Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Kalendarz Fundacji na 2018 r.

kalendarzCanis2018Już można zamawiać kalendarz na 2018!!! :) JUŻ JEST :)

Gorąco zachęcamy do zakupu kalendarza na rok 2018, wydanego przez Fundację Opieki nad Zwierzętami Canis. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Fundacja przeznaczy na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Koszt 1-go kalendarza - 25 zł + koszt przesyłki. Zamówienia   e-mailem: canis.org@gmail.com lub przez sklepik internetowy Fundacji http://sklep.canis.org.pl/

Kalendarz ma format 20 na 30 cm, ilustracje zwierzaków, podopiecznych Fundacji, bardzo praktyczne kalendarium, z miejscem na zapiski oraz spisem imienin.

1% podatku za 2016

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku za rok 2016 na rzecz naszych zwierząt.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

psy do adopcji

Szarik znalazł dom w listopadzie 2012. Zamieszkał z kotkami Semi i Maluszkiem.


Ur w 2007  Mix teriera z husky. Niemal całe swoje życie spędził na łańcuchu przy budzie, poniważ, jak twierdzil gospodarz, dusił kury. Został oddany drugiemu gospodarzowi, który psa zwrócił. Potem został ponownie oddany gospodarzowi, który zamknął Szarika w kojcu z innymi psami. Psy go całkowicie zdominowały tak że Szarik siedział cały czas w kącie. Gdy zabieraliśmy Szarika (10 maja 2009) ostrzeżono nas, że psy są agresywne. Okazało się to nieprawdą. Po prostu psy się bały. W boksie lizały po rękach.
Szarik pozwolił sobie bez problemu założyć obroże, przypiąć smycz. Niestety chodzenie na smyczy jest dla niego nowe i na razie tego nie potrafi. Do samochodu został zaniesiony na rękach. Podróż zniósł bardzo dobrze. Był bardzo grzeczny.
Z powodu bratopku innych możliwości bezpiecznego przechowania psa (podobno Szarik chodzi po siatce), został umieszczony w hotelu. Przy wprowadzaniu go do wybiegu hotelowego był oczywiście przestraszony bo nie wiedział co się dzieje, ale lizał po ręku i dawał się głaskać. Widać było, że pragnie kontaktu z człowiekiem. Zachowanie psa nie wskazywało na agresję, wręcz przeciwnie.


Szarik z chęcią zjadł, przygotowanego dla niego wcześniej, kurczaka z ryżem. Został zabezpieczony przeciwko pchłom i kleszczom i odrobaczony. Teraz Szarik będzie uczony zaufania do ludzi. Jak na razie całe swoje życie był uczony tylko pokory. Będziemy na bieżąco informować o postępach Szarika. Bardzo będziemy wdzięczni za wsparcie finansowe na utrzymanie pieska. Szarik wymaga szczepień, czipowania, kastracji, jak również ponosimy opłaty hotelowe.

 

 

 

(12.07.2009) Szarik zdecydowanie się ucywilizował. Bardzo chętnie wychodzi na Spacery - choć jeszcze trochę ciągnie. Teraz idzie zazwyczaj z ogonem podniesionym do góry. Do samochodu jeszcze sam nie wskakuje ale włożony jest bardzo grzeczny, w czasie jazdy rozgląda się ciekawie. Jest bardzo łagodnym psem ustępuję innym pieskom, gdy warczą na niego, odchodzi lub odwraca głowę. Bardzo chce się zaprzyjaźnić z innymi psiakami, te które są dla niego miłe bardzo ładnie się z nimi bawi. Jak na razie nie nauczył się jeszcze jeść suchej karmy. Pięknieje z dnia na dzien, jest systematycznie czesany co nawet mu się podoba. Coraz mniej lęka się podniesionej ręki, coraz rzadziej widać w jego pięknych oczach prośbę 'nie bij'. Uwielbia być głaskany, czuje się bardzo bezpiecznie kiedy się przy nim ukucnie, wówczas delikatnie trochę nieśmiało wącha twarz. Szarik jest wykastrowany, zaszczepiony odrobaczony, zaczipowany - wprowadzony do europejskie bazy danych Safe Animal.


Tel.: 22 833-81-30, 0-693-34-99-78
Galeria Szarika
Zabawa na śniegu
Portrety Szarika