Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Kalendarz Fundacji na 2018 r.

kalendarzCanis2018Już można zamawiać kalendarz na 2018!!! :) JUŻ JEST :)

Gorąco zachęcamy do zakupu kalendarza na rok 2018, wydanego przez Fundację Opieki nad Zwierzętami Canis. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Fundacja przeznaczy na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Koszt 1-go kalendarza - 25 zł + koszt przesyłki. Zamówienia   e-mailem: canis.org@gmail.com lub przez sklepik internetowy Fundacji http://sklep.canis.org.pl/

Kalendarz ma format 20 na 30 cm, ilustracje zwierzaków, podopiecznych Fundacji, bardzo praktyczne kalendarium, z miejscem na zapiski oraz spisem imienin.

1% podatku za 2016

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku za rok 2016 na rzecz naszych zwierząt.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

muszka_m

Szanowni Pani Danuto i Panie Marcinie,

zabieram się do tego listu od kilku dni. Chciałabym nie musieć go pisać.

Mucha nie żyje - od poniedziałku. Postaram się krótko opowiedzieć, co się stało:

W czerwcu miała nagły i silny wylew. Natychmiast pojechaliśmy z nią do P. Ani Czubek. Leczenie sterydami, kroplówkami i lekami pobudzającymi pracę mózgu okazało się skuteczne i sunia powolutku wróciła do siebie.

Pod koniec sierpnia ujawniła się padaczka. I znowu - dzięki leczeniu u P. Czubek udało się zmniejszyć i ograniczyć ataki, które początkowo uważaliśmy za skutek czerwcowego wylewu.

W połowie października doszło do drugiego wylewu i ataki padaczki wróciły (potrafiły trwać całą dobę). Okazało się, że są konsekwencją guza mózgu. Prawdopodobnie rozwijał się on w łepku naszego psa już od kilku miesięcy.

Mucha straciła kontakt ze światem, władzę w łapkach, przestała jeść i pić. Nie dopuszczaliśmy jednak myśli o uśpieniu (które sugerowała P. Czubek). Założyliśmy, że będziemy opiekować się nią dopóty, dopóki nie umrze na swoim posłanku.

W miniony weekend zaczęła się jednak dusić - widocznie guz miał wpływ na pracę układu oddechowego. Całą noc nosiliśmy jęczącego pieska na rękach, a rano podjęliśmy decyzję o uśpieniu. Wizja, że będzie się tak męczyć przez kolejne noce i dni, była nie do zniesienia.

Płacząc - odwieźliśmy Muchę do uśpienia. Płacząc - trzymaliśmy ją za łapki podczas usypiania. Płacząc - wróciliśmy z nią do domu.

Została pochowana na psim cmentarzyku - na polance w lesie taty Radka (leżą tam już dwa ukochane psy mojego teścia).

Nigdy nie przypuszczałam, że jedno, małe stworzenie może wnieść do naszego domu tyle radości. Znajomi czasami powtarzali, że Mucha, trafiając do nas, miała szczęście. Ja ich zawsze poprawiałam - nie, to my mieliśmy szczęście.

Wiem, że tym mailem sprawię Pani, Pani Danuto, i Panu, Panie Marcinie, ogromną przykrość. Jestem jednak pewna, że chcieliby Państwo wiedzieć, co się stało.

Jeszcze w weekend myślałam o tym, żeby zadzwonić do Canisa. Można by wtedy się z Muchą pożegnać. Nie spodziewałam się, że choroba rozwinie się tak szybko.

W załączniku - jedno z ostatnich zdjęć Muchy, zrobione podczas wakacji. Patrząc na nie, nie sposób się nie uśmiechnąć.

Mucha2011