Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Kalendarz Fundacji na 2019 r.

kalendarz 2019 01

Gorąco zachęcamy do zakupu kalendarza na rok 2019, wydanego przez Fundację Opieki nad Zwierzętami Canis. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Fundacja przeznaczy na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Koszt 1-go kalendarza - 25 zł + koszt przesyłki. Zamówienia   e-mailem: canis.org@gmail.com lub przez sklepik internetowy Fundacji http://sklep.canis.org.pl/

Kalendarz ma format 20 na 30 cm, ilustracje zwierzaków, podopiecznych Fundacji, bardzo praktyczne kalendarium, z miejscem na zapiski oraz spisem imienin. Więcej>>>

Zamówienia można słać e-mailem lub dokonywać zakupu w sklepiku Fundacji

Prośba o wsparcie finansowe

wsparcie finansowe fundacja canisSzanowni Państwo, Cały czas kupujemy karmę dla naszych zwierząt, leki, żwirek i mamy wiele potrzeb. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na te zakupy.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938

Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

hugo 2018 3
Dramat pieska. Niestety Hugo wrocił z adopcji. Z dobrych warunków wraca do boksu. Prosimy o rozesłanie wiadomości, że piesek pilnie szuka domu.
------------------------------------------
 
Hugo ur.11.2016 r.
 
Hugo przybłąkał się wraz z sunią towarzyszką na ogródki działkowe. Żyły sobie tam pieski prawdopodobnie przez kilka tygodni.
 
Jedni z działkowiczów zareagowali na miłą psią parę, pieski dostały dobre jedzonko, wodę. Pan zrobił im budkę, wyściełał kocykiem. Frotka natychmiast ułożyła się wygodnie w budce i jak dama obserwowała jak jej psi towarzysz dżentelmen Hugo strzeże jej i nowego miejsca. Apetyty psiakom dopisywały. Nie chciały już opuszczać nowego lokum ale.... jak to w życiu bywa po pięciu dniach pobytu na działce ludzie musieli wyjechać .
 
Rozpaczliwie szukali ratunku dla psiaków ale jak to o tej porze roku (tak naprawdę każdej) wszędzie jest przepełnienie. Zostawić ich nie można było bez pomocy tym bardziej że w tamtej okolicy "grasują" wyjątkowo zjadliwe kleszcze a psiaki były nimi oblepione. Jedna z wolontariuszek przyjęła sunię a piesek zamieszkał w hotelu. Na dzień dobry psiaki dostały imizol, była wysoka gorączka i z każdego zostało wyjętych po pół słoika po dżemie kleszczy różnej wielkości.
Psiaki pozwalały na wszystkie zabiegi, zero agresji. Hugo bardziej lękliwy od swojej towarzyszki leżał przyklejony do podłogi. Rozglądał się tylko i widać było, że biedaczysko nie wie co teraz będzie. Pieski mimo śniadania przewożone nie wymiotowały tak też jest dobra wiadomość dla nowych opiekunów że nie maja choroby lokomocyjnej. Kiedy piesek pojawił sie na działce miał na szyi skręcony drutem mocno wpijający się w skórę łańcuch. Mimo problemów z odcięciem opiętego łańcucha Hugo pozwolił położyć się na plecy i nie reagował przy manipulacjach z kombinerkami. Na szczęście skóra nie była uszkodzona. Hugo nieśmiały z natury już na drugi dzień merdał radośnie ogonkiem kiedy "szło do niego śniadanie".
Niestety następnego dnia stracił apetyt, miał wysoką temperaturę. Dostał dodatkowe leki i musiał być zabrany mimo wszystko do lecznicy wet. Tam zrobione miał dodatkowe testy na choroby związane z babeszią. Testy wyszły ujemne. Krew została pobrana do badania. Wynik pokazał, że Hugo ma silną anemię (co jest bardzo niebezpieczne- zagrożenie zycia) i wysoki stan zapalny. Poczekamy do jutra - 29 maj 2018 aby stwierdzić po powtórnym badaniu krwi czy musi dostać transfuzję krwi.
Psiak zachowuje się lepiej niż wyniki pokazują, merda ogonkiem, chodzi na spacery, ma apetyt. Dostaje kroplówki, mocniejszy antybiotyk, witaminy wskazane przy anemii. Mamy ogromna nadzieję, że jego młody organizm przy naszej pomocy poradzi sobie z problemem. Psiak odpłaci nowemu opiekunowi miłością wielką. Bardzo się pilnuje, nie jest to pies uciekinier więc z pewnością na poniewierce nie znalazła się z własnej woli.
Hugo waży 14 kg. jest pieskiem średniej wielkości (przed kolano).
Przed nim kolejne podanie imizolu (29.05), odrobaczenie, szczepienie, kastracja i kąpanie. Jego śliczna czarna sierść już nabrała połysku.
Oczywiście za wszystko ponosimy koszty tak, że jeżeli komuś z państwa los Uroczego Hugo nie jest obojętny,
bardzo prosimy o wpłatę na nasze konto 96102010260000160201022938 tytułem Hugo.
Również prosimy o udostępnienie wieści o piesku  jak największej liczbie znajomych nie tylko na Fb.
Podziel się