Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Przekaż 1,5% z podatku na nasze zwierzęta!

Przekaż 1% naszej organizacji

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1,5% podatku na rzecz naszych zwierząt.

 

image000000013001

NIE! TEGO NIE ROBI SIĘ KOTU .......!!!!!

 

ALE NIESTETY, STAŁO SIĘ ......!!!!!

Kotka Kizia pilnie szuka domu!

Siódmego marca 2021 roku została sama w pustym mieszkaniu. Opiekunka koteczki odeszła na zawsze.

Od tamtej pory jest sama, codziennie dokarmiana i odwiedzana raz dziennie, coraz bardziej stroni od ludzi. Bardzo potrzebuje domu na całe kocie życie. Jak bardzo jest samotna aż trudno sobie wyobrazić. Z natury jest bardzo miłą, grzeczną koteczką, bardzo lubi kontakt z człowiekiem. Kizia jest zdrowa koteczką, była systematycznie badana tzn. badanie moczu i krwi. Tworzyły jej się piasek w pęcherzu ale dostaje cały czas suchą karmę urinary i jedzenie mokre bytowe. Jak widać na zdjęciu koteczka bardzo dużo spędza na ciepłym kaloryferze, teraz to jedyne ciepło, które koteczka ma chociaż pewnie nie codziennie, sezon grzewczy kończy się. Na zdjęciu wygląda na czarną koteczkę ale w rzeczywistości jest ciemną szylkretką z małymi znaczeniami rudego. Jej futerko jest puszyste i mięciutkie w dotyku. Od dwóch lat nie była zaszczepiona - zalecenie lekarza. Posiada książeczkę zdrowia.

Kiedy miała kilka miesięcy została podarowana choremu człowiekowi,  który kochał Kizię, była przytulana, bawił się z nią, była wesołym zadowolonym kotkiem. Kiedy minęły dwa lata opiekun odszedł na zawsze. Wówczas zaprzyjaźniony z nim człowiek zaniósł koteczkę do Pani Karoliny, która wówczas miała cztery koty ale Kizie przyjęła. Koteczka nie wchodziła w żadne konflikty z innymi kotami ale nie przyjaźniła się z nimi. pog2W miarę upływu lat kotki z nią mieszkające odeszły za tęczowy most i kila lat Kizia była jedynaczką. Czy była szczęśliwym kotem? po prostu była. Teraz Kizia ma 15 lat i jest sama jak palec a Pani Karolina nie miała rodziny. Oczywiście, są znajomi, sąsiedzi którym koteczki bardzo szkoda, lubią ją ale nie chcą jej wziąć do siebie chociaż nie mają żadnego zwierzaka ale cóż .... Spadkobierca zawsze mówił, że kotki nie weźmie, nie obiecywał, był uczciwy. Teraz chodzi codziennie i spędza chwilę z Kizią, która bardzo go lubi. Dlaczego ja nie wezmę? zapewne nasunie się takie pytanie. Po prostu nie dam już rady ze względu na swój  stan zdrowia, opiekę nad chorą 94 letnia mamą i dużą ilość zwierząt w kawalerce, koty i psy, których Kizia bardzo się boi. Być może gdyby ktoś miał spokojnego psiaka, koteczka zaakceptowałaby go. Pytałam wszystkich znajomych ale nikt nie może lub nie chce, czy koteczka w samotności ma czekać kilka lat aż  odejdzie w samotności za tęczowy most? Przez nikogo nie kochana, nie przytulona?

Odpowiem również od razu na nasuwające się pytanie: dlaczego tak długo o niej nie pisałam, o kotce? Tak nie dobrze się złożyło, że zbiegło się to z ogromnymi problemami zdrowotnymi mamy i moimi, również kila starszych kotów i pies  wymagało intensywnej opieki medycznej. 

Mam ogromną prośbę do wszystkich, jeśli nie możecie pokochać i przygarnąć koteczki roześlijcie PROSZĘ wieści o Kizi do jak największego grona znajomych. 

Tel.: w sprawie adopcji Kizi 

693349978 Danuta Skarbek


sklep1

mydelkaA4m


 

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1,5% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<