Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Kalendarz Fundacji na 2019 r.

kalendarz 2019 01

Gorąco zachęcamy do zakupu kalendarza na rok 2019, wydanego przez Fundację Opieki nad Zwierzętami Canis. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Fundacja przeznaczy na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Koszt 1-go kalendarza - 25 zł + koszt przesyłki. Zamówienia   e-mailem: canis.org@gmail.com lub przez sklepik internetowy Fundacji http://sklep.canis.org.pl/

Kalendarz ma format 20 na 30 cm, ilustracje zwierzaków, podopiecznych Fundacji, bardzo praktyczne kalendarium, z miejscem na zapiski oraz spisem imienin. Więcej>>>

Zamówienia można słać e-mailem lub dokonywać zakupu w sklepiku Fundacji

Prośba o wsparcie finansowe

wsparcie finansowe fundacja canisSzanowni Państwo, Cały czas kupujemy karmę dla naszych zwierząt, leki, żwirek i mamy wiele potrzeb. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na te zakupy.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938

Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/canis/public_html/caniskoty2016/images/wydarzenia2011_pomnikkota/
Uwaga
  • JW_SIG_PRG

Pomnik Niezależnego Kota

Oficjalne odsłonięcie pomnika „Niezależnego Kota” odbędzie się 29 maja 2011 r. o godz. 13.00. 

{gallery}wydarzenia2011_pomnikkota{/gallery}
Witam serdecznie,
już wkrótce Pies Szczęśliwy z Warszawskich Pól Mokotowskich będzie miał przyjaciela i kompana. Po drugiej stronie Wisły, na Pradze Południe stanie rzeźba ''Kota Niezależnego''. Pomysł powstania pomników psa i kota powstał w redakcji miesięcznika Cztery Łapy. „Niezależny Mruczek” będzie mieszkał w Parku Balaton na warszawskim Gocławiu. Lokalizację pomnika uzyskaliśmy dzięki zaangażowaniu i współpracy ze strony Urzędu Dzielnicy Praga Południe. Oficjalne odsłonięcie pomnika „Niezależnego Kota” odbędzie się 29 maja 2011 r. o godz. 13.00.
Przypominam, że rodzicami chrzestnymi „Mruczka” zostali Olga Bończyk i Robert Janowski, a sponsorem pomnika są marki Super Benek i Super Pinio firmy Certech, producenta żwirków higienicznych dla zwierząt. Z kolei patronami honorowymi są: Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, Polska Federacja Felinologiczna „Felis Polonia” i Fundacja VIVA! Akcja dla Zwierząt.
Autorką rzeźby jest Bogna Czechowska absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ta sama artystka, która jest twórcą pomnika „Szczęśliwego Psa”. Powstał już model rzeźby Niezależnego Kota, odlew gipsowy, obecnie powstaje odlew w brązie.
Trwają prace rzeźbiarskie nad sylwetką Kota Niezależnego.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 Dorota Szulc-Wojtasik
redaktor naczelna
Cztery Łapy Kochamy Zwierzaki

 

 

----------------------------------------------------------------

 

Odsłonięcie pomnika kota w Warszawie

w 2004 roku dzięki staraniom redakcji miesięcznika Cztery Łapy powstał na Polach Mokotowskich pomnik Szczęśliwego Psa, który cieszy  licznych spacerowiczów i miłośników czworonogów. Teraz przyszedł czas na kota. Pomysł postawienia Pomnika Niezależnego Kota powstał w redakcji Czterech Łap już w 2007 r., ponieważ wiemy, jak wielu ludzi kocha te zwierzęta i fascynuje się ich tajemniczą naturą. Pracę nad figurą Pomnika powierzyliśmy autorce pomnika Szczęśliwego Psa, Bognie Czechowskiej.

Po długich poszukiwaniach, znaleźliśmy miejsce, które wspaniale nadaje się na "dom" dla naszego Niezależnego Mruczka - Park Balaton na warszawskim Gocławiu. Lokalizację pomnika uzyskaliśmy dzięki zaangażowaniu i współpracy ze strony Urzędu Dzielnicy Praga Południe. W ten sposób po jednej stronie Wisły stoi pies, a po drugiej stanie kot. Sponsorem pomnika Niezależnego Kota są marki Super Benek i Super Pinio firmy Certech, producenta żwirków higienicznych dla zwierząt.Patronami honorowymi są Polska Federacja Felinologiczna "Felis Polonia" i Fundacja VIVA!

 

Akcja dla Zwierząt. Odsłonięcie Pomnika Niezależnego Kota odbędzie się  wiosną 2011 r., natomiast dzisiaj chcielibyśmy zaprosić Państwa na uroczyste otwarcie Parku Balaton, które odbędzie się na warszawskim osiedlu Gocław Orlik w niedzielę 7 listopada 2010 o godzinie 13.00 od strony ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego. W trakcie tej uroczystości pokażemy dwie wizualizacje rzeźby Niezależnego Kota i poddamy je publicznej ocenie. W ramach atrakcji dzieci zaplanowaliśmy koci konkurs plastyczny z nagrodami. Rodzicami chrzestnymi Pomnika Niezależnego Kota zostali Olga Bończyk i Robert Janowski, którzy również zapowiedzieli udział w uroczystościach otwarcia parku. W trakcie imprezy 7 listopada po przemówieniu Pani Prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Tomasza Kucharskiego, rozpocznie się włączenie kaskady wodnej i spacer po parku, a czas ten będzie umilać kapela Staśka Wielanka. Później dzieci będą mogły skorzystać z nowego placu zabaw, a dorosłych zapraszamy do kawiarni na herbatę i gulasz.

Serdecznie pozdrawiam.
Dorota Szulc-Wojtasik
Cztery Lapy Kochamy Zwierzaki
ul. Sielecka 52/28
00-738 Warszawa
tel/fax. 022 840 30 62
tel. kom. 0 605 585 603
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." target="_blank"> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podziel się

Aktualności

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Więcej…

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Więcej…

Frotka znalazła dom

frotka1

Więcej…

Suczka Plamka znalazła dom

plamka Więcej…

Ruszyło bezpłatne znakowanie czworonogów w Warszawie. Odebrane x

 
Międzynarodowa Baza Danych
SAFE-ANIMAL

Miasto Stołeczne Warszawa, przy współpracy z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL po raz kolejny zaprasza właścicieli zwierząt do realizacji bezpłatnego zabiegu znakowania i rejestracji swojego psa lub kota. Przez 11 lat realizacji wspólnych działań oznakowano prawie 100 tyś. zwierząt. Tutaj odnajdziecie pełną listę gabinetów realizujących usługę: 
https://bip.warszawa.pl/…/16042018wykazlecznicsterylizacja2…

Zabiegi realizowane będą do 14 grudnia 2018 roku, lub do wyczerpania środków finansowych - więc nie warto zwlekać z wizytą w gabinecie. Po zaczipowaniu dane zwierzęcia zostaną zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL będącej członkiem Europetnetu (European Pet Network).

 

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner