Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Kalendarz Fundacji na 2018 r.

kalendarzCanis2018Już można zamawiać kalendarz na 2018!!! :) JUŻ JEST :)

Gorąco zachęcamy do zakupu kalendarza na rok 2018, wydanego przez Fundację Opieki nad Zwierzętami Canis. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Fundacja przeznaczy na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Koszt 1-go kalendarza - 25 zł + koszt przesyłki. Zamówienia   e-mailem: canis.org@gmail.com lub przez sklepik internetowy Fundacji http://sklep.canis.org.pl/

Kalendarz ma format 20 na 30 cm, ilustracje zwierzaków, podopiecznych Fundacji, bardzo praktyczne kalendarium, z miejscem na zapiski oraz spisem imienin.

1% podatku za 2016

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku za rok 2016 na rzecz naszych zwierząt.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Fundacja rozdawała karmicielom kotów duże, grube pudła styropianowe, które świetnie zabezpieczały naszych "mniejszych braci" przed chłodem.


Pomóżmy kotom przetrwać zimę.

Na dworze coraz zimniej - będzie to trudny czas dla wielu kotów wolno żyjących, z których wiele nie będzie miało żadnego schronienia przed zimnem, deszczem i śniegiem z powodu zamykania okienek piwnicznych, czy koczowania na cmentarzach itp.

Mamy do rozdania duże, grube pudła styropianowe, które świetnie zabezpieczą naszych "mniejszych braci" przed chłodem. Koty mogą w nich mieszkać, pudła świetnie nadają się również na "karmniki", w których nie będzie mokła karma.

Uwaga! Pudło musi być postawione w bezpiecznym dla kotów miejscu. Z naszego doświadczenia wynika, że bezpiecznie jest pudła przeznaczone na mieszkanka obudować sklejką (od wewnątrz i od zewnątrz) lub pomalować olejną farbą- chodzi o to, aby koty, drapiąc pudła (a wiecie, że kochają to robić) nie najadły się kulek ze styropianu, który elektryzując się, oklei się im na futrze i w czasie toalety dostanie się do układu pokarmowego kota. Pokrywę warto przykleić taśmą do pudła po wcześniejszym wycięciu niewielkiego otworu (wejście dla kotów) w pokrywie (najlepiej w jednym z dolnych rogów).

Legowisko można wyścielić słomą, która absorbuje wilgoć, więc będzie tam zawsze sucho.

Jeśli pudło przeznaczycie na karmnik warto z kolei położoną na pudle pokrywę przykleić taśmą tak, aby wystawała z przodu, tworząc dach, chroniący karmę, postawioną wewnątrz pudła, przed opadami.

Proszę zainteresowane osoby o kontakt telefoniczny lub mailowy z Bożenką Rojewską:


Ilość pudeł ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń - oferta dotyczy "kociarzy" z terenu Warszawy.

Praktyczne rady od pani Agnieszki:

  • otwór wejściowy należy wyciąć możliwie najwyżej "pod dachem" - domek będzie stanowił rodzaj koszyczka - legowiska, w którym kot leży poniżej wejścia (jest osłonięty ściankami ze wszystkich stron). Może "wkopać się" w kołderki czy słomę i ma cieplutko. Nawet malutkie kociaki robią to bez problemu.
  • daszek nad wejściem. Bez dachu deszcz spływa do otworu wejściowego. Daszkiem może być kawałek nieprzemakalnego materiału z odzysku (deska, pleksi).
  • styropian (tzn. pokrywę do pudła) przylepić można pianką montażową, taką jak do montażu okien.
  • Cały domek można okleić czarną folią (najlepiej służą do tego worki na śmieci 180 litrów). Do oklejenia można użyć specjalnej czarnej taśmy przylepnej (wzmacnianej tkaniną) jest bardzo mocna i wodoodporna. Przy oklejaniu wszystkie zawinięcia folii muszą być skierowane w dół, aby nie tworzyły kieszonek dla ściekającej po budzie wody.
    Potem można dolepić daszek, a na końcu całość przykryć jeszcze folią.
  • jako posłanie wewnątrz stosuję wyłącznie wełniane tkaniny z odzysku (stare swetry, spódnice, koce) lub polar, czy sztuczne futro. Oczywiście mimo wszystko kot wnosi wilgoć na łapkach (głównie jesienią i zimą), trzeba więc posłanie co jakiś czas wymieniać na suche i czyste.
    Nie należy używać posłań bawełnianych (np. ręczników) - są higroskopijne. Również nie polecam gąbki, poduszek z pierza, ani włókien syntetycznych typu nylon, bistor.
Podziel się

Fundacja Canis w Polskim Radio

Aktualności

PAWMAP bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów

PAWMAP to bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów. Dzięki niej możesz znaleźć w danej okolicy miejsca przyjazne psom oraz lekarzy weterynarii. PAWMAP może służyć do ostrzegania opiekunów o niebezpieczeństwach takich jak: trucizny, odłamki szkła, miejsca o dużym natężeniu hałasu. Bardzo przydatne! Warto zainstalować i polecić innym opiekunom psów.
> www.pawmap.com

Podziekowanie za zbiórkę dla zwierzaków

arkuszowa

Podziękowanie dla darczyńców 1% za 2016 rok

Podziękowanie dla Darczyńców i Ofiarodawców na rzecz Fundacji Opieki nad Zwierzętami Canis. 

W imieniu Zarządu i Rady Fundacji Canis oraz wszystkich wolontariuszy Fundacji, pragniemy bardzo serdecznie podziękować, każdemu z naszych Darczyńców oraz Ofiarodawców, którzy zdecydowali się przekazać na realizację naszych statutowych celów - 1% ze swojego podatku za rok 2016.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że Fundacja Canis, jako Organizacja Pożytku Publicznego uzyskała od Państwa w ramach odpisu 1% za rok 2016 kwotę 54.306.27 zł.

Wszelkie wsparcie udzielane Fundacji i naszym podopiecznym jest bardzo ważne i bardzo potrzebne. Staramy się zdążyć z pomocą na czas, by ratować zagrożone życie zwierząt bezdomnych. Zależy nam na tym, by każdy podopieczny odzyskał zdrowie, sprawność i by nie cierpiały głodu.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że Darczyńcy i Przyjaciele Fundacji mają ten sam cel.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i życzliwość! 

Więcej…

Podziękowanie dla Szkoły Podstawowej na ul. Wrzeciono

przedszkolewrzecionom

Działania Fundacji w 2016

 

liczby

liczby3

Podziękowanie za zakupy 2016

podziekowanie3

Podziękowanie dla przedszkola Academy International

kiermaszGorąco dziękujemy kierownictwu i personelowi przedszkola Academy International, ul. Popiełuszki 16, 01-590 w Warszawie oraz dzieciom i ich rodzicom za zorganizowanie niezwykłej akcji pomocowej na rzecz bezdomnych zwierząt. Dzieci własnoręcznie wykonały różne piękne przedmioty ozdobne, związane ze świętami i zimą, po czy przeprowadzona została aukcja. Rodzice mogli nabyć te cudeńka płacąc w zamian karmą dla psów i kotów. To wspaniały pomysł, serdecznie gratulujemy inwencji oraz inicjatywy. Dzięki Wam i Waszym darom nasi podopieczni, bezdomne psy i koty, dostały pyszne prezenty noworoczne (63.5 kg karmy dla psów i kotów). Dziękujemy Wam wraz z nimi.

Więcej…

Podziękowanie dla Szkoły nr 327 w Warszawie.

DSCN5718 miniTo było wspaniałe ale też pouczające wydarzenie. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 327 w Warszawie zaprosiła nas, abyśmy odebrali dary dla zwierzaków, które dzieci i ich rodzice zgromadzili dla fundacyjnych podopiecznych. Przy okazji miała odbyć się pogadanka na temat relacji zwierzęco - ludzkich z uczestnictwem przedstawiciela psiego gatunku. Suczka Sara, która od wielu już lat czeka na adopcję, miała tu swoje przysłowiowe pięć minut. Ponieważ kocha ludzi ponad wszystko (może na równi jedzeniem), była przeszczęśliwa, gdyż dzieci głaskały ją i przytulały, a ona wywąchiwała gdzie ukryte zostały smakołyki . Dzieci był równie szczęśliwe, mogąc się z nią bawić, a najbardziej wtedy, gdy próbowała dawać im całusy. Super było dostać dary dla naszych psów i kotów, ale widok radosnego psa w otoczeniu równie rozradowanych dzieciaków był nie do przecenienia. Mamy nadzieję, że uda się to jeszcze powtórzyć - Sara czeka i jest to drugie jej największe marzenie. Pierwsze to własny dom z kochającym człowiekiem w środku. Więcej…

Podziękowanie dla firmy Grande Finale

DSCN5693 miniOtrzymaliśmy ostatnio fantastyczny prezent dla naszych zwierzaków! Firma Grande Finale ofiarowała nam torbę tlenową , którą zawsze chcieliśmy zakupić ale ciągłe inne potrzeby odsuwały jej zakup, bo na leczenie, sterylizacje, dokarmianie itd. zazwyczaj brakuje nam pieniędzy. Teraz, mając to cudowne urządzenie, będziemy mogli podłączyć je do koncentratora tlenu i wspomagać zdrowie psów i kotów w sposób bardziej efektywny. Aktualnie korzysta z niego kocurek Milki. Ma 19 lat, jest bardzo schorowany i słabiutki. Mamy wielką nadzieję ,że codziennie przebywanie w torbie tlenowej postawi go jeszcze na nogi i pozwoli nam cieszyć się obecnością tego kochanego kota. Nasza wdzięczność jest naprawdę ogromna. Dodrze jest wiedzieć, że są ludzie, którym los biednych, opuszczonych zwierząt nie jest obojętny. To bardzo podnosi na duchu i dodaje nam energii do działania. Więcej…

Podziękowania dla Miau Cafe

MiauCafeW dniach 19-20 listopada tego roku, w restauracji Miau Cafe, dzięki życzliwości właścicielki odbył się kiermasz dobroczynny na rzecz zwierząt, podopiecznych Fundacji Canis. Mimo brzydkiej, deszczowej pogody frekwencja dopisała. Bardzo dziękujemy właścicielce za możliwość przeprowadzenia kiermaszu, personelowi za miłą atmosferę i wszystkim osobom za przybycie i zakupienie mydełka, kalendarza bądź innego drobiazgu a tym samym za pomoc zwierzakom. Osoby, które nie mogły przybyć na kiermasz zapraszamy do Miau Cafe gdzie w miłej atmosferze można zrelaksować się w kocim towarzystwie a przy okazji zakupić kalendarz Fundacji Canis na 2017 r. oraz mydełka. Jak na razie w gablocie są tylko cztery mydełka bo pozostałe już sprzedane ale już niedługo będzie ich więcej.

Zapraszamy!!!