Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Kalendarz Fundacji na 2019 r.

kalendarz 2019 01

Gorąco zachęcamy do zakupu kalendarza na rok 2019, wydanego przez Fundację Opieki nad Zwierzętami Canis. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Fundacja przeznaczy na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Koszt 1-go kalendarza - 25 zł + koszt przesyłki. Zamówienia   e-mailem: canis.org@gmail.com lub przez sklepik internetowy Fundacji http://sklep.canis.org.pl/

Kalendarz ma format 20 na 30 cm, ilustracje zwierzaków, podopiecznych Fundacji, bardzo praktyczne kalendarium, z miejscem na zapiski oraz spisem imienin. Więcej>>>

Zamówienia można słać e-mailem lub dokonywać zakupu w sklepiku Fundacji

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

wafel7 kot kotek kocur kocurek kotka koteczka do adopcji warszawa

Wafel, ur. 15. 02. 1998 r.

Jako 3-miesięczny kociak został zabrany z ul. Deotymy - a właściwie z terenu należącego do kościoła przy tejże ulicy. Wafel wraz z rodzeństwem, pozbawiony jakiegokolwiek schronienia, mieszkał pod krzakiem bez względu na pogodę. Kociaki w czasie deszczu tuliły się do siebie, a było to jesienią.

Jakiekolwiek próby zainstalowania schronienia dla kociąt w krzakach były bezwzględnie wyrzucane przez porządkowych kościoła.
Ciągle przeganiane i bez dachu nad głową przeraźliwie bały się ludzi. Niestety tylko jednego kociaka udało się uratować i to tylko dlatego, że był najbardziej chory. I tak Wafel trafił do mnie.

 

Na początku tyfus i tasiemce (w ciągu 6 miesięcy 12 krotne odrobaczanie i trzymiesięczna biegunka), ostre zapalenie uszu, oskrzeli, pęcherza - choroby następujące jedna po drugiej.

Wafelek jest kotkiem o bardzo drobnej budowie - na skutek niedożywienie i inwazji tasiemców w dzieciństwie pozostały mu krzywe łapki.
Zdjęcie chorego Wafelka z dzieciństwa zostało wybrane jako logo Fundacji CANIS.
Pozostał kotkiem bojaźliwym, co nie wyklucza tego, że uwielbia pieszczoty i zabawy. Jest bardzo przyjazny w stosunku do innych kotków, szczególną opieką otacza nowo przybyłe, myje je i zachęca do zabawy. Gdy słyszy, że któryś z kotków płacze, natychmiast biegnie mu na pomoc.

U Wafelka bardzo łatwo rozpoznać rozpoczynającą się chorobę - natychmiast ropieją mu oczy.

Na wiosnę 2003 roku badanie krwi pokazało, iż ma problem z nerkami (kreatynina 3,5, norma 1-1,8). Po intensywnym leczeniu trwającym ok. 3 tygodni doszło do normy 1,5. W chwili obecnej powtórne badanie krwi wykazało bakterie w układzie moczowym. Wymaga leczenia antybiotykowego i musi cały czas jeść specjalną leczniczą suchą karmę dla kotów ze skłonnościami do mocznicy. Nie przestrzeganie zaleceń dietetycznych może doprowadzić do nawrotu choroby. Teraz Wafel ma pięć lat. Ma śliczne futerko i okrągły brzuszek. Bardzo lubi jeść - być może ogromny głód, jakiego doznał w dzieciństwie, pozostawił taki ślad w jego psychice.

Wafelek odszedł z powodu mocznicy, na którą był leczony przez kilka lat.


 

 

Podziel się