Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Allegro Charytatywne

nasze aukcje allegro1

  Zapraszamy na nasze aukcje:

  Allegro Charytatywne

n dodo3 pies psy suka suki do adopcji warszawa

 

Nusia, ur. w połowie czerwca 2007  r.

Nusia opiekunka kociaków. Nusia to młoda, filigranowa sunia. Nusię nie sposób nie kochać – ma w sobie tyle wdzięku i tak bardzo lgnie do człowieka. Nusia ma dobry kontakt z kotami z którymi się bawi i razem śpi.

W domu jest grzeczna, lubi się trochę pobawić z człowiekiem lub swoim psim towarzyszem, ale gdy nic ciekawego się nie dzieje to ucina sobie drzemkę. Umie zostawać sama w domu, W stosunku do ludzi Nusia to przylepa, uwielbia drapanie i siedzenie obok osoby. Jest spokojna, delikatna, nie narzucająca się nikomu. Cichutko czeka aż ktoś ją wypatrzy i pokocha.

Nusia jest niewielka i niepozorna, ma szare futerko i właściwie nic by Nusię nie wyróżniało spośród innych psiaków a jednak to ją zauważymy gdy spojrzy na nas swymi oczami. Swą inteligencją i bystrością spojrzenia potrafi uwieść nie jedno ludzkie serce. Nusia to pocieszacz, dobra dusza, która rozbawi, pocieszy i rozrusza największego leniucha. Sunia czeka na swój własny szczęśliwy domek.

 Historia Nusi Nusia i Cinek to super kontaktowe, odpchlone odrobaczone, wkrótce zostaną zaszczepione. Zabrane znad Wisły, gdzie suka miała 10 szczeniąt. Cinek i Nusia, najsłabsze z miotu, były skrajnie wyczerpane, temperatura 36 stopni, jak również gigantyczne zarobaczenie. Już są radosne, pełne życia, bardzo pragną kontaktu z człowiekiem oraz z kotami i psami. Bardzo lubią się bawić. Humory dopisują. We wrześnio Cinek znalazł dom.

Nusia jest maleńkim, ogromnie radosnym zwierzaczkiem, garnie sie do człowieka, uwielbia się przytulać i bawić.

Psinka miała ogromne problemy z jedzeniem: zwracała po paru kęsach i musiała dostawać jedna małą łyżeczkę pokarmu co godzina.

Rozpoznanie lekarskie ustaliło:
"W RTG z podaniem środka kontrastowego widoczne poszerzenie przełyku na terenie klatki piersiowej, przedsercowo. Obraz odpowiadać może trwałemu prawemu łukowi aorty powodującemu ucisk na przełyk. Ucisk powoduje rozszerzenie przełyku w części przedsercowej, gromadzeniu i zaleganiu w nim pokarmu. Leczenie takiego schorzenia jest operacyjne, na pewno zabiegi tego rodzaju wykonywane są na uczelni warszawskiej. Po zabiegu czynnoścć przełyku powinna wrócic do normy."

Przewidywany koszt operacji oszacowano na 1000-1200 zł.

Ponieważ jest to operacja na otwartej klatce piersiowej, lekarze zalecili przygotowawczą serię szczepień.
Zostało wykonane badanie tomograficzne z kontrastem w celu dokładnego zdjagnozowania schorzenia. Koszt badania wynosi 300-400zł (15.10.07).
Nusia została zoperowana wegług wcześniejszych ustaleń (19.10.07). Dopiero w trakcie operacji okazało się (na szczęście), że nie ma dodatkowych komplikacji. Przyczyną operacji Nusia była achalazja przełyku. Bardzo szybko wybudziła się z narkozy machając radośnie ogonkiem. Dobę spędziła w Klinice Małych Zwierząt na ul. Nowoursynowskiej, ze względu na duże prawdopodobieństwo wystąpienia odmy. Na szczęście nic takiego się nie wydarzyło. Planowo odebrałam Nusie dnia następnego, była bardzo radosna. Piszczenie ze szczekaniem i chęć biegania były ogromne. Nusi musi mieć nadal kurację antybiotykową, plus witaminy Vita pet, środki przeciwbólowe co 8 godzin (lub w zależności od potrzeb). Do jedzenia może dostawać tylko papki. Apetyt ma wilczy. Mimo wszystko jest jeszcze troszeczkę słaba. Reasumując Nusia jest bardzo "dzielną dziewczynką".
Po operacji (25.10.07) Nusia czuje się bardzo dobrze.
Nusia (listopad 2007) pięknie dochodzi do siebie po operacji. Potrzebuje dużo witamin (vita pet).
Nusia jest zaczipowana i wysterylizowana.
Trzymajcie wszyscy kciuki za pełną życia Nusię - żeby szybko doszła do zdrowia!!!

W lutym 2009 została wysterylizowana.

Aby adoptować psa zadzwoń: 
tel.: 693-34-99-78, Danuta Skarbek, 
tel.: 501-14-73-50, Ewa Gontarek

Psy do adopcji

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<