Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

 

amanda Amanda ur.12.2017r
Film z nowego domu Amandy, gdzie ma na imię Lucy FILM
To urocza suczka, która większość swojego krótkiego życia spędziła na jednej z podlaskich wsi na łańcuchu. Będąc na uwięzi miała szczeniaki, które zostały wzięte do adopcji, a suczka wysterylizowana przez jedną z tamtejszych organizacji. Niestety na łańcuchu pozostała ponieważ "opiekunowie" nie chcieli jej oddać. Minął rok i Amanda miała w perspektywie zmianę miejsca na inny łańcuch u innego gospodarza. I tak suczka przyjechała do Warszawy w poszukiwaniu nowego, odpowiedzialnego domu.
 
Miała bardzo sfilcowaną sierść i sporo pcheł. Ale z tym poradziliśmy sobie szybko. Jak zwykle w takich sytuacjach bardzo pomógł nam w doprowadzeniu Amandy do odpowiedniego stanu salon pielęgnacji Sposób Na Psa w Warszawie. Została odrobaczona, zaszczepiona, zaczipowana. Została również zbadana krew, zrobiliśmy USG i echo serca. Amanda jest zdrowym pieskiem.
 
Amanda jest uroczą, radosną suczką. Ładnie chodzi na smyczy, chociaż na początku wcale nie rozumiała o co chodzi. Nie potrafiła załatwić się na spacerze, który był wtedy dla  niej tylko atrakcją do zabawy, ale mądrusia już po tygodniu wiedziała o co chodzi. Z całą pewnością w odnalezieniu się w nowych warunkach pomogły jej pieski z którymi zamieszkała. Jest bardzo przyjazna wobec innych piesków, ale na początku znajomości ostrożna. Obecnie Amanda mieszka z kotkami, z którymi nie wchodzi w konflikty. Ładnie jeździ samochodem i chętnie do niego wskakuje ,jak na razie nie ma choroby lokomocyjnej.
 
Amanda nie przepada za czesaniem, dlatego też musi być strzyżona systematycznie, ponieważ jej długa sierść szybko może się sfilcować.
 
Nie można jej spuszczać ze smyczy, kiedy nie jest w bardzo bezpiecznym, ogrodzonym  miejscu. Może pobiec przed siebie  nie reagując na wołanie. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że była uwiązana i chce poznać więcej świata.