Elza 0085  ur. w 2008 - znaleziona na Bielanach

Suczka zosaje pod opieką u  dotychczasowej opiekunki ale nadal jest w hotelu.

-----------------------

Elza kochana sunia została znaleziona wyczerpana i zagłodzona. Elza to młoda bardzo ładna pręgowana marengo sunia. Jest dobrze zbudowana i jest bardzo kontaktowa. Bardzo lubi towarzystwo ludzi, kocha pieszczoty i głaski. W stosunku do człowieka kochana, przymilna, wesoła, nie wykazuje żadnych oznak agresji. Wera ma wielkie serce do kochania i marzy, aby ofiarować je nowemu właścicielowi. Jest zrównoważonym psem i jak każdy pies tej rasy potrzebuje spokojnego, doświadczonego opiekuna.

Sunia nie jest agresywna ani złośliwa, jednak wymaga stanowczości i konsekwencji w działaniu. Widać, że była dobrze ułożona, bo bardzo ładnie chodzi na smyczy. Elza to pies oddany swemu panu, czujny, posiadający zdolność szybkiego uczenia się. Nawiązuje dobry kontakt z domownikami, szybko się uczy, jest spostrzegawcza, sprytna, pomysłowa. Cechuje się dużą inteligencją i jest pełnym energii sunią. Ta przepiękna, uczuciowa sunia ma przed sobą całe życie. Mamy nadzieję że ktoś doceni jej wyjątkowy charakter i pokocha taką jaka jest, aby znalazła bezpieczny kochany dom na całe życie.

Historia Elzy:

"Ktokolwiek widział, ktokolwiek coś wie! Psina uratowana z celi śmierci?'

Sunia znaleziona 2 lipca 2010 na Bielanach, na Wólce Węglowej, w niesamowicie dramatycznych okolicznościach. 
Psinka szla chwiejąc się na nogach skrajnie zabiedzona, właściwie umierająca: sama skóra i kości! Mijało ją wielu ludzi, obojętnie, i Elza wśród nich umierała z głodu!
Osoba, która w końcu zatrzymała się przy niej nie miała sumienia zostawić jej bez pomocy. Sunia warczała i popiskiwała ze strachu przed człowiekiem, a mimo to podeszła do jedzenia. Później pozwoliła zabrać się do samochodu. 
Zwierzak jest niesamowicie wychudzony - otrzymuje jedzenie małymi porcjami. To pies, który powinien ważyć ok. 40 kg a waży niecałe 10 kg!
Najprawdopodobniej - wszystkie cechy na to wskazują - jest to suczka rasy "pies kanaryjski" (dogo canario).
Według wstępnych oględzin jest zdrowa. Otrzymuje w karmie witaminy, żeby wzmocnić organizm.
Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że suczka musiała długo być zamknięta w bardzo małym kojcu lub komórce, ponieważ ma bardzo długie pazury, ok. 4 cm. Ma też ślady gojących się odparzeń w okolicach ogona. Być może była więziona i jakimś cudem, wydostała się ze swojej "celi śmierci"?...
Elza jest nadal lekko spłoszona, cichutko powarkuje ze strachu, ale wychodzi do ludzi, bardzo chce się przywitać, choć podchodzi z podkulonym ogonkiem...
Widać, że była dobrze ułożona, bo bardzo ładnie chodzi na smyczy.
Teraz biedactwo czeka na opiekuna, który już nigdy nie dopuści, aby spotkało ją cokolwiek złego!


Tel.: 22 833-81-30, 0-693-34-99-78

  Galeria Elzy Galeria Elzy sierpien 2010


Aktualności

Tobiaszek znalazł dom

tobiaszek

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Amorka znalazła dom

Suczka Amorka została wzięta rok temu z miejsca gdzie jej przyszłość była bardzo niewiadoma a właściwie jako wówczas lękliwa sunia rodziła by szczeniaczki na poniewierkę ,gdzieś w norze na wsi lub w lesie. Nie potrafiła chodzić na smyczy, nie podchodziła do człowieka ale była łagodna , nie gryzła kiedy była wzięta na ręce.

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Frotka znalazła dom

frotka1

Suczka Plamka znalazła dom

plamka

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

 
 
 
 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<