Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Prośba o wsparcie finansowe

wsparcie finansowe fundacja canisSzanowni Państwo,

Cały czas kupujemy karmę dla naszych zwierząt, leki, żwirek i mamy wiele potrzeb. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na te zakupy.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938

Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Akcja pomocy dla azylu Koci Świat pod Nasielskiem, gdzie trafiło część kotów z Węgrowa

Koty węgrowskie u Kasi pod Nasielskiem


Przez kilka miesięcy trwała walka o życie wielu kotów - nie zawsze niestety wygrana.
Kocury zostały już wykastrowane, teraz sterylizowane są kotki - na koszt fundacji CANIS.
Utrzymanie wszystkich zwierząt odbywa się na koszt fundacji Koci Świat założonej przez Kasię.
Koty węgrowskie mieszkają w osobnym budynku gospodarczym w tzw "letniaku". Teraz kiedy Kasia z lekarzami wet. "podreperowała" je zdrowotnie i odkarmiła, wszystkie chętnie wyszłyby na wybieg (przecież kiedyś były kotami wychodzącymi) - wylegiwanie się w cieplych promieniach letniego słońca i polowanie na owady byłoyby dla nich najlepszym lekarstwem po tylu miesiącach spędzonych w przymusowym zamknięciu.
To bardzo smutny widok - kocie nosy przylepione do siatki w oknie i wielkie kocie oczy wpatrzone w przestrzeń, do której nie ma dostępu .......z powodu prozy życia, czyli braku pieniędzy na zbudowanie bezpiecznego kociego wybiegu

.

"Ta wiekopomna chwila otwarcia wybiegu dla kotów węgrowskich miała miejsce 03.08 o godz. 13.
Nieliczna garstka (m.in. Zielonka i Pyzata) zachowywała się tak, jakby nigdy nic innego nie robiła, tylko bawiła się na wybiegu! Koty zaczęły od razu biegać jak szalone wzdłuż i wszerz terenu.
Część kotów wypełzła nieśmiało na dwór, nie mogąc uwierzyć, że to koniec ich niewoli. Zachowywały się bardziej jak psy na spacerze, a nie jak koty - tarzały się w trawie i piasku zachwycone słońcem i swobodą. Tylko kilka nieśmiałków wstrzymało się o 24 godziny z wyjściem.
W tej chwili trzeba naprawdę rzęsistego deszczu, żeby zatrzymać jakiegoś węgrowskiego kota wewnątrz domu. Wylegują się na wybiegu, albo uprawiają dzikie harce. Z kuwet też prawie przestały korzystać, uważając widocznie, że załatwianie się na dworze służy zdrowiu.
Na ich wybiegu można spędzić godziny, nie nudząc się w czasie obserwowania kocich poczynań: tak intensywnie cieszą się wolnością, a ja razem z nimi. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do powstania wybiegu!!!"
Kasia

Podziel się

Aktualności

Piesek Hugo znalazł dom

hugo 2018 3
Więcej…

Ustronalia 2018 dla Fundacji Canis

ustronaliaUstronalia 2018 dla Fundacji Canis rozpoczęte!

Zapraszamy na Ustronalia 2018, impreza już rozpoczęta. Celem zbiórki charytatywnej jest pomoc finansowa dla Fundacji CANIS.
Prosimy, udostępnijcie to wydarzenie do jak największej liczby znajomych. 

Więcej…

Suczka Plamka znalazła dom

plamka Więcej…

Ruszyło bezpłatne znakowanie czworonogów w Warszawie. Odebrane x

 
Międzynarodowa Baza Danych
SAFE-ANIMAL

Miasto Stołeczne Warszawa, przy współpracy z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL po raz kolejny zaprasza właścicieli zwierząt do realizacji bezpłatnego zabiegu znakowania i rejestracji swojego psa lub kota. Przez 11 lat realizacji wspólnych działań oznakowano prawie 100 tyś. zwierząt. Tutaj odnajdziecie pełną listę gabinetów realizujących usługę: 
https://bip.warszawa.pl/…/16042018wykazlecznicsterylizacja2…

Zabiegi realizowane będą do 14 grudnia 2018 roku, lub do wyczerpania środków finansowych - więc nie warto zwlekać z wizytą w gabinecie. Po zaczipowaniu dane zwierzęcia zostaną zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL będącej członkiem Europetnetu (European Pet Network).

Podziękowanie dla szkoły podstawowej nr. 13

szkola wojcickiego

PAWMAP bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów

PAWMAP to bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów. Dzięki niej możesz znaleźć w danej okolicy miejsca przyjazne psom oraz lekarzy weterynarii. PAWMAP może służyć do ostrzegania opiekunów o niebezpieczeństwach takich jak: trucizny, odłamki szkła, miejsca o dużym natężeniu hałasu. Bardzo przydatne! Warto zainstalować i polecić innym opiekunom psów.
> www.pawmap.com

 

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner