacja Canis nie propaguje rozmnażania zwierząt, przeciwnie przyczynia się do ograniczenia nadpopulcji zwierząt bezdomnych przez sterylizację.

okładka

Twój kot
Gina Spadafori, Paul D. Pion
RM, Warszawa 1999

"Książka 'Twój kot' jest tym dla miłośników kotów, czym jest kocimiętka dla ich ulubieńców. Udziela porad na temat opieki nad kotem, opisuje jego zachowania, a wszystko to okrasza fantastycznymi ciekawostkami. Całość przyprawiona do smaku humorem, dzięki czemu bawi ucząc."
Amy Shojai autor literatury na temat zwierząt i prezydent Cat Writers Association

"Książka 'Twój kot' jest wspaniała. Jej lektura jednocześnie uczy i bawi wszystkich właścicieli kotów - zarówno tych nowych, jak i tych doświadczonych."
Colleen Currigan DVM Veterinarian Homecare for Cats

"Chcesz mieć kota lub kociaka, ale nie za bardzo wiesz, czym się różni calico od kota perskiego i syjamskiego? A może nasłuchałeś się okropności na temat usuwania pazurów, kastrowania, sterylizacji lub o licznych przypadłościach, na jakie może zapaść to sympatyczne zwierzę? Jak już znajdziesz zwierzaka dla siebie, to się nie zamartwiaj!
Z książką 'Twój kot' poradzisz sobie - znajdziesz w niej wskazówki ekspertów, porady techniczne i sugestie dotyczące wyboru kota, który będzie pasował do Twojego stylu życia. Dzięki niej zrozumiesz jego zwyczaje i przywary i nauczysz się o niego troszczyć.
Zajrzyj do tej książki, a dowiesz się, jak:
Wybrać najlepszego kociego towarzysza ze schroniska, od hodowcy lub z innego źródła. Zwalczyć złe zachowania, takie jak: drapanie, znaczenie terenu moczem i załatwianie się poza kuwetą. Rozpoznać najczęściej występujące kocie choroby i wybrać odpowiedniego weterynarza. Porozumiewać się z kotem i właściwie odczytywać jego mowę ciała. Chronić kota przed najczęstszymi zagrożeniami domowymi. Kupić odpowiednie zabawki, przyrządy do czesania, kuwetę i inne akcesoria. Pielęgnować kota, by był zdrowy i wesoły. Wybrać odpowiedni zestaw ćwiczeń, aby utrzymać go w formie i kondycji. Podróżować z kotem i jak znaleźć mu opiekę na czas Twojej nieobecności."

O autorach:
"Gina Spadafori: Gina jest autorką wielokrotnie nagradzanej kolumny poświęconej zwierzętom, która ukazuje się w całych Stanach Zjednoczonych w gazetach wydawnictwa Universal Press Syndicate i w Pet Care Forum w America Online. Jest autorką wspaniale sprzedającej się książki Twój pies, uznanej za najlepszy podręcznik przez The Dog Writers Association of America. Gina jest również członkiem kierownictwa Cat Writers' Association."

"Paul D. Pion: jest dyplomowanym weterynarzem-kardiologiem, który odkrył niedobory tauryny w komercyjnych karmach dla kotów, dzięki czemu uratował życie tysiącom zwierząt - jest założycielem i prezydentem The Veterinary Information Network lnc. - największego sieciowego serwisu dla zawodowych weterynarzy."

Koty
Uschi Birr
Oficyna Wydawnicza Delta W-Z Warszawa 1996

Koty uszczęśliwiają ludzi, a kot może znaleźć u nas szczęście, jeżeli wiemy czego naprawdę potrzebuje. W książce tej opisane jest zachowanie i życie tych tajemniczych i bezszelestnych zwierząt.
Czytelnik znajdzie w niej również cytaty z mitów i bajek, koty uwiecznione w sztuce i literaturze, porady jak bawić się z kotami, jak je obserwować i pielęgnować. Może się także zapoznać z najpiękniejszymi kocimi rasami i dokonać wyboru, która z nich najbardziej do niego pasuje.

okładka

Koty
Rainer Kothe
Atlas, Wrocław 2000

Koty należą dziś do ulubionych zwierząt domowych. Nie bez powodu: są "przytulskie" i czyste, a jednocześnie samowolne i samodzielne. W kolejnym tomie serii CO i JAK dr Rainer Kothe zajmuje się właśnie tymi fascynującymi zwierzętami. Autor pokazuje kota w historii i kulturze różnych narodów, przedstawia najważniejsze rasy, włącznie z formami dzikimi, opisuje funkcje zmysłów i zachowanie kotów, daje też rady na temat pielęgnacji naszych ukochanych domowników.
okładka

Koty od A do Z
Marcus Schneck, Jill Caravan
Oficyna Panda, Warszawa 1997

"Koty od A do Z" to doskonałe źródło informacji dla wszystkich, którzy lubią koty i chcą mieć pod ręką książkę bogatą nie tylko w przystępne wiadomości, lecz i doskonałe, kolorowe ilustracje.
Obszerne, ilustrowane opracowanie dotyczące najpopularniejszych ras świata na 160 stronach.
Jak zrozumieć kota, jego zachowanie, motywację i procesy jakim podlega. Jak zajmować się kotem i czy prawdziwe są obiegowe opinie o tych zwierzętach.
Odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące kotów, m.in. "czy koty myślą", "czy mówią", "dlaczego się bawią".
Nieodzowne wskazówki, dzięki którym nie będziesz miał wątpliwości, co jest dobre dla zdrowia i szczęścia Twojego ulubieńca.

okładka

Jak żyć z neurotycznym kotem
Stephen Baker
Wydawnictwo Wiedza i Życie

Książki "Jak żyć z neurotycznym kotem" i "Jak żyć z właścicielem neurotycznego kota" Stephena Bakera wydane przez Wydawnictwo Wiedza i Życie, to nie są książki poradnikowe, a dowcipne teksty.
Jak żyć z właścicielem neurotycznego kota
Stephen Baker
Wydawnictwo Wiedza i Życie

Książki "Jak żyć z neurotycznym kotem" i "Jak żyć z właścicielem neurotycznego kota" Stephena Bakera wydane przez Wydawnictwo Wiedza i Życie, to nie są książki poradnikowe, a dowcipne teksty.


okładka

Księga kotów
David Taylor
Wydawnictwo Letter-Perfect International, Warszawa 1992

Księga kotów jest to jedna z najpiękniejszych książek o kotach. Na kilkuset specjalnie dobranych kolorowych fotografiach koty ukazane w naturalnych pozach wyglądają jak żywe. Książka zawiera też dużo cennych informacji i fachowych rad dotyczących pielęgnacji, hodowli i wystaw kotów rasowych.
Sztuka mruczenia
Eugen Skasa-Weiß
Wydawnictwo Wiedza i Życie SA, Warszawa 1999

"Sztuka mruczenia" nie jest poradnikiem kocim, a traktuje o kotach autora lub z jakimi autor miał kontakt.
Książka jest lekko i przyjemnie napisana.

okładka

Kotek Kocur Kiciuś czyli wszystko o kotach
Helga Hofmann
Świat Książki, Warszawa 1995Aktualności

Mokosia znalazła dom

image0000001003
Więcej…

Kiermasz Witaj Lato na Bielanach

Stoisko Fundacji będzie obecne na pikniku Witaj lato na Bielanach - jak zwykle rękodzieło, mydełka, drobiazgi idealne na upominki. 

Piknik odbędzie się w dniu 8 czerwca 2024 r. w godz. 15:00-19:00 na terenie rekreacyjnym przy stacji metra Słodowiec, gotowość stoisk o godzinie 14:00.

plakat Witaj Lato na Bielanach 2024

Kotka Tosia

20240219 101031 resized

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1,5% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

Pobierz program PIT

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 269 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<