Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Kalendarz Fundacji na 2019 r.

kalendarz 2019 01

Gorąco zachęcamy do zakupu kalendarza na rok 2019, wydanego przez Fundację Opieki nad Zwierzętami Canis. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Fundacja przeznaczy na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Koszt 1-go kalendarza - 25 zł + koszt przesyłki. Zamówienia   e-mailem: canis.org@gmail.com lub przez sklepik internetowy Fundacji http://sklep.canis.org.pl/

Kalendarz ma format 20 na 30 cm, ilustracje zwierzaków, podopiecznych Fundacji, bardzo praktyczne kalendarium, z miejscem na zapiski oraz spisem imienin. Więcej>>>

Zamówienia można słać e-mailem lub dokonywać zakupu w sklepiku Fundacji

Prośba o wsparcie finansowe

wsparcie finansowe fundacja canisSzanowni Państwo, Cały czas kupujemy karmę dla naszych zwierząt, leki, żwirek i mamy wiele potrzeb. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na te zakupy.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938

Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Akcja pomocy dla azylu Koci Świat pod Nasielskiem, gdzie trafiło część kotów z Węgrowa

Koty węgrowskie u Kasi pod Nasielskiem


Przez kilka miesięcy trwała walka o życie wielu kotów - nie zawsze niestety wygrana.
Kocury zostały już wykastrowane, teraz sterylizowane są kotki - na koszt fundacji CANIS.
Utrzymanie wszystkich zwierząt odbywa się na koszt fundacji Koci Świat założonej przez Kasię.
Koty węgrowskie mieszkają w osobnym budynku gospodarczym w tzw "letniaku". Teraz kiedy Kasia z lekarzami wet. "podreperowała" je zdrowotnie i odkarmiła, wszystkie chętnie wyszłyby na wybieg (przecież kiedyś były kotami wychodzącymi) - wylegiwanie się w cieplych promieniach letniego słońca i polowanie na owady byłoyby dla nich najlepszym lekarstwem po tylu miesiącach spędzonych w przymusowym zamknięciu.
To bardzo smutny widok - kocie nosy przylepione do siatki w oknie i wielkie kocie oczy wpatrzone w przestrzeń, do której nie ma dostępu .......z powodu prozy życia, czyli braku pieniędzy na zbudowanie bezpiecznego kociego wybiegu

.

"Ta wiekopomna chwila otwarcia wybiegu dla kotów węgrowskich miała miejsce 03.08 o godz. 13.
Nieliczna garstka (m.in. Zielonka i Pyzata) zachowywała się tak, jakby nigdy nic innego nie robiła, tylko bawiła się na wybiegu! Koty zaczęły od razu biegać jak szalone wzdłuż i wszerz terenu.
Część kotów wypełzła nieśmiało na dwór, nie mogąc uwierzyć, że to koniec ich niewoli. Zachowywały się bardziej jak psy na spacerze, a nie jak koty - tarzały się w trawie i piasku zachwycone słońcem i swobodą. Tylko kilka nieśmiałków wstrzymało się o 24 godziny z wyjściem.
W tej chwili trzeba naprawdę rzęsistego deszczu, żeby zatrzymać jakiegoś węgrowskiego kota wewnątrz domu. Wylegują się na wybiegu, albo uprawiają dzikie harce. Z kuwet też prawie przestały korzystać, uważając widocznie, że załatwianie się na dworze służy zdrowiu.
Na ich wybiegu można spędzić godziny, nie nudząc się w czasie obserwowania kocich poczynań: tak intensywnie cieszą się wolnością, a ja razem z nimi. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do powstania wybiegu!!!"
Kasia

Podziel się

Aktualności

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Więcej…

Amorka znalazła dom

Więcej…

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Więcej…

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Więcej…

Frotka znalazła dom

frotka1

Więcej…
 

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner