Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Prośba o wsparcie finansowe

wsparcie finansowe fundacja canisSzanowni Państwo,

Cały czas kupujemy karmę dla naszych zwierząt, leki, żwirek i mamy wiele potrzeb. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na te zakupy.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938

Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

W tragicznych okolicznościach zginęła pani Joanna, opiekunka 70 kotów i 11 psów, mieszkająca ok. 70 km od Warszawy. Zwierzęta zostały nagle pozbawione opiekuna i domu. Dzięki wspólnej akcji CANIS i "zwierzolubnych" 13.03 wszystkie psy i koty przewiezione zostały do kilku przyjaznych schronisk i wolontariuszy - obecnie wszystkie są zdiagnozowane, wyleczone i odkarmione - większość nadal czeka na dobrych opiekunów.


Tragedia 54 kotów i 11 psów.

W tragicznych okolicznościach zginęła pani Joanna, opiekunka 70 kotów i 11 psów, mieszkająca ok. 70 km od Warszawy. W studni znaleziono zabitego i powieszonego psa pani Joanny - prawdopodobnie próbowała ratować jego życie. Zwierzęta zostały nagle pozbawione opiekuna i domu.
Współczujemy pani Joannie i Jej Rodzinie.


Zostaliśmy zawiadomieni o tej tragedii - podjęliśmy działania, zmierzające do podjęcia akcji w celu zabezpieczenia losu zwierząt.
W ciągu kilku dni zorganizowaliśmy wyjazd - w związku z dramatyczną sytuacją zwierząt, jaką zastaliśmy na miejscu, podjęliśmy decyzję o natychmiastowym zabraniu stamtąd wszystkich zwierząt , choć nie byliśmy na to przygotowani tego dnia. Udało się, dzięki ogromnej pomocy uczestników akcji i dzięki przyjaznym schroniskom i przytuliskom oraz wolontariuszom, ulokować wszystkie koty i psy w ciepłych i bezpiecznych miejscach na tymczasowy pobyt.
Osoby, które brały udział w akcji widziały zwierzęta: zagłodzone, odwodnione chore koty i kilka psów z nużycą. Trudno pogodzić się nam ze śmiercią tylu kotów - w tym dniu znaleziono 15 zwłok, 5 kotów zostało uśpionych przez lek. weterynarii (były w stanie agonalnym).


Dlaczego to się wydarzyło? - nie wiem czy uzyskamy kiedykolwiek odpowiedź na to pytanie, choć dręczy ono nas wszystkich, bowiem stan zwierząt nie był skutkiem ostatniego tygodnia (od śmierci pani Joanny).... zatem coś złego musiało się tam dziać od jakiegoś czasu...
Dlaczego osoby takie jak pani Joanna opuszczają swoje wygodne i ciepłe mieszkania w mieście, skazując się na życie na wygnaniu w ubóstwie i samotności, w towarzystwie coraz większej gromadki zwierząt - to chyba jedyne pytanie, na które odpowiedź znamy: z miłości do zwierząt.
- Ale czy potrzeby tak wielu zwierząt można zaspokoić samą tylko miłością i wrażliwością?
- Dlaczego ci, którzy byli w kontakcie z p. Joanną nie zapobiegli na czas dramatowi zwierząt i zbliżającej się tragedii, aby zapobiec ich cierpieniom w chorobie i śmierci?
- Dlaczego nasze władze nie robią nic lub robią tak mało w sprawie bezdomnych zwierząt, zmuszając niejako osoby kochające zwierzęta do życia w złych warunkach razem ze zwierzętami bez koniecznego stałego wsparcia i pomocy oraz nadzoru?

Dzięki wspólnej akcji CANIS oraz Forum www.miau.pl uratowano: 54 koty i 11 psów.


Na nasz apel o pomoc finansową i rzeczową zareagowało bardzo wiele osób, fora internetowe i firmy. Za zebrane na ten cel na koncie CANIS pieniądze (dopisek; SONIA) zakupiliśmy:
- testy dla wszystkich kotów (białaczka)
- lekarstwa
- karmę dla kotów i psów
- żwir dla kotów.

Pomoc rzeczowa podzielona została proporcjonalnie do ilości zwierząt i skierowana do obecnych miejsc przebywania zwierząt w dniu akcji 13.03 oraz 19 i 20.03 (akcja wspólna CANIS i Forum www.miau.pl).

Psy i koty przebywają obecnie w kilku przyjaznych schroniskach i u wolontariuszy - są w trakcie diagnozowania, leczenia, odkarmiania, zdrowe psy czekają na adopcję .
Prosimy o dalsze wsparcie finansowe bezpośrednio na konta niżej wymienionych podmiotów - z dopiskiem SONIA:

Fundacja "Koci Świat", Kątne 59, 05-190 Nasielsk
Katarzyna Strzelecka - tel. 0-603-651-823"
BPH Oddz. Nasielsk 92106000760000320000956342

26 kotów

Fundacja "Św.Franciszka", Konstancin
Irena Jarosz - tel. (0-22) 754-64-95
PBK S.A. W-WA Oddz. Piaseczno, Filia Konstancin
38106000760000404830197758

17 kotów

Fundacja im. 120-lecia TOZ w Milanówku
Warszawa, ul. Pilicka 13
82102010680000180200001891
(adres schroniska: Milanówek, ul. Brwinowska 48)

7 psów ( w tym 3 duże)

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS, Warszawa
Danuta Skarbek - tel. (0-22) 833-81-30, 0-693-34-99-78
PKO BP II O/ Warszawa 08 1020 1026 0000 1402 0015 4336

3 psy i 12 kotów (czasowo u osób prywatnych i wolontariuszy)


Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom prywatnym i podmiotom, zaangażowanym w samej interencji i transporcie zwierząt, jak i wszystkim "zwierzolubom", którzy wsparli je pieniędzmi, pomocą rzeczową, transportem, własną pracą, oraz innymi formami bezinteresownej pomocy.

W tej smutnej historii budujący jest dla nas fakt, że umieliśmy razem skutecznie współdziałać dla wyższego celu, jakim było uratowanie życia zwierząt w potrzebie.

Sponsorzy - marzec 2005

Agnieszka B.
Iwona M.
Jowita M.
Julia Ewelina G.
Patrycja D.
Beata Anna P.
Mariusz Ś.
Agnieszka J.H.
Aneta C.-J.
Małgorzata P.
Iwona R.
Hanna Ewa K.
Agnieszka Ł.
Daria K.
Mateusz Z.
Agnieszka Z.
Violetta L.
Urszula K.
Joanna T.
Kamilla D.
Marta Ch.-J.
Magdalena K.-F.
Iwona C.
Beata P.
Dariusz M.
Aleksander S.
Mirosława W.
Artur B.
Piotr M.
Marchig Animal Welfare Trust
Kaja Ch.
Realizacja projektu Fundacji Opieki nad Zwierzętami CANIS "Ratunek zwierząt ze schroniska" była możliwa dzięki grantowi, otrzymanemu od Marchig Animal Welfare Trust - organizacji wspierającej inicjatywy związane z ratowaniem i opieką nad zwierzętami w potrzebie w wielu państwach świata.
Dziękujemy serdecznie Joanne Marchig i Lesowi Ward.
Podziel się

Aktualności

Piesek Hugo znalazł dom

hugo 2018 3
Więcej…

Ustronalia 2018 dla Fundacji Canis

ustronaliaUstronalia 2018 dla Fundacji Canis rozpoczęte!

Zapraszamy na Ustronalia 2018, impreza już rozpoczęta. Celem zbiórki charytatywnej jest pomoc finansowa dla Fundacji CANIS.
Prosimy, udostępnijcie to wydarzenie do jak największej liczby znajomych. 

Więcej…

Suczka Plamka znalazła dom

plamka Więcej…

Ruszyło bezpłatne znakowanie czworonogów w Warszawie. Odebrane x

 
Międzynarodowa Baza Danych
SAFE-ANIMAL

Miasto Stołeczne Warszawa, przy współpracy z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL po raz kolejny zaprasza właścicieli zwierząt do realizacji bezpłatnego zabiegu znakowania i rejestracji swojego psa lub kota. Przez 11 lat realizacji wspólnych działań oznakowano prawie 100 tyś. zwierząt. Tutaj odnajdziecie pełną listę gabinetów realizujących usługę: 
https://bip.warszawa.pl/…/16042018wykazlecznicsterylizacja2…

Zabiegi realizowane będą do 14 grudnia 2018 roku, lub do wyczerpania środków finansowych - więc nie warto zwlekać z wizytą w gabinecie. Po zaczipowaniu dane zwierzęcia zostaną zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL będącej członkiem Europetnetu (European Pet Network).

Podziękowanie dla szkoły podstawowej nr. 13

szkola wojcickiego

PAWMAP bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów

PAWMAP to bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów. Dzięki niej możesz znaleźć w danej okolicy miejsca przyjazne psom oraz lekarzy weterynarii. PAWMAP może służyć do ostrzegania opiekunów o niebezpieczeństwach takich jak: trucizny, odłamki szkła, miejsca o dużym natężeniu hałasu. Bardzo przydatne! Warto zainstalować i polecić innym opiekunom psów.
> www.pawmap.com

 

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner