Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Prośba o wsparcie finansowe

wsparcie finansowe fundacja canisSzanowni Państwo,

Cały czas kupujemy karmę dla naszych zwierząt, leki, żwirek i mamy wiele potrzeb. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na te zakupy.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938

Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

wanda1CZTERY MALUSZKI CZEKAJĄ NA DOM

Być może opisany ciąg wydażeń wskazuje na to iż kociaki znajdą dobre domy-nie zostały urodzone w brudnej piwnicy,w krzakach czy też innych beznadziejnych warunkach w krórych ich życie mogło by się już zakończyć.Rónież mama kociaków znalazła szansę na dobre życie.Kocia rodzinka uniknęła poniewierki.

Historia wydazyła się w maju 2011 roku. w Legnicy.

Przypadkowe osoby idąc ulicą zobaczyły ciężarną kotkę ,chcieli wziąść ją na ręce- nie udało się ,kotka podrapała i ugryzła.Zaraz została powiadomiona o tym zdażeniu Straz Miejska.Przyjechały 4-ro osobowy patrol .Koteczka została przy pomocy pętli złapana i zawieziona do schroniska .

 

 

Jako że w schronisku w Legnicy nie prztrzymują zwierzat na obserwacje w kierunku wścieklizny,koteczka została przewieziona do lecznicy weterynaryjnej na obserwację jako bardzo agresywny kot.

Oczywiście w tej sytuacji nie mogła zostać wysterylizowana. Po dwu- dniowym pobycie w lecznicy koteczka okazała sie super uroczą miła kocią .Kiedy lekarz pdchodził do klatki koteczka równiez pochodziła i mruczała kiedy była głaskana.Maluszki urodziła 21 maja 2011roku. Tak bardzo zaufała lekarzom że bez problemów pozwalała brać kociaki do ręki patrząc jednocześnie co się dzieje z nimi dzieje - z wielką matczyną trską w oczach. Nie było mozliwym aby zostały uśpoine zaraz po urodzeniu,nikt nie był w stanie tego zrobić .Przypadek sprawił że byłam w Legnicy kiedy kociaki miały 9 dni i akurat przyszłam właśnie do tej lecznicy,czekając jeszcze ok.20 min. na jej otwarcie.

 

Dlaczego własnie do tej lecznicy- otóz właścicielem jest lek.wet.Zbigniew Garstka o którym słyszałam bardzo dużo dobrego-dużej wiedzy i bardzo dużym zaangażowaniu w leczeniu zwierząt i pomocy zwierzetom bezdomnym.Razem z żoną, która również jest lekarzem.wet-opiekowali sie kocią rodzinką .Ze względu na dobro kociaków zostały przekazane do domu tymczsowego w Jaworze koło Legnicy.Maluszki rosną zdrowo,zostały dwukrotnie odrobaczone ,mamusia również .Są urocze ,słodkie i beztroskie,nie zaznały poniewierki i unikły jakich kolwiek chorób.Pan Zbigniew Garstka znalazł dla mamusi bardzo dobry dom ,do którego pojedzie kotka po sterylizacji.Imiona kociakom nadała córka lekarzy Ola .Kociaki na zdięciach mają 40 dni.

-kotka czarno-biała nazywa się Nicole (Nikol)

-kotka bura pręgowana to Wanda
-kotkę czarną nasza córka Ola nazwała Madelaine (Madlen)
-czarny kocurek jest najbardziej spokojny i dlatego otrzymał imię Krzysztof

Kociaki były zgłosznone do Fundacji Canis  i  obiecano nam że będziemy informowani jak toczą się losy maluchw. Niestety nie było odpowiedzi na maile z pytaniami więc musieliśmy usunąć je ze strony. Miejmy nadzieję że że wszystko jest dobrze, że mają dobre , bezpieczne życie w nowych domach.

Podziel się

Aktualności

Piesek Hugo znalazł dom

hugo 2018 3
Więcej…

Ustronalia 2018 dla Fundacji Canis

ustronaliaUstronalia 2018 dla Fundacji Canis rozpoczęte!

Zapraszamy na Ustronalia 2018, impreza już rozpoczęta. Celem zbiórki charytatywnej jest pomoc finansowa dla Fundacji CANIS.
Prosimy, udostępnijcie to wydarzenie do jak największej liczby znajomych. 

Więcej…

Suczka Plamka znalazła dom

plamka Więcej…

Ruszyło bezpłatne znakowanie czworonogów w Warszawie. Odebrane x

 
Międzynarodowa Baza Danych
SAFE-ANIMAL

Miasto Stołeczne Warszawa, przy współpracy z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL po raz kolejny zaprasza właścicieli zwierząt do realizacji bezpłatnego zabiegu znakowania i rejestracji swojego psa lub kota. Przez 11 lat realizacji wspólnych działań oznakowano prawie 100 tyś. zwierząt. Tutaj odnajdziecie pełną listę gabinetów realizujących usługę: 
https://bip.warszawa.pl/…/16042018wykazlecznicsterylizacja2…

Zabiegi realizowane będą do 14 grudnia 2018 roku, lub do wyczerpania środków finansowych - więc nie warto zwlekać z wizytą w gabinecie. Po zaczipowaniu dane zwierzęcia zostaną zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL będącej członkiem Europetnetu (European Pet Network).

Podziękowanie dla szkoły podstawowej nr. 13

szkola wojcickiego

PAWMAP bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów

PAWMAP to bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów. Dzięki niej możesz znaleźć w danej okolicy miejsca przyjazne psom oraz lekarzy weterynarii. PAWMAP może służyć do ostrzegania opiekunów o niebezpieczeństwach takich jak: trucizny, odłamki szkła, miejsca o dużym natężeniu hałasu. Bardzo przydatne! Warto zainstalować i polecić innym opiekunom psów.
> www.pawmap.com

 

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner