Mini Iza2

 

  Iza i jej 5 szczeniaków

SZCZENIAKI

FILM 1, FILM 2

Vanesa i Maja i Spacja już mają domy  :)

Ogromnie lubi spacery, ładnie chodzi na smyczy i przede wszystkim uwielbia być głaskana. Waży tylko ok.10 kg, jest zatem małym pieskiem. Od kiedy jest pod opieką Fundacji jest zdrową, radosną sunią o pięknym lśniącym futerku. Potrafi być troszkę zadziorna w spotykaniu z dużymi psami, być może chce pokazać, że pomimo różnicy w wielkości to ona rządzi. W dniu 15.03 2014 r. została zaczipowana i było pierwsze odrobaczenie przed szczepieniem, przewidywanym na początek kwietnia. Jeżeli dwa-trzy tygodnie po szczepieniu nie będzie miała mleka zostanie wysterylizowana. Z pewnością sprawi dużo radości nowemu opiekunowi i będzie cudownym przyjacielem.

Niewielka suczka karmiona pod jednym ze sklepów sieci Biedronka, przez starszą kobietę, której zaufała i dawała się głaskać, była już w wysokiej ciąży. Pewnego dnia, (ok. 2 tyg. temu) do kobiety karmiącej suczkę podszedł mężczyzna i powiedział, że ma dla suczki bardzo dobre miejsce. Kobieta włożyła sunię do samochodu mężczyzny. Iza (tak nazwana została suczka) nie miała obroży ani smyczy. Mężczyzna zawiózł suczkę na wieś do mocno starszej, chorej i ubogiej kobiety mającej już bardzo dużo psich sierot. Bezmyślnie "wysadził" sunię pod płotem w nieznanym dla niej miejscu w zgiełku szczekającej sfory psów. Do tego akurat panowały bardzo duże mrozy (ok. - 20 stopni).

 


Oczywiście sunia przerażona pobiegła w nieznane. Ślad po niej zaginął. Po dwóch dobach mieszkaniec wioski przyszedł do starszej kobiety z wiadomością, że pod jego stodołą leży suczka ze szczeniakami. Iza urodziła na ziemi, na mrozie, bez dachu nad głową. Było sześć szczeniaczków. Starsza kobieta zabrała mamę z dziećmi i zaniosła do kobiety, która ma mniej piesków i lepsze warunki, ta jednak po jednej nocy kazała bezwzględnie zabrać psiaki, chociaż sunia już ją pokochała i nie chciała odejść, ale musiała. Starsza kobieta nie mając już żadnego bezpiecznego miejsca dla psiej rodzinki ulokowała je w klatce, którą postawiła na swoim malutkim łóżku. Od tej pory spała na połówce materaca. Jeden z maluszków umarł, prawdopodobnie był słabym szczeniaczkiem. Pozostała piątka chowa się dobrze. Jednak w żadnym razie nie były to warunki dla tak dużej ilości szczeniaczków z mamą. Ponadto trudno było wyprowadzać suczkę na spacery do stada biegających psów.
18.02.2014 r. psia rodzinka została zabrana przez Fundację i umieszczona w hotelu dla zwierząt. Maluszki są zdrowe i bardzo ładne. Iza jest super opiekuńczą mamą. Od dzieciaków odchodzi na siku na pół minutki i szybciutko przybiega sprawdzając czy wszystko w porządku. Ta sunia jest niezwykle miła i wdzięczna pomimo, że tak wiele przeszła w tak trudnym dla niej momencie. Data ur. piesków to 3-4 luty 2014 r. Czas leci tak szybko, że już teraz szukamy odpowiedzialnych opiekunów dla maluszków. Iza jest niedużą sunią - waży nie więcej jak 10 kg. Ma budowę sarenki. Pieskowa rodzinka została odrobaczona. Oczywiście spore są koszty związane z ratowaniem tych biedaków: hotel to suma 600 zł miesięcznie, plus karma - jak na razie tylko dla mamy - również witaminy dla karmiącej oraz odpowiedniej jakości karma dla karmiących suczek. Szacujemy, że koszt utrzymania to kwota ok. 900 zł miesięcznie. Bardzo prosimy o wsparcie dla psiaków, każda wpłata pomoże im bezpiecznie poczekać na nowy dom. Wpłaty systematyczne pozwoliłyby zaplanować wydatki, które tylko będą się zwiększały w miarę upływu czasu. Mamy ogromną nadzieję, że wielu osobom nie pozostanie obojętny los Izy i jej maluszków. Płeć szczeniaczków to 4 dziewczynki i jeden chłopiec.

Tel.: 693349978 i 501147350

Przy wpłatach prosimy wpisywać tytułem: Dla Izy i szczeniaczków

 

 


Aktualności

Tobiaszek znalazł dom

tobiaszek

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Amorka znalazła dom

Suczka Amorka została wzięta rok temu z miejsca gdzie jej przyszłość była bardzo niewiadoma a właściwie jako wówczas lękliwa sunia rodziła by szczeniaczki na poniewierkę ,gdzieś w norze na wsi lub w lesie. Nie potrafiła chodzić na smyczy, nie podchodziła do człowieka ale była łagodna , nie gryzła kiedy była wzięta na ręce.

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Frotka znalazła dom

frotka1

Suczka Plamka znalazła dom

plamka

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

 
 
 
 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<