Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Prośba o wsparcie finansowe

wsparcie finansowe fundacja canisSzanowni Państwo,

Cały czas kupujemy karmę dla naszych zwierząt, leki, żwirek i mamy wiele potrzeb. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na te zakupy.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938

Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Książki o kotach

Drodzy kociarze!
Jeśli znacie inne dobre, rzetelne książki poświęcone naszym ulubionym czworonożnym przyjaciołom - kotom, prześlijcie do nas informację na ich temat: tytuł, autor, wydawnictwo, krótka recenzja i zeskanowana okładka.
Kot to zwierzę pełne tajemnic - poznawajmy je wspólnie.
Prosimy o mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

kocilosZapraszamy do ciekawej lektury czytelników w każdym wieku.
Jak pisze sam autor jest to książka  "o doli i  niedoli ocalonych od niechybnej śmierci czterech kotów i o związanych z nimi losach ich dwojga wybawców". Opowiadanie przeplatane jest refleksjami filozoficznymi i spostrzeżeniami z dziedziny kociej psychologii. Całość bogato ilustrowana fotografiami kocich bohaterów opowieści i ich środowiska.
 
książkę można nabyć :
 
Za pośrednictwem portalu internetowego Allegro
 
Podziel się

Historia kotów okładka PRESS

Jeśli myślisz, że kot kiedykolwiek dał się udomowić to się mylisz!

Ikona popkultury, najpopularniejszy bohater Internetu, obiekt zbiorowej histerii – KOT. Teraz możesz poznać jego historię: od czasów boskiego kultu w starożytnym Egipcie, przez stosy średniowiecza, aż po powrót w chwale na współczesne salony. 

Koty były zwiastunami nieszczęścia i pupilami czarownic. Zbawcami rolników i gospodarstw domowych.  Z czarnych wyrabiano „lek” na ślepotę. Jeden został nawet oficjalnym kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jedni je kochają, inni nienawidzą. Koty mają to gdzieś.

Mahomet bał się wstać, aby nie obudzić swojego kota.

Kot Churchilla, Nelson, jadał z nim obiady na Downing Street.

Picasso uwielbiał je malować – bezpańskie, z najeżonym futrem.

Brigitte Bardot nie wyobrażała sobie bez nich życia – miała ich ponad pięćdziesiąt.

„Historia kotów” to dzieje ich trudnego związku z ludźmi, książka pełna ciekawostek i zaskakujących epizodów.

Podziel się

ja bobikJa, Bobik, Ewa Kozyra-Pawlak

Ja, Bobik, czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem. Ewa Kozyra-Pawlak

Ja Bobik - bardzo polecam najmłodszym czytelnikom - bardzo ładnie pokazany jest Bobik i bardzo dobrze opisany jest  charakter typowego kota. Fragment książki.

Podziel się

liczypieskiLiczypieski, Ewa Kozyra-Pawlak

Książka dla dzieci - jest naprawdę super !!!  Bardzo polecam dla najmłodszych i nie tylko. Jako, że to dorosły człowiek uratował pieski i dał im dom. Tu jest fragment książki.

Podziel się

billy kot ktory ocalil moje dziecko

Książkę "Billy. Kot, który ocalił moje dziecko" autorstwa Louise Booth przeczytałam z wielką przyjemnością. Opisana tam historia autystycznego chłopca i jego kota "przyjaciela, przewodnika i nauczyciela" jest naprawdę piękna i wzruszająca. Już dawno udowodniono, że koty działają pozytywnie na naszą psychikę, jak też na zdrowie fizyczne - ten przypadek jest jednak szczególny. Pozytywną rolę odgrywają tu również mądrzy rodzice chłopca. Dlatego warto tę prawdziwą opowieść przeczytać, aby przekonać się ,że mądry człowiek plus mądry kot niekiedy mogą zdziałać cuda. Niestety, teraz słowo ostrzeżenia - proszę nie liczyć na to, że każdy kot, nawet w zestawie z mądrym opiekunem, zdoła pomóc tak jak ten z książki. Koty, podobnie jak ludzie, mają różne charaktery i osobowości, za które odpowiadają geny, wychowanie i dotychczasowe przeżycia, taka wspaniała historia nie może być regułą. Należy o tym pamiętać i nie winić kotów, jeśli niesprawdzą się jako stu procentowi terapeuci. Fragment książki

Danuta Skarbek

Podziel się
Czytaj więcej: Billy. Kot, który ocalił moje dziecko

psy z piekła rodemJak wytrzymać z psem, który stawia na głowie życie całej rodziny, przyjaciół i znajomych? Ale czy można takiego psotnika nie kochać?

Bohaterowie książki to zwierzęta z charakterem, pasją i własnym zdaniem. Kradną, psocą, dewastują dom, uprowadzają chomiki, polują na ptactwo, pływają w basenie sąsiada, kopią sztolnie w ogródku, psują relacje z wujostwem, niszczą stoiska na targach, rujnują przyjęcie urodzinowe. I nie miewają wyrzutów sumienia. Lecz mimo wyjątkowych zdolności do pakowania się w kłopoty,  nieustannie wzbudzają sympatię i miłość sprawiając, że życie wśród nich jest pełne i ciekawe.

Z posłowia: "Czy malamuty to psy-potwory? Absolutnie nie! Jeśli już pokocha się ich specyfikę, oddadzą z nawiązką wszystko co otrzymają. Miłość, jaką malamut darzy człowieka jest trudna do opisania. Dobrze prowadzony malamut kocha każdego człowieka: swoją rodzinę, obcych, złodziei, listonosza, inkasenta, kuriera i sąsiadów, szczególnie tych, którzy głaszczą je wyciągając ręce przez ogrodzenie. A kiedy nadejdzie ten dzień i twój malamut popatrzy na Ciebie z szacunkiem, znaczy, że dobrze spisałeś się w roli przewodnika. Warte jest to dużo więcej niż czysty, perski dywan, czysty samochód i pokazowy ogródek, prawda?

Podziel się
Czytaj więcej: Joanna Sędzikowska - Psy z piekła rodem

okładka

Mój kot
Andrew Edney
Muza S.A., Warszawa 1996

"Nowoczesny poradnik przedstawiający praktyczne zasady wychowania kota i opieki nad nim.
Zawiera porady dotyczące żywienia, pielęgnacji, wychowania, hodowli, opieki nad kociętami i wyboru odpowiedniego kota.
Znajdują się w nim opisy wielu chorób występujących u kotów ilustrowane diagramami i praktyczne rady dotyczące opieki nad chorym zwierzęciem.
Zawiera opis wszystkich podstawowych metod udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych i innych niebezpiecznych sytuacjach, jak zadławienia, omdlenia, zranienia, pogryzienia, oparzenia i zatrucia."

okładka

Twój kot, odkryj w nim tygrysa
Discovery books
Egmont Polska, Warszawa 2000

"Właścicielom i wielbicielom kotów, których nudzą kolejne poradniki, Wild Discovery i Discovery Channel proponują spojrzenie na ich ulubieńców przez tygrysie okulary. Odkryj tygrysa w kocie, przyjrzyj się jego dzikim pobratymcom - a wtedy zrozumiesz, dlaczego postępuje tak, a nie inaczej, i jak naprawdę powinieneś o niego zadbać!
Ponad 225 kolorowych, rewelacyjnych fotografii, ukazujących fascynujące podobieństwo pomiędzy tym, co udomowione, i tym, co dzikie.
Pasjonujący wykład o budowie, zmysłach, życiu i zachowaniach kotów.
Praktyczne rady na temat wyboru i tresury kota oraz krótki kurs weterynarii dla każdego.
Szczegółowy przegląd 28 najważniejszych kocich ras.
Przewodnik Twój Kot odkrywa sekrety kociej natury. Przeczytaj i spójrz innymi oczami na swego kociego pupila!"

okładka

Być z kotem
Mardie MacDonald
Marba Crown LTD, Warszawa 1992

"Kot stał się ulubionym zwierzęciem domowym lat dziewięćdziesiątych. Dla wielu nie ma nic bardziej radosnego i pocieszającego niż bycie z kotem. Jego obecność uspokaja, powoduje, że lęk, gniew czy depresja idą w zapomnienie.
W miarę jak my, ludzie dwudziestego wieku, stajemy się coraz bardziej zagubieni i udręczeni przez zdominowane pośpiechem życie, radość z posiadania kota jest coraz większa..."
"Z pewnością chcesz, aby Twój ulubieniec był zadowolony. W książce tej znajdziesz wiele praktycznych rad dotyczących potrzeb kota, jego pielęgnacji, żywienia, zabaw, ćwiczeń fizycznych itp."

okładka

Homeopatia w leczeniu kotów
Barbara Rakow
Oficyna Wydawnicza Multico, Warszawa 1994

"Koty należą wprawdzie do zwierząt silnych - o tzw. żelaznym zdrowiu, ale jednocześnie są bardzo wrażliwe na leki pochodzenia chemicznego."
"Leczenie homeopatyczne polega na pobudzaniu naturalnych mechanizmów odpornościowych civanizmu. Leki homeopatyczne nie mają działań ubocznych.
W książce tej znajdziemy wiele ciekawych informacji, a wśród nich, m.in. odpowiedzi na pytania:

  • Na czym polega zasada homeopatii
  • Jak należy postępować z chorym kotem
  • Jak należy prawidłowo odżywiać chorego kota
  • Co homeopatia proponuje w przypadkach schorzeń w obrębie głowy, chorób wewnętrznych i skóry
  • Jak opiekować się kotką i kociętami."
okładka

Choroby kotów
Rolf Spangenberg
Oficyna Wydawnicza Multico, Warszawa 1994

"Każdy przyjaciel kota wie, że jest to zwierzę mądre, o silnej osobowości, a przy tym bardzo wrażliwe. Najczęściej chorują koty nieszczęśliwe, nie obdarzane miłością, którą umieją tak czule odwzajemniać."
"W książce tej doświadczony lekarz weterynarii i miłośnik kotów radzi, jak zabezpieczyć swojego czworonożnego przyjaciela przed chorobami oraz jak postępować, jeśli mimo troskliwej opieki kot staje się apatyczny, nieswój lub wykazuje wyraźne objawy choroby. Zawarte tu informacje pomogą nam rozpoznać, czy gnębiąca naszego kota przypadłość jest poważna, czy lekka i wskażą właściwą drogę postępowania, aby nasz ulubieniec odzyskał zdrowie i dobre samopoczucie. Zdrowy i wesoły kot jest chlubą właściciela."

okładka

Kocięta
Eva Maria Bartenschlager
Oficyna Wydawnicza Multico, Warszawa 1995

"Z reguły poród u kotów przebiega bezproblemowo i kocica nie wymaga pomocy.
Wyjaśniono jednak, jak reagować i co robić w razie ewentualnych komplikacji porodowych.
Wyjątkowo ważne jest dobre wychowanie kociąt.
Młode zwierzęta muszą być od samego początku prawidłowo karmione, odpowiednio szczepione i właściwie traktowane. Tylko wtedy bowiem wyrosną na zdrowych współtowarzyszy domowego ogniska."
Polecamy tę książkę aby pomogła w opiece nad kociętami adoptowanymi lub uratowanymi.
Fundacja Canis nie propaguje rozmnażania zwierząt, przeciwnie przyczynia się do ograniczenia nadpopulcji zwierząt bezdomnych przez sterylizację.

okładka

Twój kot
Gina Spadafori, Paul D. Pion
RM, Warszawa 1999

"Książka 'Twój kot' jest tym dla miłośników kotów, czym jest kocimiętka dla ich ulubieńców. Udziela porad na temat opieki nad kotem, opisuje jego zachowania, a wszystko to okrasza fantastycznymi ciekawostkami. Całość przyprawiona do smaku humorem, dzięki czemu bawi ucząc."
Amy Shojai autor literatury na temat zwierząt i prezydent Cat Writers Association

"Książka 'Twój kot' jest wspaniała. Jej lektura jednocześnie uczy i bawi wszystkich właścicieli kotów - zarówno tych nowych, jak i tych doświadczonych."
Colleen Currigan DVM Veterinarian Homecare for Cats

"Chcesz mieć kota lub kociaka, ale nie za bardzo wiesz, czym się różni calico od kota perskiego i syjamskiego? A może nasłuchałeś się okropności na temat usuwania pazurów, kastrowania, sterylizacji lub o licznych przypadłościach, na jakie może zapaść to sympatyczne zwierzę? Jak już znajdziesz zwierzaka dla siebie, to się nie zamartwiaj!
Z książką 'Twój kot' poradzisz sobie - znajdziesz w niej wskazówki ekspertów, porady techniczne i sugestie dotyczące wyboru kota, który będzie pasował do Twojego stylu życia. Dzięki niej zrozumiesz jego zwyczaje i przywary i nauczysz się o niego troszczyć.
Zajrzyj do tej książki, a dowiesz się, jak:
Wybrać najlepszego kociego towarzysza ze schroniska, od hodowcy lub z innego źródła. Zwalczyć złe zachowania, takie jak: drapanie, znaczenie terenu moczem i załatwianie się poza kuwetą. Rozpoznać najczęściej występujące kocie choroby i wybrać odpowiedniego weterynarza. Porozumiewać się z kotem i właściwie odczytywać jego mowę ciała. Chronić kota przed najczęstszymi zagrożeniami domowymi. Kupić odpowiednie zabawki, przyrządy do czesania, kuwetę i inne akcesoria. Pielęgnować kota, by był zdrowy i wesoły. Wybrać odpowiedni zestaw ćwiczeń, aby utrzymać go w formie i kondycji. Podróżować z kotem i jak znaleźć mu opiekę na czas Twojej nieobecności."

O autorach:
"Gina Spadafori: Gina jest autorką wielokrotnie nagradzanej kolumny poświęconej zwierzętom, która ukazuje się w całych Stanach Zjednoczonych w gazetach wydawnictwa Universal Press Syndicate i w Pet Care Forum w America Online. Jest autorką wspaniale sprzedającej się książki Twój pies, uznanej za najlepszy podręcznik przez The Dog Writers Association of America. Gina jest również członkiem kierownictwa Cat Writers' Association."

"Paul D. Pion: jest dyplomowanym weterynarzem-kardiologiem, który odkrył niedobory tauryny w komercyjnych karmach dla kotów, dzięki czemu uratował życie tysiącom zwierząt - jest założycielem i prezydentem The Veterinary Information Network lnc. - największego sieciowego serwisu dla zawodowych weterynarzy."

Koty
Uschi Birr
Oficyna Wydawnicza Delta W-Z Warszawa 1996

Koty uszczęśliwiają ludzi, a kot może znaleźć u nas szczęście, jeżeli wiemy czego naprawdę potrzebuje. W książce tej opisane jest zachowanie i życie tych tajemniczych i bezszelestnych zwierząt.
Czytelnik znajdzie w niej również cytaty z mitów i bajek, koty uwiecznione w sztuce i literaturze, porady jak bawić się z kotami, jak je obserwować i pielęgnować. Może się także zapoznać z najpiękniejszymi kocimi rasami i dokonać wyboru, która z nich najbardziej do niego pasuje.

okładka

Koty
Rainer Kothe
Atlas, Wrocław 2000

Koty należą dziś do ulubionych zwierząt domowych. Nie bez powodu: są "przytulskie" i czyste, a jednocześnie samowolne i samodzielne. W kolejnym tomie serii CO i JAK dr Rainer Kothe zajmuje się właśnie tymi fascynującymi zwierzętami. Autor pokazuje kota w historii i kulturze różnych narodów, przedstawia najważniejsze rasy, włącznie z formami dzikimi, opisuje funkcje zmysłów i zachowanie kotów, daje też rady na temat pielęgnacji naszych ukochanych domowników.
okładka

Koty od A do Z
Marcus Schneck, Jill Caravan
Oficyna Panda, Warszawa 1997

"Koty od A do Z" to doskonałe źródło informacji dla wszystkich, którzy lubią koty i chcą mieć pod ręką książkę bogatą nie tylko w przystępne wiadomości, lecz i doskonałe, kolorowe ilustracje.
Obszerne, ilustrowane opracowanie dotyczące najpopularniejszych ras świata na 160 stronach.
Jak zrozumieć kota, jego zachowanie, motywację i procesy jakim podlega. Jak zajmować się kotem i czy prawdziwe są obiegowe opinie o tych zwierzętach.
Odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące kotów, m.in. "czy koty myślą", "czy mówią", "dlaczego się bawią".
Nieodzowne wskazówki, dzięki którym nie będziesz miał wątpliwości, co jest dobre dla zdrowia i szczęścia Twojego ulubieńca.

okładka

Jak żyć z neurotycznym kotem
Stephen Baker
Wydawnictwo Wiedza i Życie

Książki "Jak żyć z neurotycznym kotem" i "Jak żyć z właścicielem neurotycznego kota" Stephena Bakera wydane przez Wydawnictwo Wiedza i Życie, to nie są książki poradnikowe, a dowcipne teksty.
Jak żyć z właścicielem neurotycznego kota
Stephen Baker
Wydawnictwo Wiedza i Życie

Książki "Jak żyć z neurotycznym kotem" i "Jak żyć z właścicielem neurotycznego kota" Stephena Bakera wydane przez Wydawnictwo Wiedza i Życie, to nie są książki poradnikowe, a dowcipne teksty.


okładka

Księga kotów
David Taylor
Wydawnictwo Letter-Perfect International, Warszawa 1992

Księga kotów jest to jedna z najpiękniejszych książek o kotach. Na kilkuset specjalnie dobranych kolorowych fotografiach koty ukazane w naturalnych pozach wyglądają jak żywe. Książka zawiera też dużo cennych informacji i fachowych rad dotyczących pielęgnacji, hodowli i wystaw kotów rasowych.
Sztuka mruczenia
Eugen Skasa-Weiß
Wydawnictwo Wiedza i Życie SA, Warszawa 1999

"Sztuka mruczenia" nie jest poradnikiem kocim, a traktuje o kotach autora lub z jakimi autor miał kontakt.
Książka jest lekko i przyjemnie napisana.

okładka

Kotek Kocur Kiciuś czyli wszystko o kotach
Helga Hofmann
Świat Książki, Warszawa 1995Podziel się

Aktualności

Ruszyło bezpłatne znakowanie czworonogów w Warszawie. Odebrane x

 
Międzynarodowa Baza Danych
SAFE-ANIMAL

Miasto Stołeczne Warszawa, przy współpracy z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL po raz kolejny zaprasza właścicieli zwierząt do realizacji bezpłatnego zabiegu znakowania i rejestracji swojego psa lub kota. Przez 11 lat realizacji wspólnych działań oznakowano prawie 100 tyś. zwierząt. Tutaj odnajdziecie pełną listę gabinetów realizujących usługę: 
https://bip.warszawa.pl/…/16042018wykazlecznicsterylizacja2…

Zabiegi realizowane będą do 14 grudnia 2018 roku, lub do wyczerpania środków finansowych - więc nie warto zwlekać z wizytą w gabinecie. Po zaczipowaniu dane zwierzęcia zostaną zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL będącej członkiem Europetnetu (European Pet Network).

Podziel się

PAWMAP bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów

PAWMAP to bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów. Dzięki niej możesz znaleźć w danej okolicy miejsca przyjazne psom oraz lekarzy weterynarii. PAWMAP może służyć do ostrzegania opiekunów o niebezpieczeństwach takich jak: trucizny, odłamki szkła, miejsca o dużym natężeniu hałasu. Bardzo przydatne! Warto zainstalować i polecić innym opiekunom psów.
> www.pawmap.com

Podziel się

Podziekowanie za zbiórkę dla zwierzaków

arkuszowa

Podziel się

Podziękowanie dla darczyńców 1% za 2016 rok

Podziękowanie dla Darczyńców i Ofiarodawców na rzecz Fundacji Opieki nad Zwierzętami Canis. 

W imieniu Zarządu i Rady Fundacji Canis oraz wszystkich wolontariuszy Fundacji, pragniemy bardzo serdecznie podziękować, każdemu z naszych Darczyńców oraz Ofiarodawców, którzy zdecydowali się przekazać na realizację naszych statutowych celów - 1% ze swojego podatku za rok 2016.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że Fundacja Canis, jako Organizacja Pożytku Publicznego uzyskała od Państwa w ramach odpisu 1% za rok 2016 kwotę 54.306.27 zł.

Wszelkie wsparcie udzielane Fundacji i naszym podopiecznym jest bardzo ważne i bardzo potrzebne. Staramy się zdążyć z pomocą na czas, by ratować zagrożone życie zwierząt bezdomnych. Zależy nam na tym, by każdy podopieczny odzyskał zdrowie, sprawność i by nie cierpiały głodu.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że Darczyńcy i Przyjaciele Fundacji mają ten sam cel.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i życzliwość! 

Podziel się
Więcej…

Podziękowanie dla Szkoły Podstawowej na ul. Wrzeciono

przedszkolewrzecionom

Podziel się

Podziękowanie za zakupy 2016

podziekowanie3

Podziel się

Podziękowanie dla przedszkola Academy International

kiermaszGorąco dziękujemy kierownictwu i personelowi przedszkola Academy International, ul. Popiełuszki 16, 01-590 w Warszawie oraz dzieciom i ich rodzicom za zorganizowanie niezwykłej akcji pomocowej na rzecz bezdomnych zwierząt. Dzieci własnoręcznie wykonały różne piękne przedmioty ozdobne, związane ze świętami i zimą, po czy przeprowadzona została aukcja. Rodzice mogli nabyć te cudeńka płacąc w zamian karmą dla psów i kotów. To wspaniały pomysł, serdecznie gratulujemy inwencji oraz inicjatywy. Dzięki Wam i Waszym darom nasi podopieczni, bezdomne psy i koty, dostały pyszne prezenty noworoczne (63.5 kg karmy dla psów i kotów). Dziękujemy Wam wraz z nimi.

Podziel się
Więcej…

Podziękowanie dla Szkoły nr 327 w Warszawie.

DSCN5718 miniTo było wspaniałe ale też pouczające wydarzenie. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 327 w Warszawie zaprosiła nas, abyśmy odebrali dary dla zwierzaków, które dzieci i ich rodzice zgromadzili dla fundacyjnych podopiecznych. Przy okazji miała odbyć się pogadanka na temat relacji zwierzęco - ludzkich z uczestnictwem przedstawiciela psiego gatunku. Suczka Sara, która od wielu już lat czeka na adopcję, miała tu swoje przysłowiowe pięć minut. Ponieważ kocha ludzi ponad wszystko (może na równi jedzeniem), była przeszczęśliwa, gdyż dzieci głaskały ją i przytulały, a ona wywąchiwała gdzie ukryte zostały smakołyki . Dzieci był równie szczęśliwe, mogąc się z nią bawić, a najbardziej wtedy, gdy próbowała dawać im całusy. Super było dostać dary dla naszych psów i kotów, ale widok radosnego psa w otoczeniu równie rozradowanych dzieciaków był nie do przecenienia. Mamy nadzieję, że uda się to jeszcze powtórzyć - Sara czeka i jest to drugie jej największe marzenie. Pierwsze to własny dom z kochającym człowiekiem w środku.

Podziel się
Więcej…

Podziękowanie dla firmy Grande Finale

DSCN5693 miniOtrzymaliśmy ostatnio fantastyczny prezent dla naszych zwierzaków! Firma Grande Finale ofiarowała nam torbę tlenową , którą zawsze chcieliśmy zakupić ale ciągłe inne potrzeby odsuwały jej zakup, bo na leczenie, sterylizacje, dokarmianie itd. zazwyczaj brakuje nam pieniędzy. Teraz, mając to cudowne urządzenie, będziemy mogli podłączyć je do koncentratora tlenu i wspomagać zdrowie psów i kotów w sposób bardziej efektywny. Aktualnie korzysta z niego kocurek Milki. Ma 19 lat, jest bardzo schorowany i słabiutki. Mamy wielką nadzieję ,że codziennie przebywanie w torbie tlenowej postawi go jeszcze na nogi i pozwoli nam cieszyć się obecnością tego kochanego kota. Nasza wdzięczność jest naprawdę ogromna. Dodrze jest wiedzieć, że są ludzie, którym los biednych, opuszczonych zwierząt nie jest obojętny. To bardzo podnosi na duchu i dodaje nam energii do działania.

Podziel się
Więcej…

Podziękowania dla Miau Cafe

MiauCafeW dniach 19-20 listopada tego roku, w restauracji Miau Cafe, dzięki życzliwości właścicielki odbył się kiermasz dobroczynny na rzecz zwierząt, podopiecznych Fundacji Canis. Mimo brzydkiej, deszczowej pogody frekwencja dopisała. Bardzo dziękujemy właścicielce za możliwość przeprowadzenia kiermaszu, personelowi za miłą atmosferę i wszystkim osobom za przybycie i zakupienie mydełka, kalendarza bądź innego drobiazgu a tym samym za pomoc zwierzakom. Osoby, które nie mogły przybyć na kiermasz zapraszamy do Miau Cafe gdzie w miłej atmosferze można zrelaksować się w kocim towarzystwie a przy okazji zakupić kalendarz Fundacji Canis na 2017 r. oraz mydełka. Jak na razie w gablocie są tylko cztery mydełka bo pozostałe już sprzedane ale już niedługo będzie ich więcej.

Zapraszamy!!!

Podziel się