Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Kalendarz Fundacji na 2019 r.

kalendarz 2019 01

Gorąco zachęcamy do zakupu kalendarza na rok 2019, wydanego przez Fundację Opieki nad Zwierzętami Canis. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Fundacja przeznaczy na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Koszt 1-go kalendarza - 25 zł + koszt przesyłki. Zamówienia   e-mailem: canis.org@gmail.com lub przez sklepik internetowy Fundacji http://sklep.canis.org.pl/

Kalendarz ma format 20 na 30 cm, ilustracje zwierzaków, podopiecznych Fundacji, bardzo praktyczne kalendarium, z miejscem na zapiski oraz spisem imienin. Więcej>>>

Zamówienia można słać e-mailem lub dokonywać zakupu w sklepiku Fundacji

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

cukierek7

Cukierek, ur. 2003 r.

Informacja z dnia 7.07.2014 r. i 6 nowych zdjęć

"Cukierek po kilkutygodniowych niedomaganiach zdecydowanie lepiej się czuje, przytył, futerko jest gęste i puszyste. Niestety nie chce jeść karmy dla niego bardzo potrzebnej - przeciw tworzeniu się kamieni struwitowych, czasami zatyka się ale dostaje tabletki, które bardzo mu pomagają. Również miewa brązowy wyciek z oka co jest pozostałością po ciężkiej chorobie Cukierka, herpes wirus zrobił swoje.

Kocurek nadal jest super kontaktowym i milutkim kotem. Uwielbia spać na kolanach i być głaskany."

Jako bezdomny kociak sam "wprosił się" do mieszkania, w którym zamieszkał na stałe. Rozwijał się bardzo ładnie, bawił się i rozrabiał jak każdy bezstresowy małolat. Uczył wszystkie inny kotki tego, czego robić nie należy, np. wchodzenia po firance na regal.

Pewnego dnia rano został znaleziony w przedpokoju leżący w bardzo ciężkim stanie. Zaatakowała go ostra mocznica. Zaczęła się walka o życie, w której on starał się z całych sił uczestniczyć.

Cukierek z niezwykłą cierpliwością znosił wielogodzinne dożylne kroplówki i wszystkie inne zabiegi. Bardzo intensywne leczenie trwało ok. 2 tygodni. Przyniosło nieoczekiwanie dobre rezultaty. Kot zaczął chodzić, jeść samodzielnie.

 

 

Oczywiście choroba pozostawiła po sobie następstwa - uszkodzone nerki. Został kotkiem specjalnej troski i wymaga ciągłego podawania leków. Konieczną dietą jest karma dla mocznicowców K/D. 

Musi mieć podawany lek Solidago - koszt kuracji wynosi 160 złotych. Musi również mieć przeprowadzane systematycznie badania krwi i moczu. Stąd jego miesięczne "utrzymanie" wynosi 100 złotych. Jak na razie Cukierek czuje się dobrze i chcemy aby tak zostało.

 

Podziel się