Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Przekaż 1,5% z podatku na nasze zwierzęta!

Przekaż 1% naszej organizacji

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1,5% podatku na rzecz naszych zwierząt.

 

image000000022 mini

Pies FADO wrócił z adopcji, ponownie szukamy dla niego domu.

FILM z Fado 23.08.2021r.  

Wieści z dnia 26.08.20121r. Fado został wykastrowany, zrobione zostało USG, z którego wynika, że jest wszystko dobrze. Natomiast badanie krwi wykazało, że piesek był bardzo źle karmiony i potrzebuje dobrej karmy i witamin aby uzupełnić niedobory żywieniowe. Muszą jeszcze zrobione być zęby, z całą pewnością kamień musi zostać usunięty, mamy nadzieję, że nie będzie trzeba usuwać zębów. Należy jednak dać odpocząć Fado, ponieważ w krótkim czasie miał już drugą narkozę. Dwie narkozy zniósł dobrze ale i tak zrobimy Echo serca przed trzecią narkozą. Jest coraz bardziej radosnym psiakiem, zapomina o swoim wcześniejszym "przywiązaniu".

Na fb ma ponad 28 tys. odbiorców a mimo to nikt jeszcze nie zgłosił się w sprawie adopcji Fado. Także nadal ogromnie prosimy o udostępnianie wieści w poszukiwaniu bardzo dobrego domu dla tego wspaniałego pieska.

Pisaliśmy, że Fado znalazł wspaniały dom. To był dobry dom ale nie dla Fado, którego oddali, ponieważ był za duży i ciągnął na spacerze. Jest owczarkiem długowłosym, który całe swoje życie spędził na łańcuchu. Dobry, niekonfliktowy do innych psów, na koty nie zwraca uwagi. Kocha ludzi ale jest duży, więc znaleźć kochający dom, gdzie będzie członkiem rodziny jest trudniej, nie weźmie się psiaka na ręce, waży 50 kg.

Być może, dzięki Luisowi znajdzie kochający dom, dzięki wszystkim, którzy roześlą o nim wieści.

Bardzo, bardzo prosimy o udostępnienia do jak największego grona znajomych, niech Fado zazna szczęścia w życiu.

Pieniądze, które otrzymaliśmy na ratowanie pieska Luisa przeznaczymy na opłacenie kosztów badań: USG, Echo serca, krew, czyszczenie zębów, być może również usunięcie u pieska Fado (miał wrośnięty łańcuch na szyi), o którym już pisaliśmy wcześniej.

 

Pies Fado szuka domu!

Fado, ok. sześcioletni (ur. 2015 r.) owczarek długowłosy zabrany z wiejskiego gospodarstwa z łańcuchem, który wrósł mu w szyję.

Widziany był w gospodarstwie, gdzie był dokarmiany wraz z drugim psiakiem na łańcuchu. Kiedy osoba dokarmiająca wróciła z urlopu po trzech tygodniach, Fado zniknął. Zapytani właściciele powiedzieli, że zamknęli go w piwnicy bo źle wygląda z wrośniętym łańcuchem i lepiej, żeby nikt go nie widział. Dobrze, że powiedzieli i wówczas Fado został zabrany z gospodarstwa. Pies został poddany zabiegowi i łańcuch został usunięty, psiak dobrze zniósł  narkozę.

Fado jest zaniedbany ale to nie problem. Problemem jest znalezienie dla niego dobrego domu, bez budy i bez łańcucha. Potrzebna jest rodzina, z którą  zamieszka i będzie ukochanym pupilem.

Fado nie jest jeszcze kastrowany ale operacja zostanie wykonana.

Jego cudowny charakter pozwala na to aby zamieszkał z innymi zwierzakami. Takie wnioski zostały wyciągnięte z obserwacji kiedy psiak był na łańcuchu. Koty chodziły tuż obok - wcale nie reagował. Pies, który także był na łańcuchu obok Fada, był samcem a Fado zawsze mu ustępował. Do ludzi bardzo łagodny. Widać po Fado, że jest bardzo zmęczony takim życiem, zrezygnowany. Kiedy znajdzie swojego opiekuna na całe psie życie z pewnością wróci błysk w oczach i wiara w człowieka. Widziałam wiele takich zwierzaków, w których oczach widać było, że nie wiedzą po co żyją, widać niemoc, zgryzotę, cierpienie, cierpienie. Oczami błagają o pomoc jeśli mają tyle szczęścia, że ktoś zajrzy w te biedne oczy i uratuje. Po czasie w nowym domu widać jaki zwierzak jest szczęśliwy, wdzięczny, oddany.

Pokochany, z pewnością ukocha miłością wielką, całym psim sercem, do końca świata.

Bardzo proszę o rozesłanie wieści o psiaku do znajomych i przyjaciół.

Adopcja po kastracji.

Tel.: 693349978

 

 


sklep1

mydelkaA4m


 

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1,5% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<