Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Prośba o wsparcie finansowe

wsparcie finansowe fundacja canisSzanowni Państwo,

Cały czas kupujemy karmę dla naszych zwierząt, leki, żwirek i mamy wiele potrzeb. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na te zakupy.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938

Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Dalszy ciąg akcji pomocy kotom w Zakładzie Karnym w Grudziądzu. W dn.06.09.2009 r. zostały stamtąd zabrane 2 kotki z kociętami. 2 rodzinki są odkarmiane, leczone i czekają na domy.

 

Kocięta zabrane z Zakładu Karnego w Grudziądzu w dn.06.09.2009r
Szukają odpowiedzialnych i kochających opiekunów

 

5 maluszków ur.08.08.2009: Mikana, Jakota, Julka, Riczi i Pinio oraz ich mama Marbi

Wszystkie kociaki są super urocze i zabawowe jak na ich wiek przystało.Jak na razie na pieszczoty nie maja zbyt wiele czasu-dużo się bawią , następnie najadają się do syta i przychodzi czas na mycie i układanie się do zasłużonego odpoczynku przy mamusi. Niestety mamusia jest jak na razie niedotykalska,być może zamieszkując z cierpliwym człowiekiem ośmieliła by się i zaufała-jest niedużą buro-płową koteczką na imię ma Megi.To jej dzieci w marcu tego roku zostały wyrzucone do śmietnika na terenie Zakładu Karnego i wywiezione prawdopodobnie na wysypisko!
Kiedy kociaki zostały zabrane były bardzo głodne i wychudzone,zawszone. Najmniejszy Pinio był bardzo słaby – zataczał się chodząc. Ich kocia mama zapewne miała bardzo mało mleka. Nie potrafił tez sam jeść ale karmiony łykał jedzonko i nabierał sił. Teraz jak i poprzednio jest najmniejszym z rodzeństwa ale stara się bardzo dorównać w rozrabianiu. W dniu kiedy były wzięte ważyły od 30-35 dk.Obecnie ważą 65-70 dk.Przez miesiąc przytyły 100% swojej poprzedniej wagi-to nie wiele .mimo bardzo dobrej opieki i szalonych apetytów. Prawdopodobnie mamusia nie była zbyt silna (ale zdrowa)-zapewne osłabiona częstymi porodami. Najprawdopodobniej nie wyrosną na bardzo duże koty ale za to super urocze i super kochane!!

Kociaki ur.12 .06.2009r. - Sabrina, Salem, Kenzo i Gadżet oraz ich mama Melma

Sabrina-super urocza pieszczocha, kocia dama. Oczywiście uwielbia się bawić najbardziej ze swoja siostrzyczką

Salem.która jest nieco ostrożniejsza w kontaktach kocio-ludzkich. Również uwielbia się bawić i kokietuje leżąc brzuskim do góry .

Gadżet wesoły urwisek, bardzo przymilny, włazi na kolana, trąca łebkiem, domaga się głaskania. Bardzo lubi być z człowiekiem i być w centrum uwagi. Lubi się bawić, mruczy jak motorek.

Kenzo też mruczy i uwielbia głaskanie ale mniej interesuje się człowiekiem. Woli ganiać i bawić się z innymi kotami, szczególnie z młodzikiem Diego.

Melma – mama kociaczków oczekuje na sterylizację. Jest kotką nieufną, odsuwa się i fuczy gdy próbuje się ją dotknąć. Ale miauczy do człowieka i uporczywie domaga się jedzenia co by wskazywało na to, że jest kotką do oswojenia.

W grudniu 2009 Kenzo i Gadżet znalazły nowe domy

Kocia mama Melma i 4 starsze kociętaKotka i młodsze kocięta

Podziel się

Aktualności

Piesek Hugo znalazł dom

hugo 2018 3
Więcej…

Ustronalia 2018 dla Fundacji Canis

ustronaliaUstronalia 2018 dla Fundacji Canis rozpoczęte!

Zapraszamy na Ustronalia 2018, impreza już rozpoczęta. Celem zbiórki charytatywnej jest pomoc finansowa dla Fundacji CANIS.
Prosimy, udostępnijcie to wydarzenie do jak największej liczby znajomych. 

Więcej…

Suczka Plamka znalazła dom

plamka Więcej…

Ruszyło bezpłatne znakowanie czworonogów w Warszawie. Odebrane x

 
Międzynarodowa Baza Danych
SAFE-ANIMAL

Miasto Stołeczne Warszawa, przy współpracy z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL po raz kolejny zaprasza właścicieli zwierząt do realizacji bezpłatnego zabiegu znakowania i rejestracji swojego psa lub kota. Przez 11 lat realizacji wspólnych działań oznakowano prawie 100 tyś. zwierząt. Tutaj odnajdziecie pełną listę gabinetów realizujących usługę: 
https://bip.warszawa.pl/…/16042018wykazlecznicsterylizacja2…

Zabiegi realizowane będą do 14 grudnia 2018 roku, lub do wyczerpania środków finansowych - więc nie warto zwlekać z wizytą w gabinecie. Po zaczipowaniu dane zwierzęcia zostaną zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL będącej członkiem Europetnetu (European Pet Network).

Podziękowanie dla szkoły podstawowej nr. 13

szkola wojcickiego

PAWMAP bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów

PAWMAP to bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów. Dzięki niej możesz znaleźć w danej okolicy miejsca przyjazne psom oraz lekarzy weterynarii. PAWMAP może służyć do ostrzegania opiekunów o niebezpieczeństwach takich jak: trucizny, odłamki szkła, miejsca o dużym natężeniu hałasu. Bardzo przydatne! Warto zainstalować i polecić innym opiekunom psów.
> www.pawmap.com

 

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner