×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/canis/public_html/blogpsy2/images/wydarzenia2011_pomnikkota.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wydarzenia2011_pomnikkota

Pomnik Niezależnego Kota

Oficjalne odsłonięcie pomnika „Niezależnego Kota” odbędzie się 29 maja 2011 r. o godz. 13.00. 

{gallery}wydarzenia2011_pomnikkota{/gallery}
Witam serdecznie,
już wkrótce Pies Szczęśliwy z Warszawskich Pól Mokotowskich będzie miał przyjaciela i kompana. Po drugiej stronie Wisły, na Pradze Południe stanie rzeźba ''Kota Niezależnego''. Pomysł powstania pomników psa i kota powstał w redakcji miesięcznika Cztery Łapy. „Niezależny Mruczek” będzie mieszkał w Parku Balaton na warszawskim Gocławiu. Lokalizację pomnika uzyskaliśmy dzięki zaangażowaniu i współpracy ze strony Urzędu Dzielnicy Praga Południe. Oficjalne odsłonięcie pomnika „Niezależnego Kota” odbędzie się 29 maja 2011 r. o godz. 13.00.
Przypominam, że rodzicami chrzestnymi „Mruczka” zostali Olga Bończyk i Robert Janowski, a sponsorem pomnika są marki Super Benek i Super Pinio firmy Certech, producenta żwirków higienicznych dla zwierząt. Z kolei patronami honorowymi są: Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, Polska Federacja Felinologiczna „Felis Polonia” i Fundacja VIVA! Akcja dla Zwierząt.
Autorką rzeźby jest Bogna Czechowska absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ta sama artystka, która jest twórcą pomnika „Szczęśliwego Psa”. Powstał już model rzeźby Niezależnego Kota, odlew gipsowy, obecnie powstaje odlew w brązie.
Trwają prace rzeźbiarskie nad sylwetką Kota Niezależnego.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 Dorota Szulc-Wojtasik
redaktor naczelna
Cztery Łapy Kochamy Zwierzaki

 

 

----------------------------------------------------------------

 

Odsłonięcie pomnika kota w Warszawie

w 2004 roku dzięki staraniom redakcji miesięcznika Cztery Łapy powstał na Polach Mokotowskich pomnik Szczęśliwego Psa, który cieszy  licznych spacerowiczów i miłośników czworonogów. Teraz przyszedł czas na kota. Pomysł postawienia Pomnika Niezależnego Kota powstał w redakcji Czterech Łap już w 2007 r., ponieważ wiemy, jak wielu ludzi kocha te zwierzęta i fascynuje się ich tajemniczą naturą. Pracę nad figurą Pomnika powierzyliśmy autorce pomnika Szczęśliwego Psa, Bognie Czechowskiej.

Po długich poszukiwaniach, znaleźliśmy miejsce, które wspaniale nadaje się na "dom" dla naszego Niezależnego Mruczka - Park Balaton na warszawskim Gocławiu. Lokalizację pomnika uzyskaliśmy dzięki zaangażowaniu i współpracy ze strony Urzędu Dzielnicy Praga Południe. W ten sposób po jednej stronie Wisły stoi pies, a po drugiej stanie kot. Sponsorem pomnika Niezależnego Kota są marki Super Benek i Super Pinio firmy Certech, producenta żwirków higienicznych dla zwierząt.Patronami honorowymi są Polska Federacja Felinologiczna "Felis Polonia" i Fundacja VIVA!

 

Akcja dla Zwierząt. Odsłonięcie Pomnika Niezależnego Kota odbędzie się  wiosną 2011 r., natomiast dzisiaj chcielibyśmy zaprosić Państwa na uroczyste otwarcie Parku Balaton, które odbędzie się na warszawskim osiedlu Gocław Orlik w niedzielę 7 listopada 2010 o godzinie 13.00 od strony ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego. W trakcie tej uroczystości pokażemy dwie wizualizacje rzeźby Niezależnego Kota i poddamy je publicznej ocenie. W ramach atrakcji dzieci zaplanowaliśmy koci konkurs plastyczny z nagrodami. Rodzicami chrzestnymi Pomnika Niezależnego Kota zostali Olga Bończyk i Robert Janowski, którzy również zapowiedzieli udział w uroczystościach otwarcia parku. W trakcie imprezy 7 listopada po przemówieniu Pani Prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Tomasza Kucharskiego, rozpocznie się włączenie kaskady wodnej i spacer po parku, a czas ten będzie umilać kapela Staśka Wielanka. Później dzieci będą mogły skorzystać z nowego placu zabaw, a dorosłych zapraszamy do kawiarni na herbatę i gulasz.

Serdecznie pozdrawiam.
Dorota Szulc-Wojtasik
Cztery Lapy Kochamy Zwierzaki
ul. Sielecka 52/28
00-738 Warszawa
tel/fax. 022 840 30 62
tel. kom. 0 605 585 603
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Aktualności

Tobiaszek znalazł dom

tobiaszek

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Amorka znalazła dom

Suczka Amorka została wzięta rok temu z miejsca gdzie jej przyszłość była bardzo niewiadoma a właściwie jako wówczas lękliwa sunia rodziła by szczeniaczki na poniewierkę ,gdzieś w norze na wsi lub w lesie. Nie potrafiła chodzić na smyczy, nie podchodziła do człowieka ale była łagodna , nie gryzła kiedy była wzięta na ręce.

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Frotka znalazła dom

frotka1

Suczka Plamka znalazła dom

plamka

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

 
 
 
 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<