Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Prośba o wsparcie finansowe

wsparcie finansowe fundacja canisSzanowni Państwo,

Cały czas kupujemy karmę dla naszych zwierząt, leki, żwirek i mamy wiele potrzeb. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na te zakupy.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938

Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

W przedszkolu Chatka Puchatka" w Warszawie odbył się cykl zajęć poświęcony właściwemu traktowaniu zwierząt. Podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci zebrały 400 zł, za które wybudowano ocieplaną budkę dla kotów oraz karmnik.

Przedszkolaki kochają zwierzaki! (styczeń 2004)


W niepublicznym Przedszkolu "Chatka Puchatka" w Warszawie przy ul. Brązowniczej 17, mroźny, pokryty śniegiem styczeń minął pod hasłem: "Pomóżmy bezdomnym zwierzętom".

Postanowiliśmy nawiązać współpracę z organizacją, która pomaga zwierzętom przetrwać trudny okres zimy. I tak trafiliśmy do pani Danusi Skarbek z Fundacji CANIS- kobiety o wielkim sercu, która poświęca swój czas i energię na pomoc bezdomnym zwierzętom. Otrzymaliśmy pocztówki z portretami podopiecznych fundacji, książeczki do kolorowania dla dzieci oraz cenne rady na temat potrzeb zwierząt.
W przedszkolu odbył się cykl zajęć poświęcony właściwemu traktowaniu zwierząt, odpowiedzialności i sposobach opiekowania się psem czy kotem. Dzieci śpiewały piosenki, uczyły się wierszyków, wykonywały prace plastyczne. Zorganizowaliśmy wystawkę, zachęcającą rodziców i dzieci do niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom.

Wymiernym efektem naszej akcji było: zebranie koców, ręczników, misek, oraz 40 kg suchej karmy i puszek dla zwierząt. Podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci zebrały 400 zł, za które wybudowano ocieplaną budkę dla kotów oraz karmnik - podpisane przez dzieci nazwą naszego przedszkola zostały ustawione w jednym z Azyli dla Kotów, którymi opiekuje się Fundacja CANIS.

Nasza akcja wywołała u dzieci reakcje współczucia i chęć pomagania "mniejszym braciom w potrzebie", którzy żyją w piwnicach i przy budynkach mieszkalnych - blisko nas - ludzi i często przez ludzi skrzywdzonych.
Należy wpajać dzieciom już od najmłodszych lat troskę o zwierzęta, szacunek do nich, pomaganie im- przedszkole powinno rozbudzić w dzieciach zamiłowanie do przyrody, kształtować do niej opiekuńczy stosunek, szczególnie w dużych miastach, gdzie naturalny kontakt z przyrodą jest bardzo ograniczony. Trzeba tylko szerzej otworzyć oczy i baczniej się rozejrzeć, aby dostrzec chorego czy głodnego kota, porzuconego zmarzniętego psa.
Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Fundacją CANIS będzie nadal trwała i będzie sprzyjała rozwijaniu u dzieci miłości do zwierząt, oraz kształtowała w nich takie cechy jak: odpowiedzialność, wytrwałość, wrażliwość i dobroć.

Życzymy wszystkim ludziom Fundacji CANIS, którzy podejmują codzienny trud ratowania i opiekowania się bezdomnymi zwierzętami, wielu udanych adopcji i dużo satysfakcji.

Monika Radziejewska-Bączyk

Tej wrażliwości trzeba się uczyć od dziecka- zachęcamy przedszkola i szkoły do organizowania podobnych akcji na rzecz "mniejszych braci".
Dziękujemy
Podziel się

Aktualności

Piesek Hugo znalazł dom

hugo 2018 3
Więcej…

Ustronalia 2018 dla Fundacji Canis

ustronaliaUstronalia 2018 dla Fundacji Canis rozpoczęte!

Zapraszamy na Ustronalia 2018, impreza już rozpoczęta. Celem zbiórki charytatywnej jest pomoc finansowa dla Fundacji CANIS.
Prosimy, udostępnijcie to wydarzenie do jak największej liczby znajomych. 

Więcej…

Suczka Plamka znalazła dom

plamka Więcej…

Ruszyło bezpłatne znakowanie czworonogów w Warszawie. Odebrane x

 
Międzynarodowa Baza Danych
SAFE-ANIMAL

Miasto Stołeczne Warszawa, przy współpracy z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL po raz kolejny zaprasza właścicieli zwierząt do realizacji bezpłatnego zabiegu znakowania i rejestracji swojego psa lub kota. Przez 11 lat realizacji wspólnych działań oznakowano prawie 100 tyś. zwierząt. Tutaj odnajdziecie pełną listę gabinetów realizujących usługę: 
https://bip.warszawa.pl/…/16042018wykazlecznicsterylizacja2…

Zabiegi realizowane będą do 14 grudnia 2018 roku, lub do wyczerpania środków finansowych - więc nie warto zwlekać z wizytą w gabinecie. Po zaczipowaniu dane zwierzęcia zostaną zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL będącej członkiem Europetnetu (European Pet Network).

Podziękowanie dla szkoły podstawowej nr. 13

szkola wojcickiego

PAWMAP bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów

PAWMAP to bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów. Dzięki niej możesz znaleźć w danej okolicy miejsca przyjazne psom oraz lekarzy weterynarii. PAWMAP może służyć do ostrzegania opiekunów o niebezpieczeństwach takich jak: trucizny, odłamki szkła, miejsca o dużym natężeniu hałasu. Bardzo przydatne! Warto zainstalować i polecić innym opiekunom psów.
> www.pawmap.com

 

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner