Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Prośba o wsparcie finansowe

wsparcie finansowe fundacja canisSzanowni Państwo,

zbliża się zima, musimy zakupić dużą ilość karmy dla naszych zwierząt. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na te zakupy.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938

Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

1% podatku za 2017

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego numer KRS: 0000128172.
Przeznacz 1% podatku za rok 2017 na rzecz naszych zwierząt.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

W tragicznych okolicznościach zginęła pani Joanna, opiekunka 70 kotów i 11 psów, mieszkająca ok. 70 km od Warszawy. Zwierzęta zostały nagle pozbawione opiekuna i domu. Dzięki wspólnej akcji CANIS i "zwierzolubnych" 13.03 wszystkie psy i koty przewiezione zostały do kilku przyjaznych schronisk i wolontariuszy - obecnie wszystkie są zdiagnozowane, wyleczone i odkarmione - większość nadal czeka na dobrych opiekunów.


Tragedia 54 kotów i 11 psów.

W tragicznych okolicznościach zginęła pani Joanna, opiekunka 70 kotów i 11 psów, mieszkająca ok. 70 km od Warszawy. W studni znaleziono zabitego i powieszonego psa pani Joanny - prawdopodobnie próbowała ratować jego życie. Zwierzęta zostały nagle pozbawione opiekuna i domu.
Współczujemy pani Joannie i Jej Rodzinie.


Zostaliśmy zawiadomieni o tej tragedii - podjęliśmy działania, zmierzające do podjęcia akcji w celu zabezpieczenia losu zwierząt.
W ciągu kilku dni zorganizowaliśmy wyjazd - w związku z dramatyczną sytuacją zwierząt, jaką zastaliśmy na miejscu, podjęliśmy decyzję o natychmiastowym zabraniu stamtąd wszystkich zwierząt , choć nie byliśmy na to przygotowani tego dnia. Udało się, dzięki ogromnej pomocy uczestników akcji i dzięki przyjaznym schroniskom i przytuliskom oraz wolontariuszom, ulokować wszystkie koty i psy w ciepłych i bezpiecznych miejscach na tymczasowy pobyt.
Osoby, które brały udział w akcji widziały zwierzęta: zagłodzone, odwodnione chore koty i kilka psów z nużycą. Trudno pogodzić się nam ze śmiercią tylu kotów - w tym dniu znaleziono 15 zwłok, 5 kotów zostało uśpionych przez lek. weterynarii (były w stanie agonalnym).


Dlaczego to się wydarzyło? - nie wiem czy uzyskamy kiedykolwiek odpowiedź na to pytanie, choć dręczy ono nas wszystkich, bowiem stan zwierząt nie był skutkiem ostatniego tygodnia (od śmierci pani Joanny).... zatem coś złego musiało się tam dziać od jakiegoś czasu...
Dlaczego osoby takie jak pani Joanna opuszczają swoje wygodne i ciepłe mieszkania w mieście, skazując się na życie na wygnaniu w ubóstwie i samotności, w towarzystwie coraz większej gromadki zwierząt - to chyba jedyne pytanie, na które odpowiedź znamy: z miłości do zwierząt.
- Ale czy potrzeby tak wielu zwierząt można zaspokoić samą tylko miłością i wrażliwością?
- Dlaczego ci, którzy byli w kontakcie z p. Joanną nie zapobiegli na czas dramatowi zwierząt i zbliżającej się tragedii, aby zapobiec ich cierpieniom w chorobie i śmierci?
- Dlaczego nasze władze nie robią nic lub robią tak mało w sprawie bezdomnych zwierząt, zmuszając niejako osoby kochające zwierzęta do życia w złych warunkach razem ze zwierzętami bez koniecznego stałego wsparcia i pomocy oraz nadzoru?

Dzięki wspólnej akcji CANIS oraz Forum www.miau.pl uratowano: 54 koty i 11 psów.


Na nasz apel o pomoc finansową i rzeczową zareagowało bardzo wiele osób, fora internetowe i firmy. Za zebrane na ten cel na koncie CANIS pieniądze (dopisek; SONIA) zakupiliśmy:
- testy dla wszystkich kotów (białaczka)
- lekarstwa
- karmę dla kotów i psów
- żwir dla kotów.

Pomoc rzeczowa podzielona została proporcjonalnie do ilości zwierząt i skierowana do obecnych miejsc przebywania zwierząt w dniu akcji 13.03 oraz 19 i 20.03 (akcja wspólna CANIS i Forum www.miau.pl).

Psy i koty przebywają obecnie w kilku przyjaznych schroniskach i u wolontariuszy - są w trakcie diagnozowania, leczenia, odkarmiania, zdrowe psy czekają na adopcję .
Prosimy o dalsze wsparcie finansowe bezpośrednio na konta niżej wymienionych podmiotów - z dopiskiem SONIA:

Fundacja "Koci Świat", Kątne 59, 05-190 Nasielsk
Katarzyna Strzelecka - tel. 0-603-651-823"
BPH Oddz. Nasielsk 92106000760000320000956342

26 kotów

Fundacja "Św.Franciszka", Konstancin
Irena Jarosz - tel. (0-22) 754-64-95
PBK S.A. W-WA Oddz. Piaseczno, Filia Konstancin
38106000760000404830197758

17 kotów

Fundacja im. 120-lecia TOZ w Milanówku
Warszawa, ul. Pilicka 13
82102010680000180200001891
(adres schroniska: Milanówek, ul. Brwinowska 48)

7 psów ( w tym 3 duże)

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS, Warszawa
Danuta Skarbek - tel. (0-22) 833-81-30, 0-693-34-99-78
PKO BP II O/ Warszawa 08 1020 1026 0000 1402 0015 4336

3 psy i 12 kotów (czasowo u osób prywatnych i wolontariuszy)


Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom prywatnym i podmiotom, zaangażowanym w samej interencji i transporcie zwierząt, jak i wszystkim "zwierzolubom", którzy wsparli je pieniędzmi, pomocą rzeczową, transportem, własną pracą, oraz innymi formami bezinteresownej pomocy.

W tej smutnej historii budujący jest dla nas fakt, że umieliśmy razem skutecznie współdziałać dla wyższego celu, jakim było uratowanie życia zwierząt w potrzebie.

Sponsorzy - marzec 2005

Agnieszka B.
Iwona M.
Jowita M.
Julia Ewelina G.
Patrycja D.
Beata Anna P.
Mariusz Ś.
Agnieszka J.H.
Aneta C.-J.
Małgorzata P.
Iwona R.
Hanna Ewa K.
Agnieszka Ł.
Daria K.
Mateusz Z.
Agnieszka Z.
Violetta L.
Urszula K.
Joanna T.
Kamilla D.
Marta Ch.-J.
Magdalena K.-F.
Iwona C.
Beata P.
Dariusz M.
Aleksander S.
Mirosława W.
Artur B.
Piotr M.
Marchig Animal Welfare Trust
Kaja Ch.
Realizacja projektu Fundacji Opieki nad Zwierzętami CANIS "Ratunek zwierząt ze schroniska" była możliwa dzięki grantowi, otrzymanemu od Marchig Animal Welfare Trust - organizacji wspierającej inicjatywy związane z ratowaniem i opieką nad zwierzętami w potrzebie w wielu państwach świata.
Dziękujemy serdecznie Joanne Marchig i Lesowi Ward.
Podziel się

Aktualności

PAWMAP bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów

PAWMAP to bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów. Dzięki niej możesz znaleźć w danej okolicy miejsca przyjazne psom oraz lekarzy weterynarii. PAWMAP może służyć do ostrzegania opiekunów o niebezpieczeństwach takich jak: trucizny, odłamki szkła, miejsca o dużym natężeniu hałasu. Bardzo przydatne! Warto zainstalować i polecić innym opiekunom psów.
> www.pawmap.com

Podziekowanie za zbiórkę dla zwierzaków

arkuszowa

Podziękowanie dla darczyńców 1% za 2016 rok

Podziękowanie dla Darczyńców i Ofiarodawców na rzecz Fundacji Opieki nad Zwierzętami Canis. 

W imieniu Zarządu i Rady Fundacji Canis oraz wszystkich wolontariuszy Fundacji, pragniemy bardzo serdecznie podziękować, każdemu z naszych Darczyńców oraz Ofiarodawców, którzy zdecydowali się przekazać na realizację naszych statutowych celów - 1% ze swojego podatku za rok 2016.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że Fundacja Canis, jako Organizacja Pożytku Publicznego uzyskała od Państwa w ramach odpisu 1% za rok 2016 kwotę 54.306.27 zł.

Wszelkie wsparcie udzielane Fundacji i naszym podopiecznym jest bardzo ważne i bardzo potrzebne. Staramy się zdążyć z pomocą na czas, by ratować zagrożone życie zwierząt bezdomnych. Zależy nam na tym, by każdy podopieczny odzyskał zdrowie, sprawność i by nie cierpiały głodu.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że Darczyńcy i Przyjaciele Fundacji mają ten sam cel.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i życzliwość! 

Więcej…

Podziękowanie dla Szkoły Podstawowej na ul. Wrzeciono

przedszkolewrzecionom

Podziękowanie za zakupy 2016

podziekowanie3

Podziękowanie dla przedszkola Academy International

kiermaszGorąco dziękujemy kierownictwu i personelowi przedszkola Academy International, ul. Popiełuszki 16, 01-590 w Warszawie oraz dzieciom i ich rodzicom za zorganizowanie niezwykłej akcji pomocowej na rzecz bezdomnych zwierząt. Dzieci własnoręcznie wykonały różne piękne przedmioty ozdobne, związane ze świętami i zimą, po czy przeprowadzona została aukcja. Rodzice mogli nabyć te cudeńka płacąc w zamian karmą dla psów i kotów. To wspaniały pomysł, serdecznie gratulujemy inwencji oraz inicjatywy. Dzięki Wam i Waszym darom nasi podopieczni, bezdomne psy i koty, dostały pyszne prezenty noworoczne (63.5 kg karmy dla psów i kotów). Dziękujemy Wam wraz z nimi.

Więcej…

Podziękowanie dla Szkoły nr 327 w Warszawie.

DSCN5718 miniTo było wspaniałe ale też pouczające wydarzenie. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 327 w Warszawie zaprosiła nas, abyśmy odebrali dary dla zwierzaków, które dzieci i ich rodzice zgromadzili dla fundacyjnych podopiecznych. Przy okazji miała odbyć się pogadanka na temat relacji zwierzęco - ludzkich z uczestnictwem przedstawiciela psiego gatunku. Suczka Sara, która od wielu już lat czeka na adopcję, miała tu swoje przysłowiowe pięć minut. Ponieważ kocha ludzi ponad wszystko (może na równi jedzeniem), była przeszczęśliwa, gdyż dzieci głaskały ją i przytulały, a ona wywąchiwała gdzie ukryte zostały smakołyki . Dzieci był równie szczęśliwe, mogąc się z nią bawić, a najbardziej wtedy, gdy próbowała dawać im całusy. Super było dostać dary dla naszych psów i kotów, ale widok radosnego psa w otoczeniu równie rozradowanych dzieciaków był nie do przecenienia. Mamy nadzieję, że uda się to jeszcze powtórzyć - Sara czeka i jest to drugie jej największe marzenie. Pierwsze to własny dom z kochającym człowiekiem w środku. Więcej…

Podziękowanie dla firmy Grande Finale

DSCN5693 miniOtrzymaliśmy ostatnio fantastyczny prezent dla naszych zwierzaków! Firma Grande Finale ofiarowała nam torbę tlenową , którą zawsze chcieliśmy zakupić ale ciągłe inne potrzeby odsuwały jej zakup, bo na leczenie, sterylizacje, dokarmianie itd. zazwyczaj brakuje nam pieniędzy. Teraz, mając to cudowne urządzenie, będziemy mogli podłączyć je do koncentratora tlenu i wspomagać zdrowie psów i kotów w sposób bardziej efektywny. Aktualnie korzysta z niego kocurek Milki. Ma 19 lat, jest bardzo schorowany i słabiutki. Mamy wielką nadzieję ,że codziennie przebywanie w torbie tlenowej postawi go jeszcze na nogi i pozwoli nam cieszyć się obecnością tego kochanego kota. Nasza wdzięczność jest naprawdę ogromna. Dodrze jest wiedzieć, że są ludzie, którym los biednych, opuszczonych zwierząt nie jest obojętny. To bardzo podnosi na duchu i dodaje nam energii do działania. Więcej…

Podziękowania dla Miau Cafe

MiauCafeW dniach 19-20 listopada tego roku, w restauracji Miau Cafe, dzięki życzliwości właścicielki odbył się kiermasz dobroczynny na rzecz zwierząt, podopiecznych Fundacji Canis. Mimo brzydkiej, deszczowej pogody frekwencja dopisała. Bardzo dziękujemy właścicielce za możliwość przeprowadzenia kiermaszu, personelowi za miłą atmosferę i wszystkim osobom za przybycie i zakupienie mydełka, kalendarza bądź innego drobiazgu a tym samym za pomoc zwierzakom. Osoby, które nie mogły przybyć na kiermasz zapraszamy do Miau Cafe gdzie w miłej atmosferze można zrelaksować się w kocim towarzystwie a przy okazji zakupić kalendarz Fundacji Canis na 2017 r. oraz mydełka. Jak na razie w gablocie są tylko cztery mydełka bo pozostałe już sprzedane ale już niedługo będzie ich więcej.

Zapraszamy!!!

Podziękowanie dla szkoły Nr 202

podziekowanie arkuszowa