Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Kalendarz Fundacji na 2018 r.

kalendarzCanis2018Już można zamawiać kalendarz na 2018!!! :) JUŻ JEST :)

Gorąco zachęcamy do zakupu kalendarza na rok 2018, wydanego przez Fundację Opieki nad Zwierzętami Canis. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Fundacja przeznaczy na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Koszt 1-go kalendarza - 25 zł + koszt przesyłki. Zamówienia   e-mailem: canis.org@gmail.com lub przez sklepik internetowy Fundacji http://sklep.canis.org.pl/

Kalendarz ma format 20 na 30 cm, ilustracje zwierzaków, podopiecznych Fundacji, bardzo praktyczne kalendarium, z miejscem na zapiski oraz spisem imienin.

1% podatku za 2016

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku za rok 2016 na rzecz naszych zwierząt.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

suczka Fatima

Fatima odeszła w październiku 2011

Historia Fatimy

FATIMA ur.2004

Wzieta ze    schroniska na Paluchau przrez matkę i córkę  ok .6 lat temu.Wówczas miała ok.1 roku.Córka ze względu na częste wyjazdy zostawiła sunię u mamy ,kobiety która zajmuje się opieką nad kotami-posiada ich kilka w domu,bardzo ładne ,zadbane ,leczone,sterylizowane.okarmia również koty wolnożyjące.

Niestety suczki od poczatku nienawidziła.Wstyd jednak było oddać ją spowrotem na Paluch.Tak też Fatima (tak nazwałam suczkę aby nie kojarzyła  swego Imienai Saba z przeszłością) była przez ten czs głodzona ,dostawała raz dziennie ok.0.5 litra zypy.Nigdy nie miała wody ani kocyka w miejscu skąd nie wolno było jej sie ruszyć-pod stołem.Opiekunka zapytana dlaczego jest suczka taka chuda i nie dostaje więcej jedzenia i wody -odpowiedż była -prztoczę dosłownie  "bo za dużo sika i sra".Fatima nie potrafi pić wody,nie ma pojęcia do czego służy woda.Daję jej obecnie do picia rosół bardzo mocno  rozcieńczony aby ją nauczyć pić ,jak by nie było życioajną wodę .Wykonane zostało od razu badanie krwi- suczka ma poczatki mocznicy-myślę jednak że odpowiedznie leczenie,odzywienie,przywróci  wszystkie zaniedbania do normy  i będzie pięknym ,zdrowym psem- było już kikla podobnych przypadków.

 

Bardzo długie pazury wyginają jej łapkę przy chodzeniu-   będzie  miała obcinane systematycznie.

Jest bardzo przyjazna ,łagodna,grzeczna,boi się szybkiego  ruchu.Bardzo łgodna do kotów i psów.

Bardzo poczciwa psica .Lęka się szybkiego ruchu-dotknięta  bardzo drży.Na zdięciach nie widać ze względu na przedłużoną sierść - kręgosłup i żebra na wierzchu !!!

Nie widziałam jeszcze psa tak zagubionego i zdezorientowanego.

Będzie miała robione dodatkowe badania specjalistyczne u kardiologa i okulisty.

Orzeczenie lekarza weterynarii w dniu odbioru Fatimy

Ogólnie w bardzo złej kondycji,wychudzona,zaniki mięniowe we wszystkich dużych grupach mięśni (ramię ,udo ,żuchwa)Waga 12.25 kg.-przy tej wielkości psa powinna wynosić ok.18kg.Sierść zaniedbana,brudna,z dużą ilością łupieżu,sporo martwego podszerstka.Przerośniete pazury.Zaćma w obu oczach,nieznaczna(widzi ruch).Kamień nazębnyUszy bz.Osłuchowo-niemiarowość komorowa,do dalszej diagnostyki kardiologicznej.Oskrzela bz.

Sunia poterzebuje dużo spokoju i czułości.Może ktoś z państwa móglby choć by na jakiś czas przygarnąć dobrą Fatimę i pokazać że ludzie nie są żli.

Oczywiscie jak zwykle w takich przypadkach zwracamy sie z prośbą o wsparcie dla suni.Bardzo przyda sie karma dla psów z mocznicą  i lek Ipakitine.

W imieniu Fatimy serdecznie dziękuję

Danuta Skarbek