Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Prośba o wsparcie finansowe

wsparcie finansowe fundacja canisSzanowni Państwo,

Cały czas kupujemy karmę dla naszych zwierząt, leki, żwirek i mamy wiele potrzeb. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na te zakupy.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938

Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Roztoczyliśmy opiekę nad psami żyjącymi w jednym z miejsc w Warszawie. Zaczęło się wszystko 11 sierpnia 2007 roku, kiedy Patrol Eko Warszawskiej Straży Miejskiej przywiózł do nas osiem szczeniaków oraz suczkę Norę. Sześć szczeniaków oraz suka trafiły pod opiekę fundacji, dwa maluchy musiały wrócić na miejsce. Do tej pory zabraliśmy stamtąd w sumie 24 szczeniaki i dwa dorosłe psy; większość ma już prawdziwy dom i oddanych właścicieli. Pozostałe psy żyją dzięki naszej pomocy - cały czas leczymy, sterylizujemy, dokarmiamy, szukamy nowych właścicieli, stawiamy budy, szczepimy, czipujemy.


Niedotykalskie, samotne, łagodne

Psy, którymi się opiekujemy, znają nas dobrze, my również znamy ich charaktery. Wiemy, że choć nie są przyzwyczajone do głaskania, są bardzo łagodne. Niewiele dobrego zaznały w kontaktach z człowiekiem, więc są bardzo ostrożne, kiedy podchodzą, gdy przyjeżdżamy.
Jak każda czująca istota, i one boją się agresji i bólu, muszą więc być czujne.
Dokarmiane przez pana Tadeusza trzy razy w tygodniu od około dziesięciu lat biegną radośnie na jego spotkanie, ale i on nie może ich pogłaskać.
W bliskiej okolicy miejsca, gdzie dokarmiamy psy, znalazły prowizoryczne schronienie osoby bezdomne. Również od nich zabieramy psy, kociaki, dorosłe koty, do adopcji czy choćby do sterylizacji.
Niestety nie zawsze udaje nam się przyjść z pomocą. Nie jesteśmy w stanie zorientować się w krótkim czasie, że zwierzę choruje. W kwietniu 2008 roku opuściły nas śliczna, około dziesięciomiesięczna biała suczka Niedziela, jej młodszy braciszek Alan oraz kilkumiesięczny kotek Nomi.
W marcu 2008 roku udało nam się zabrać stamtąd żywiołowe szczeniaczki - Desdemonę, Dalmi, Labiego i Synka.

Wcześniej, w listopadzie 2007 roku ustawiliśmy dla wszystkich psów sześć ocieplanych bud.Podczas 2007 roku wysterylizowaliśmy trzy tamtejsze suki.

W najbliższym czasie zamierzamy złapać pięć suk do sterylizacji. Ze względu na brak własnego zaplecza zabieg możemy przeprowadzić jedynie w Klinice Małych Zwierząt SGGW. Ponieważ tak mało wiemy o naszych podopiecznych, każda z pacjentek przed sterylizacją musi przejść badanie krwi. Podczas pobytu w Klinice suczki zostaną też zaczipowane.

Przybliżony koszt zabiegu jednej suki wraz z jej pobytem w szpitaliku, niezbędnym po interwencji chirurgicznej, wynosi 1500 zł. Wystąpiliśmy do władz Kliniki z pisemną prośbą o rabat, jeśli zostanie nam udzielony, zamieścimy taką informację.

Jeśli chcesz pomóc, napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." mce_' + path + '\'' + prefix + ':' + addy33677 + '\'>'+addy_text33677+'<\/a>'; //--> lub zadzwoń: 0-22-833-81-30, 0-693-34-99-78.


Ocieplane budy dla psów
Psy niczyje


Suka ze szczeniakami u bezdomnego

Podziel się

Aktualności

Piesek Hugo znalazł dom

hugo 2018 3
Więcej…

Ustronalia 2018 dla Fundacji Canis

ustronaliaUstronalia 2018 dla Fundacji Canis rozpoczęte!

Zapraszamy na Ustronalia 2018, impreza już rozpoczęta. Celem zbiórki charytatywnej jest pomoc finansowa dla Fundacji CANIS.
Prosimy, udostępnijcie to wydarzenie do jak największej liczby znajomych. 

Więcej…

Suczka Plamka znalazła dom

plamka Więcej…

Ruszyło bezpłatne znakowanie czworonogów w Warszawie. Odebrane x

 
Międzynarodowa Baza Danych
SAFE-ANIMAL

Miasto Stołeczne Warszawa, przy współpracy z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL po raz kolejny zaprasza właścicieli zwierząt do realizacji bezpłatnego zabiegu znakowania i rejestracji swojego psa lub kota. Przez 11 lat realizacji wspólnych działań oznakowano prawie 100 tyś. zwierząt. Tutaj odnajdziecie pełną listę gabinetów realizujących usługę: 
https://bip.warszawa.pl/…/16042018wykazlecznicsterylizacja2…

Zabiegi realizowane będą do 14 grudnia 2018 roku, lub do wyczerpania środków finansowych - więc nie warto zwlekać z wizytą w gabinecie. Po zaczipowaniu dane zwierzęcia zostaną zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL będącej członkiem Europetnetu (European Pet Network).

Podziękowanie dla szkoły podstawowej nr. 13

szkola wojcickiego

PAWMAP bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów

PAWMAP to bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów. Dzięki niej możesz znaleźć w danej okolicy miejsca przyjazne psom oraz lekarzy weterynarii. PAWMAP może służyć do ostrzegania opiekunów o niebezpieczeństwach takich jak: trucizny, odłamki szkła, miejsca o dużym natężeniu hałasu. Bardzo przydatne! Warto zainstalować i polecić innym opiekunom psów.
> www.pawmap.com

 

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner