Wiersze i rysunki

Azyle i schroniska

Koty do adopcji w Warszawie

Adopcja kota - twój puchaty przyjaciel

Dorosłe koty do adopcji w Warszawie

Koty dorosłe są spokojne, stateczne, mają ukształtowany charakter, który się już bardzo nie zmieni. Znamy dobrze osobowość każdego z naszych kotów do adopcji i możemy je dokładnie opisać. Większość kotów do adopcji bardzo szybko zadomowi się w nowym miejscu i pokocha nowego opiekuna, a niektóre koty i kotki będą potrzebowały trochę więcej czasu. Kot dorosły może zostać sam w domu gdy Ty idziesz do pracy.

Wszystkie zwierzęta do adopcji to koty domowe. Większość z nich to tzw. "koty dachowce", zdarzają się też koty rasowe, chociaż nie wiemy na pewno.

Nasze dorosłe koty do adopcji (Warszawa) są zaszczepione i wysterylizowane. Poniżej możesz obejrzeć zdjęcia kotów do adopcji. A filmy znajdziesz na naszym kanale na Youtube.

telefon w sprawie kotów do adopcji
693-34-99-78, 501 147 350

Adopcja kotów przez telefon, adopcja kota przez internet to rozmowa, w czasie której pytamy opiekunów o warunki w jakich będzie przebywał kot. Potem odwozimy kota do domu i spisujemy umowę adopcyjną. Oddam kota w Warszawie lub okolicach, ale w wyjątkowych wypadkach psy i koty odwozimy także do innego miasta.

Koty do adopcji w Warszawie, przedstawione poniżej, czekają na swój dom w Ośrodku Adopcyjnym Fundacji CANIS pod opieką Danuty Skarbek. Tel.: 22-833-81-30, 693-34-99-78.

Jeśli ktoś zechce sponsorować psy i koty, prosimy o wpłatę na konto Fundacji Canis, z dopiskiem imienia kota na przelewie.

Leon, kocurek do adopcji, Warszawa

Podziel się

20141019fLeon, ur. 07-2014 r.

Osiemnastego października młody mężczyzna uprawiając wieczorne bieganie usłyszał delikatny ale głośny dźwięk, nie był pewien czy jest to miauczenie kociaka czy też ptaka. Na szczęście miał przy sobie latarkę. Przedarł się przez gęste chaszcze w poszukiwaniu nawołującego stworzenia. Kiedy już przedarł się przez gąszcz zarośli zobaczył malutkiego kotka wołającego głośno o pomoc. Kotek bardzo był szczęśliwy kiedy został wzięty na ręce, mruczał zadowolony, że Ktoś go znalazł i przytulił. Prawdopodobnie Leon (tak został nazwany przez Ktosia), został poturbowany przez samochód ale czy dał radę o własnych siłach przedrzeć się przez gęste zarośla? Czy też jako martwy został wzięty z drogi i rzucony gdzieś tam aby nie zaśmiecał drogi? To pytanie zapewne zostanie bez odpowiedzi. Pierwsze rokowania były niezbyt dobre. Pęknięta łapka to był najmniejszy problem, kotek miał zaburzenia neurologiczne jak stwierdzili lekarze w jednej z lecznic, chwiał się na łapakach i nie mógł utrzymać równowagi, również stwierdzono niedowład jednej z przednich łapek. Leon został przewieziony do innej lecznicy, gdzie okazało się, (po konsultacji z chirurgiem) że kotek oczywiście ma pęknięcie piszczeli z niewielkim przesunięciem. Ponieważ kotek jest bardzo młody zapadła decyzja aby łapki nie operować, wszystko zagoi się a niewielkie, niezauważalne skrzywienie kości piszczeli nie utrudni kotkowi życia w żaden sposób, dostał również antybiotyki, witaminy, kroplówki (był trochę odwodniony a na rtg. widoczne były zmiany związane z upływem czasu-kotek prawdopodobnie leżał w krzakach kilka dni). Już na drugi dzień po przewiezieniu do drugiej lecznicy Leon spacerował bez problemu, nie chwiał się już i nie przewracał. Badanie krwi wykazało, że jest zdrowym kocurkiem i nie jest nosicielem białaczki i Fiv-a. Leon ma wilczy apetyt, został odrobaczony i z pewnością szybko się pozbiera po nieszczęściu jakie go spotkało na początku jego życia. Oczywiście spotkało go również szczęście, że Ktoś mu pomógł i wierzymy mocno, że już tak pozostanie na resztę długiego życia kotka Leona. Teraz tylko pomieszka przez ok. 2 tyg. w klatce aby łapka goiła się jak należy a ruch ograniczony mieć musi. Kotka czeka jeszcze kontrolny rtg. i kolejne odrobaczenie i szczepienie. Koszty poniesione na Kocia to kwota ok 600 zł. Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie finansowe w spłaceniu kosztów poniesionych na leczenie Leona. Robiąc wpłatę proszę napisać tytułem: „Kotek Leon”.

Czytaj więcej: Leon, kocurek do adopcji, Warszawa

Negrita, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

mini DSCN1971Negrita, ur. 2009 r.

Kotka przybłąkała się pod drzwi domu pewnej młodej pani i kilkakrotnie próbowała wejść do mieszkania. Być może serce tej kobiety wyjechało na wakacje a możliwe też, że całkowicie brak jej tego organu, gdyż pomimo uzyskanej z naszej Fundacji sugestii, aby próbować odnaleźć opiekunów kotki, a przede wszystkim ją nakarmić, została wezwana straż miejska i kicia wylądowała w schronisku. Nie ma to jak proste, nie brudzące rąk rozwiązania! Zabraliśmy ją stamtąd i stwierdziliśmy, że już od dawna musiała się błąkać (być może też jest ofiarą udanych wakacji swoich właścicieli). Koteczka jest spora, ale bardzo wychudzona - razem z obróżką i wenflonem waży 1.9 kg. Po zbadaniu w lecznicy, gdzie zdiagnozowano problemy z wątrobą, trafiła do domu tymczasowego i tu będzie leczona. Jest przemiłą, rozmowną pieszczoszką, i marzy o tym, by resztę życia spędzić z odpowiedzialnymi, czułymi opiekunami, którzy nigdy nie zawiodą jej zaufania. Koteczka została przetestowana na nosicielstwo Fiv i Felv, testy wyszły ujemne, tak że rokowania co do powrotu do zdrowia Negrity są bardzo dobre.

Czytaj więcej: Negrita, kotka do adopcji, Warszawa

Alladyn, kot do adopcji, Warszawa

Podziel się

Alladyn kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaAlladyn, ur. 02. 05. 2003 r.

Alladyn - biały z czarnym ogonkiem i kilkoma czarnymi plamkami, bardzo łagodny, delikatny, lub towarzystwo innych kotów. Kocurek jest wesoły, zabawny, zdrowy. Głaskany od razu zaczynają mruczeć. Ma dobry kontakt z człowiekiem, wchodzi na kolana, domagając się pieszczot. Interesuje się myszą na ekranie komputera.

Przyjaźni się z innymi kotami. Najlepsza byłaby dla niego rodzina, gdzie będzie miał częsty kontakt z człowiekiem, dużo zabawy, głaskania. Niestety Alladyn boi się obcych ludzi i gdy ktoś przychodzi, chowa się za kanapą, więc trudno go pokazać.

Jest dwa razy zaszczepiony, odrobaczony, odpchlony.

Czytaj więcej: Alladyn, kot do adopcji, Warszawa

Maciuś, kot do adopcji, Warszawa

Podziel się

IMG 4442 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaMaciuś, ur w 2004 roku

Maciuś został znaleziony na ulicy jako mały kociaczek. Jest przemiłym, spokojnym kocurkiem. Uwielbia głaskanie, trąca łebkiem i domaga się głaskania. Nie zaprzyjaźnia się z innymi kotami ale nie jest agresywny.

Od dawna Maciuś cierpi na syndrom urologiczny i potrzebuje specjalnej karmy, pasty uropet.

Tel.: 693-34-99-78

Czytaj więcej: Maciuś, kot do adopcji, Warszawa

Czaplin, kot do adopcji, Warszawa

Podziel się

IMG 6780 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaCzaplin, urodzony 10 kwietnia 2009 r.

Urocza kocia parka (Czarli i Czaplin) urodzona 10 kwietnia 2009 r., zostały zabrane z miejsca, w którym nikt za bardzo nie przejmował się ich losem. Teraz przebywają w domu tymczasowym. Są bardzo wesołe i wyjątkowo chętne do zabawy, zdecydowanie będą bardzo oddanym przyjacielem człowieka, już teraz wchodzą na kolana i domagają się poświęcania im uwagi. Jak przystało na kociaki są małymi odkrywcami, wszędzie muszą zajrzeć, powąchać i dokładnie poznać. Są zdrowe, wykastrowane. 

Czytaj więcej: Czaplin, kot do adopcji, Warszawa

Białasek, kot do adopcji, Warszawa

Podziel się
bialasek1 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaBiałasek, ur. w 2001 roku

Super uroczy, kontaktowy, wykastrowany, ogromny pieszczoch. Choruje na padaczkę. W przeszłości ataki choroby występowały mniej więcej raz w miesiącu, zapewne spowodowane stresem i zaniedbaniem. W chwili obecnej miał zaledwie dwa słabe ataki od początku tego roku, 2006.

Tel.: 693-34-99-78

Czytaj więcej: Białasek, kot do adopcji, Warszawa

Milan, kocurek do adopcji, Warszawa

Podziel się

milan11 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawa Milan, ur. 25. 05. 2010  r.

W lipcu 2010 r. został złapany i miał być, tak wyglądało, bardzo bojaźliwym kociakiem.Po jednej nocy okazał się przeuroczym pieszczochem. Osoba, która go złapała i odwiedza w lecznicy nazwała go safandułowatym pieszczochem. Jest super miły, lubi się bawić i jest ciekawski, jak to maluch. Głaskany mruczy z zadowolenia. Kiedy został złapany miał załzawione oczy i był lekko przeziębiony. Milan najchętniej spędziłby czas tuż przy człowieku. Kotek jak najbardziej nadaje się do adopcji do drugiego kotka (może być zaadoptowany z jednym z braci), do spokojnego pieska też się przytuli (oczywiście po jakimś czasie).

Milan został wykastrowany. Jest przemiłym kotkiem, energicznym i żywym. Bardzo lubi głaskanie i pieszczoty ale tylko wtedy gdy on chce. Przychodzi i mili się. W innym momencie nie ma ochoty. Lubi biegać i bawić się

Tel.: 22-833-81-30, 693-34-99-78

 

Czytaj więcej: Milan, kocurek do adopcji, Warszawa

Esek, kot do adopcji, Warszawa

Podziel się

DSCF4081 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaEsek, ur. 25. 05. 2010 r. 

Maluszek został złapany w lipcu 2010 roku w jednej z praskich piwnic. Był bardzo przerażony. Dołączył do swojego wcześniej złapanego braciszka i szybko się uspokoił. Miał załzawione i przymrużone oczy - prawdopodobnie zabrudzone. Nie był przeziębiony ani chory. Początkowo bał się dotyku człowieka i robił groźne pchy... i fuu... Jednak przy głaskaniu zaczynał głośno mruczeć, brany na ręce rozglądał się ciekawie, chętnie poddawał się przytulaniu. Odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony kitek czeka na swój domek na całe życie, chętnie z braciszkiem lub do drugiego kotka. Esek został wykastrowany. 


Tel.: 22-833-81-30, 693-34-99-78

Czytaj więcej: Esek, kot do adopcji, Warszawa

Marek, kocurek do adopcji, Warszawa

Podziel się
marek1 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaMarek, ur. w lipcu 2007 r.

Podrzucony został jako małe kocię do ogródka przydomowego. Był wychudzony, brudny, bardzo lgnący do człowieka, niesamowity gaduła (zapewne chciał powiedzieć jak bardzo mu źle).

Mimo biedy jaką przeszedł był zdrowy. Został odrobaczony i pod troskliwą opieką pani Hani, u której przebywa tymczasowo, wypiękniał, urwisuje. Jest super uroczym kotem. Uwielbia się bawić, lubi towarzystwo innych kotów.

Marek jest wykastrowany i zaszczepiony. To bardzo przyjazny i kontaktowy gaduła. 

 Tel.: 693-34-99-78

Czytaj więcej: Marek, kocurek do adopcji, Warszawa

Mami, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

mami1 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaMami, ur. 15. 11. 2000 r.

Urocza kotka, która trafiła do nas w czasie tęgich mrozów lutowych 2002 roku. Kotka była bardzo zarobaczona, chora i przemarznięta. Długie tygodnie zajęło nam leczenie Mami. Teraz jest już wysterylizowana i zaszczepiona i całkowicie zdrowa.

Bardzo ostrożna w obcowaniu z psami, robi wyraźny wyjątek wobec Rudki. Uwielbia ją ogromnie, po każdym spacerze wita ją łasząc się i delikatnie pomiaukując. Często kładzie się przed Rudką, pokazując swój śnieżnobiały brzuszek.


Tel. 22-833-81-30, 693-34-99-78.

Czytaj więcej: Mami, kotka do adopcji, Warszawa

Czarli, kot do adopcji, Warszawa

Podziel się

IMG 6769 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawa Czarli, urodzony 10 kwietnia 2009 r.

Został zabrany z braciszkiem z miejsca, w którym nikt za bardzo nie przejmował się ich losem. Teraz przebywa w domu tymczasowym. Jest bardzo wesoły i wyjątkowo chętny do zabawy, zdecydowanie będzie bardzo oddanym przyjacielem człowieka, już teraz wchodzi na kolana i domagaj się poświęcania mu uwagi. Jest zdrowy, odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany. Gdy był mały to przyjaźnił się ze swoim braciszkiem Czaplinem ale gdy kociaki dorosły ich charaktery się zmieniły.

Czarli jest dominantem i lepiej aby zamieszkał bez innych kotów ale może być adoptowany do psa. 

Tel.: 693-34-99-78

Czytaj więcej: Czarli, kot do adopcji, Warszawa

Sabrina, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

sabrina7 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaSabrina, ur. 12 czerwca 2009 r. 

śliczna, bardzo kontaktowa, pieszczotliwa koteczka - urodzona arystokratka. Tak się niestety zdarzyło, że kicia urodziła się w Zakładzie Karnym.

Wraz z rodzeństwem trafiła do Fundacji we wrześniu 2009 r. Jest zdrowa, bardzo lubi się bawić ale nie psoci. Bracia koteczki znalazły już domy. Sabrinka została wysterylizowana.   

Tel.: 22-833-81-30, 693-34-99-78

Czytaj więcej: Sabrina, kotka do adopcji, Warszawa

Gerda, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

DSCF4066 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaGerda ur. w kwietniu 2006 r.

energiczna, grafitowa puchatka

Wraz z kotkiem Uszatkiem, została zabrana z ul. Daniłowskiego gdzie koczowały pod samochodami w oczekiwaniu na jedzenie. Nie jest przymilna. Nic dziwnego, poniewierała się jakiś czas i aby przetrwać musiała być ostrożna. Jest zdrowa, zaszczepiona, wysterylizowana. Jest bardzo piękną kotką. Jest koteczką łagodną, spokojną, lubi głaskanie i noszenie na rękach. Zdarzają się jej konflikty z innymi kotkami. Natomiast lubi towarzystwo kocurów.

Tel.: 22-833-81-30, 693-34-99-78

Czytaj więcej: Gerda, kotka do adopcji, Warszawa

Julka, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

julka styczen2 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaJulka, ur. 08. sierpień 2009 r.

Koteczka jako pięciotygodniowy kociak została zabrana z ZK nr. 2 w Grudziądzu wraz z rodzeństwem i mamą oraz kocią ciocią i jej czwórką dzieci.

Maleństwa były bardzo zabiedzone, groziła im śmierć głodowa, chociaż wysyłaliśmy sporo dobrego jedzenia tyle tylko, że nie były w stanie zjeść bo niestety nie były karmione należycie. Pozostawione na pewno odeszłyby do kociego raju w krótkim czasie.

Szara Magi - mamusia, z braku pożywienia nie miała mleka a była wspaniałą kocią mamą, nigdy sama nie jadła kiedy jadły kociaki. Julka tak jak rodzeństwo ma delikatny układ pokarmowy - pozostałość z dzieciństwa kiedy to karmione resztkami z kuchni, zjadały np. folię z parówek.

Należy pamiętać, że profilaktyczne odrobaczenie powinno odbyć się po uprzednim badaniu kału aby stwierdzić czy jest konieczne.

Czytaj więcej: Julka, kotka do adopcji, Warszawa

Kiler, czarny kot do adopcji, Warszawa

Podziel się
kiler3Kiler, ur. w czerwcu 2009 r. 

Super uroczy, spokojny kotek. Lubi inne koty. Może być zaadoptowany do drugiego kotka. Jest super przyjazny do człowieka. Lubi się bawić.

Tel.: 693-34-99-78

Czytaj więcej: Kiler, czarny kot do adopcji, Warszawa

Ana, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

ana m kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaAna, ur. 15. 08. 2001 r.

Kociczka urodzona w sierpniu 2001. Jest śliczna - biała, z czarnym, pręgowanym czepeczkiem na główce i czarnym ogonkiem.

To nieśmiała kokietka, która uwielbia pieszczoty i zabawy, choć nie każdemu na nie pozwala.

Ogólnie, jest bezproblemowa, choć bardzo lubi gotowane jedzenie i świeżą kocią trawkę.


Tel.: 22-833-81-30, 693-34-99-78.

Czytaj więcej: Ana, kotka do adopcji, Warszawa

Marcinek, kot do adopcji, Warszawa

Podziel się

marcinek3 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaMarcinek

uroczy, bardzo przymilny, duży kot.

Tel.: 693-34-99-78

Czytaj więcej: Marcinek, kot do adopcji, Warszawa

Pucek, czarny kocur do adopcji, Warszawa

Podziel się
pucekp kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawaPucek, ur. 07. 2011 r.

Wraz z rodzeństwem jako 2-miesięczny kociak został zabrany z działek do kociego azylu. Jest kotem towarzyskim, zabawowym, pełnym energii. Nie wchodzi w konflikty z innymi kotkami bez względu na płeć.

Psów nie zna ale jeżeli zamieszka ze spokojnym psiakiem na pewno się przyzwyczai. Pucek może być również kocim jedynakiem. Nigdy nie przebywał dużo w obecności człowieka i nie potrafi wchodzić na kolana, nie miał okazji się tego nauczyć. Jest ślicznym, czarnym, dobrym kocurkiem.

tel.: 693-34-99-78

Czytaj więcej: Pucek, czarny kocur do adopcji, Warszawa

Agatka, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

agatka4 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaAgatka, ur. 03. 2011 r.

Super urocza koteczka, bardzo lubi być głaskana i bardzo lubi być blisko człowieka. Agatka jest kotką drobnej budowy. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi kotami - często zaprasza je do zabawy. Również sama potrafi ładnie się bawić - jak przystało na młodą koteczkę .

Jest wysterylizowana, odrobaczona. Wkrótce zostanie zaszczepiona.

Zabrana została z terenu szpitala na ul. Chałbińskiego gdzie często widziana była, kiedy siedziała na ławce i wygrzewała się na słońcu. Umorusane futerko wskazywało na to, iż kicia jest bezdomna.

Czytaj więcej: Agatka, kotka do adopcji, Warszawa

Murzynek, kot do adopcji, Warszawa

Podziel się
murzynek2 kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawaMurzynek, ur. w 2006 r.

Koteczek znaleziony w piwnicy, gdzie się nagle pojawił. Był bardzo zaniedbany, skudłacone, brudne futerko, świerzb w uszach, lekkie przeziębienie. Jest niekastrowany (być może z tego powodu ktoś się go pozbył).

Został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej, gdzie otoczony jest profesjonalną opieką. Zaszczepiony, wykastrowany, wyleczony ze świerzbu, trafi do jednego z ośrodków adopcyjnych Fundacji.

Oczywiście najlepszym byłoby gdyby Murzynek z lecznicy trafił bezpośrednio do nowego domu.

Jest bardzo przyjacielski, miły, mruczący.

Tel.: 693-34-99-78

Czytaj więcej: Murzynek, kot do adopcji, Warszawa

Zezula, koteczka do adopcji, Warszawa

Podziel się

zezula m kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaZezula, ur. 1999

Wysterylizowana, odrobaczona, zdrowa koteczka z super uroczym zezem. Jest bardzo, bardzo pieszczotliwą kotką. Miła do innych kotów. Obecnie przebywa z wieloma i nie jest bardzo szczęśliwa ponieważ kilka z nich prześladuje ją nieustannie. Uwielbia być z człowiekiem sam na sam. Nie zna psów.

Obecnie po śmierci swojej opiekunki czeka na swój wymarzony dom na resztę życia.

Tel.: 693-34-99-78

Czytaj więcej: Zezula, koteczka do adopcji, Warszawa

Fokstrot, kot do adopcji, Warszawa

Podziel się

02292012474m kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaFokstrot, ur. 15. 06. 2005 r.

Kocia mama Fokstrota była wyrzuconą kotką domową - okociła się na parkingu przy ul. Poli Gojawiczyńskiej. 28 sierpnia kotka z kociętami trafiła do Danuty.

Fokstrot, największy z rodzeństwa, jest bardzo zaciekawiony nowym otoczeniem, świetnie się bawi.
Fokstrot jest w tej chwili po operacji gwoździowania łapy ponieważ w szaleńczych zabawach z bratem, wykonując niesamowite piruety tak nieszczęśliwie skoczył, że ma złamaną kość udową. Wszystko dobrze się zrasta.

Większość czasu oczywiście spędza w klatce. Apetyt dopisuje. Niedługo będzie kontrolny rentgen, lipiec 2008 r. 

Tel.: 833-81-30, 693-34-99-78

Czytaj więcej: Fokstrot, kot do adopcji, Warszawa

Diksi, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

IMG 4434 kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawaDiksi, ur. w maju 2009 r.

Koteczki Piksi i Diksi zostały podrzucone w miejscu karmienia kotów i przygarnięte tymczasowo przez chorą psychicznie kobietę, która nie chce się nimi dalej opiekować. Obie koteczki są przymilne, łagodne, bardzo czyste. Diksi jest energiczniejsza od siostry i bardziej lgnie do człowieka. Nie przyjaźni się z innymi kotami. Lubi się bawić piłeczkami. Jest kotem niesamowicie przymilnym. Wchodzi na kolana i domaga się głaskania. Śpi w łóżku z człowiekiem.


Tel.: 22-833-81-30, 693-34-99-78

 

Czytaj więcej: Diksi, kotka do adopcji, Warszawa

Bommbel, kocurek do adopcji, Warszawa

Podziel się

Bommbel7Bommbel

Kocurek BOMMBEL, (Bąmbel, Bommbel, Bombbel) są to imię, nazwisko i pseudonim cudownego kota z Białołęki, Latem 2013 roku został zauważony przez karmicielkę w miejscu dokarmiania. Miał na szyi, tuż pod żuchwą, dużą ranę. Trudno było go złapać, gdyż nie zjawiał się codziennie, ale pewnego dnia postanowił, że da sobie pomóc. Zaczął pojawiać się regularnie, dużo jadł i widać było, że rana się goi.

Po kilku tygodniach karmicielka spostrzegła, że spod świeżego strupa coś się sączy. Wtedy już kot dał się zabrać do weterynarza. W znieczuleniu oczyszczono mu ranę, dostał antybiotyk, a badania wykazały, że jest ogólnie zdrowy. Został zaszczepiony i wykastrowany.

Czytaj więcej: Bommbel, kocurek do adopcji, Warszawa

Feliks, kocurek do adopcji, Warszawa

Podziel się

IMG 4470 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaFeliks, ur. w 2008 r., spokojny, stateczny

Młody kocurek został znaleziony na mrozie z pogryzioną łapką. Łapka ładnie się goi i kocurek dochodzi do siebie. Jest bardzo przymilny, kontaktowy do człowieka. Bardzo szybko się zadomowił w ośrodku adopcyjnym. Nie przyjaźni się z innymi kotami ale nie wchodzi w konflikty. Chociaż jako jedyny bawi się z małymi kocurkami Patrykiem, Eskiem i Milanem. Jest kotkiem bardzo spokojnym, łagodnym. Uwielbia głaskanie, lubi siedzieć na kolanach człowieka.

Tel.: 22-833-81-30, 693-34-99-78

Czytaj więcej: Feliks, kocurek do adopcji, Warszawa

Zuzia vel Jagódka, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

zuzia4 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaZuzia - Jagódka, ur. 11. 2010 r. 

Ślicznotka z czarną kropeczką na nosku. Na widok opiekuna zaczyna głośno pomiaukiwać i mruczeć jak traktorek. Łasi się o nogi i skrzeczy z radości, chociaż na kolana jeszcze nie odważyła się wejść. Kiedy chce się bawić, zaczyna wydawać gardłowe miauki zachęcając Melę, jej największą przyjaciółkę, do wspólnych wybryków. Jest bardzo związana z Melą, niedobrze byłoby je rozdzielać.

Tel.: 693-34-99-78

Czytaj więcej: Zuzia vel Jagódka, kotka do adopcji, Warszawa

Kreska, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

Kotka Kreska ur. 08. 2010 r.

Lara, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

lara 01 2014 3 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaLara, ur. 04. 2012 r.

Lara jest wyjątkowo śliczną koteczką, rudo czarną, drobnej budowy, futerko jest troszeczkę dłuższe i ma puszysty ogon. Uwielbia głaskanie i przytulanie, zabawy sznureczkiem i czeka na swojego człowieka.

Ważne: Lara nie może mieszkać z żadnymi zwierzętami.

Koteczka zostala porzucona w zamkniętej piwnicy bez możliwości wyjścia i tylko cudem udało się ją uratować, dzieki przytomności kogoś kto ją przypadkiem zauwazył. Zadbana i odkarmiona okazała się piękną, zdrową koteczką.

 

Czytaj więcej: Lara, kotka do adopcji, Warszawa

Jakota, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

czarnynos3 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaJakota, ur. 08 sierpień 2009 r.

Kicia jest wyjątkowo przyjazną, pieszczotliwą i piękną. Jest koteczką całkowicie pozbawioną agresji jak całe jej rodzeństwo i mama. Jako mały kociaczek nie miała odruchu atakowania nawet w zabawie. Nigdy nie drapała ani nie gryzła choć przez dość długi czas była leczona - zastrzyki, pobierania krwi - zawsze była skulona nawet za bardzo nie umiała się wyrywać.

Nie jest psotną koteczką, chociaż potrafi się bardzo ładnie bawić, nigdy niczego nie strąciła. Najlepiej bawi się ze swoją siostrą Julką - tak też byłoby super, gdyby zamieszkały w nowym domu razem.

Psy zna od małego ale ciągle się ich lęka. jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona.

Tel.: 22-833-81-30, 693-34-99-78

Czytaj więcej: Jakota, kotka do adopcji, Warszawa

Barnaba, kot do adopcji, Warszawa

Podziel się

Kot Barnaba, ur. 03. 2009 r., jeden z 17-u

 

Olimpia, piękna kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

olimpia3 kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawa

Olimpia, ur. w 2009 r.

Przeurocza, przymilna koteczka. Uwielbia głaskanie. Chodzi za człowiekiem i domaga się głaskania i pieszczot. Toleruje inne koty.

Tel.: 22-833-81-30, 693-34-99-78

Czytaj więcej: Olimpia, piękna kotka do adopcji, Warszawa

Denis, piękny kot do adopcji, Warszawa

Podziel się

denis lipiec2010 2 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaDenis, ur. maj 2008 r.

Trafił do Fundacji 1 czerwca. Został przywieziony wraz z mamą prosto z bardzo nieprzyjaznego dla nich miejsca.

Mama maluszków okazała się koteczką, która zdecydowanie woli żyć na wolności. Nie chce kontaktu z człowiekiem. Gryzie i bije łapką w momencie chęci pogłaskania. Została wypuszczona do azylu piwnicznego gdzie koty maja kuwetki i swoje bezpieczne legowiska.

Maluchy na początku były nieufne ale dostając smakołyki szybko nabrały zaufania. Kocurki są dużo bardziej śmiałe od koteczki. Są odrobaczone, zaszczepione, zaczipowane. Są bardzo przyjazne do psów. Witają się z nimi z ogonkami wesoło podniesionymi do góry. Trafiły do Fundacji ze świerzbem w uszach. W chwili obecnej uszy są już wyleczone.

 

Czytaj więcej: Denis, piękny kot do adopcji, Warszawa

Słoneczko, kot do adopcji, Warszawa

Podziel się

kot-sloneczko10 kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawa

 Słoneczko, ur. 15. 11. 2011 r.

Malutki kocurek miaucząc żałośnie wszedł na prywatną posesję. Został tam zauważony przez kobietę, która zaniosła malca do lecznicy weterynaryjnej.

Kociak miał bardzo spuchnięta i siną łapkę - dolną część. Wyglądało tak jak by złapany był na wnyk - pętlę, próbował prawdopodobnie odgryźć spuchniętą część łapki, chcąc się uwolnić - wówczas nie miał w niej czucia.

więcej filmików Słoneczka na kanale YouTube

Czytaj więcej: Słoneczko, kot do adopcji, Warszawa

Julek, kocurek do adopcji, Warszawa

Podziel się

BIALYm kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawaJulek, ur. 02. 2013 r.

Kot został zauważony kiedy siedział po zewnętrznej stronie okienka piwnicznego. Jak się okazało kotuś bardzo bał się wejść do piwnicy ponieważ inne koty go wyganiały.

Zerkał tylko tęsknie do wnętrza piwnicy, chcąc się ogrzać i schronić, bo było już zimno, widać było, że marznie a delikatne, króciutkie białe futerko nie było w stanie go ogrzać.

Kiedy dostawał porcję karmy na parapecie okienka, zjadał ją z apetytem po czym szedł za kobietą dokarmiającą go do jej domu, bardzo chciał być z człowiekiem.

Czytaj więcej: Julek, kocurek do adopcji, Warszawa

Iwan Wielki, kot do adopcji, Warszawa

Podziel się

iwan2 kot kotek kicius kocur kocurek kotka koteczka kicia do adopcji warszawa

Iwan, ur. 2009 r.

bo naprawdę jest wielki, to jedna z ofiar marnego zarządzania "kocimi zasobami" przez niektórych dokarmiających. Błąkał się po osiedlu, ale wygląd miał dostatni, był czysty i zadbany. Do czasu, wkrótce zaczął chudnąć, marnieć i stało się jasne, że nie jest to kot wychodzący, lecz wyrzucony.

Karmicielka ulokowała go więc w piwnicy, spędził w niej trzy lata. Jego towarzysze niedoli znajdowali domy, a on nie, aż został sam, w ciemnościach. Wygryzał sobie futro, więc szybko trzeba było znaleźć mu cokolwiek. Cokolwiek okazało się całkiem dobrym domem zastępczym, ale to nie to samo co PRAWDZIWY DOM.

Iwan Wielki to kot jedyny w swoim rodzaju (jak zresztą każdy kot!). Przy nietypowo dużych gabarytach - nie mylić z tuszą! - jest wyjątkowo stateczny. Porusza się z godnością, nie trwoni cennej energii na przepychanki z innymi kotami. Ceni sobie towarzystwo psa i uwielbia przepływ myśli kocio - ludzkich, bawiąc się z człowiekiem w grę "czółko w czółko".

 

Tel.: 22-833-81-30, 693-34-99-78

Czytaj więcej: Iwan Wielki, kot do adopcji, Warszawa

Mateczka, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

mateczka kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawa Mateczka, ur. 2004 r.

Pręgowana piękność o wyrazistych oczach i powłóczystym spojrzeniu. Tygrysica, którą jednak można obłaskawić. Pojawiła się wraz z czwórką kociąt całkiem znienacka. Oczywiście wyrzucona przez działkowiczów.

Bardzo lubi głaskanie, mniej noszenie na rękach, ale swojemu opiekunowi pozwala na wszystko. Kotka dla osoby łagodnej i cierpliwej, która poczeka, aż kotka do niej przywyknie. Oczywiście wysterylizowana.

 


Tel.: 501-134-505, 22-833-81-30, 693-34-99-78

Jeśli ktoś zechce sponsorować Mateczkę, prosimy o wpłatę na konto Fundacji Canis, z dopiskiem Mateczka na odwrocie blankietu.

Czaruś, ładny kocur do adopcji, Warszawa

Podziel się

czarus kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawa Czaruś

Przepiękny dorosły kocur, który mieszka na działkach.

Tel. 501-134-505, 22-833-81-30, 693-34-99-78
Sasanka, koteczka do adopcji, Warszawa

Podziel się

portert kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawaSasanka, ur. 08. 2012 r.

Koteczka urodziła się na działkach na Saskiej Kępie. Jej mamą była rasowa, długowłosa kotka przez kogoś tam wyrzucona. Powiła kilka kociąt, z których Sasanka była najmniejsza, jednak siłą i wolą życia przewyższyła rodzeństwo, gdyż ona jedna przeżyła rodzinną epidemię kociego kataru. Ponieważ na skutek choroby pękła gałka oczna, konieczna była operacja. Karmicielce z trudem udało się kociaka złapać. W lecznicy powstał dylemat co po operacji? Karmicielka nie mogła jej zabrać, koteczka musiała by znów trafić na działki.

Czytaj więcej: Sasanka, koteczka do adopcji, Warszawa

Pusia, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

 Kotka Pusia

PLUSZA kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawa

Klif, kot do adopcji, Warszawa

Podziel się

klif3 kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawaKlif, ur. 11. 2010 r., jeden z 17-u

Był bardzo lękliwym kocurkiem, kiedy podchodziłam chcąc wziąć go na ręce, skakał po ścianach w przerażeniu. Mimo to, kiedy już został wzięty na ręce, siedział grzecznie, nie gryzł, nie drapał. Kulił się w malutką kuleczkę. Być może brak oka dodawał stresu, tym bardziej, że była opiekunka nie zgadzała się (telefonicznie) zabrać biedaka do lekarza. Było to okrutne, ponieważ oczko puchło aż w końcu wypłynęło.

Obecnie kotuś jest po operacji oczka. Oczodół został oczyszczony i zaszyty a Klif stał się kotkiem bardziej kontaktowym, choć ciągle trochę lękliwym. Po miesięcznym pobycie w lecznicy, wyjęty z klatki ciekawie rozglądał się dookoła, wcale nie próbował sie wyrywać, podnosił głowę do góry kiedy był głaskany pod brodą.

Obecnie Klif jest w hotelu razem z kocurkiem Kleo (razem były również w lecznicy). Pobyt w hotelu nie jest dobry ponieważ bardzo mało przebywa z człowiekiem. Szkoda, że nie ma swojego domu już teraz, ponieważ obecność człowieka to szansa, że kotek zaufa całkowicie dużo szybciej niż w warunkach w jakich jest obecnie.

Klif jest bardzo towarzyski do innych kotków i łagodny.

Czytaj więcej: Klif, kot do adopcji, Warszawa

Kefia, ładna kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

Kefia, ur. 01. 2010 r., jedna z 17-ufemka1 kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawa

 

Bardzo miła koteczka -jako jedna z pierwszych z całego kociego stada przychodziła do głaskania. Przyjaźniła się ze wszystkimi kotkami, z którymi przebywała. Dużo rozmawiała - po prostu kocia gaduła. Miesięczny pobyt w lecznicy, gdzie dość długo miała leczone uszy (świerzb) trochę kicię zestresował. Nie podchodzi teraz od razu do człowieka, potrzebuje trochę czasu aby się upewnić, że nikt nie będzie czyścił jej uszu.

W domu tymczasowym przebywa z kotką Pati na Grochowie. Uwielbiają bawić się razem - najlepiej myszkami, bądź w berka, dużym wyzwaniem jest mucha. Może być wyadoptowana jedna do drugiego kota lub z jej przyjaciółką. Nie zna psów. Jeżeli pies będzie spokojny kotka na pewno się przyzwyczai. Tel.: 6693-34-99-78

Czytaj więcej: Kefia, ładna kotka do adopcji, Warszawa

Mela, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

mela1 kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawaMela, ur. 06. 2010 r., jedna z 17-u

Do Fundacji trafiła chudziutka, z wyskubanym futerkiem, prawie łysa. Sama się okaleczała ze smutku. Ale futerko już odrasta, a Mela jest spokojniejsza. Jeszcze ogonek jej został taki długi i chudziutki jak u szczurka, ale to też się poprawia. Jest pieszczochą, najchętniej siedzi na kolanach i przytula się do człowieka. Ma urodę kota egipskiego, z wydłużoną mordką i skośnymi oczkami. Przyjaźni się z Zuzią i to razem z nią powinna znaleźć nowy domek.

Tel.: 693-34-99-78

 

Czytaj więcej: Mela, kotka do adopcji, Warszawa

Pati, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się

pati3 kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawaPati, ur. 06. 2010 r., jedna z 17-u

Koteczka całą sytuacje w jakiej się znalazła bardzo przeżywała. Stroniła od kotów, kiedy któryś obok niej przechodził z grymasem wyciągała łapkę chcąc odsunąć go od siebie tak jak by mówiła nie podchodź do mnie i taki też skutek był.

Pati siedział zawsze sama w kąciku i wylizywała futro, które było bardzo przerzedzone (tak jak u kotki Meli). Nie pragnęła również towarzystwa człowieka. Była bardzo nieszczęśliwą małą koteczką. W przeciwieństwie do Kefi miesięczny pobyt w lecznicy (mimo leczenia świerzbu) trochę kotkę odstresował. Być może dlatego, że była tylko z jedną kotką. Obecnie przebywa w domu tymczasowym na Grochowie z kotką Kefią.

Tel.: 693-34-99-78

Czytaj więcej: Pati, kotka do adopcji, Warszawa

Dziunia, kotka do adopcji, Warszawa

Podziel się
dziunia4 kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawaDziunia, urodzona około 15. 05. 2011 r.

Kotka została znaleziona w osiedlu między parkującymi samochodami. Karmicielka usłyszała miauczenie małego kotka. Zajrzała pod samochód i znalazła Dziunię. Kotka była przestraszona i głodna.

W lecznicy okazało się, że mała jest zdrowa. Została odrobaczona i zaszczepiona. Niedługo szczepienie zostanie powtórzone i mała zastanie zaczipowana.

Dziunia jest urocza, miziasta i grzeczna.

Tel.: 693-34-99-78

Czytaj więcej: Dziunia, kotka do adopcji, Warszawa

Kicurek, czarny kot do adopcji, Warszawa

Podziel się

kicurek kot kotek kicius kocur kocisko kotka koteczka do adopcji warszawa

Kicurek ur. 02. 2011 r.

Czarny kocurek kastrowany, testowany i zaszczepiony. Jest kotem wychodzącym i szukamy dla niego domu z ogrodem w bezpiecznej okolicy, gdzie będzie mógł wychodzić. Dobrze też czuje się w domu.

Miły i pieszczotliwy kocurek, mruczy, ugniata łapkami i obraca się go góry brzuszkiem prosząc o pieszczoty.

Dobrze się dogaduje z psami i nie boi się ich. Z kotami nie wchodzi w konflikty.

Trafił do lecznicy z ropniem u nasady ogona. Ropień usunięto i rana się ładnie zagoiła.

tel.: 693-34-99-78

Czytaj więcej: Kicurek, czarny kot do adopcji, Warszawa

Porzucone 17 kotów pilnie potrzebuje domów

Podziel się

Drodzy Państwo,

sytuacja 17-u kotów jest dramatyczna, pomimo tego, że na załączonych zdjęciach wydają się być szczęśliwe, zadbane i dobrze odżywione (może oprócz przerażliwie chudej kotki, która urodziła niedawno 5 kociąt).

Koty wkrótce trafią do schroniska jeśli im nie pomożemy!!!!

Nieodpowiedzialna opiekunka  kociego stada (17 kotów) w marcu 2011 roku oddała wszystkie koty do hotelu dla zwierząt na 3 dni. Telefonowała co parę dni do właściciela hotelu prosząc o przedłużenie ich pobytu. Do dnia dzisizejszego (15 sierpnia 2011) nie zapłaciła ani złotówki za ich pobyt w hotelu. Jest już wyrok sądowy o wezwanie do zapłaty.

Dzięki wyrozumiałości właściciela hotelu koty nie zostały odwiezione do schroniska, dostaly szanse na życie. 

Wbrew pozorom, nie były do końca zdrowe, wymagały różnego rodzaju leczeń - oczy, uszy, zapalenie oskrzeli, ciąże, kastracje, sterylizacje, odrobaczanie. 

Tylko 2 koty znalazły dom a 15 ciągle czeka na nowych opiekunów w domach tymczasowych, w tym 2 z nich nadal czekają w hotelu. 

Wszystkie koty są bardzo miłe. 

Koty są wysterylizowane, przetestowane na Felv i Fiv. 

Adoptując jednego z 17 lub parę napewno zdobędziecie super przyjaciela na całe życie. 

Osoby zainteresowane adoptowaniem kota lub wsparciem finansowym opieki

nad nimi proszone są o kontakt pod numerem telefonu 693 349 978 lub 22 833 81 30.

Czytaj więcej: Porzucone 17 kotów pilnie potrzebuje domów

sklepbaner

Lista kotów do adopcji

Szukam kogoś

Żyję wciąż bez adresu,
W nieustannej potrzebie
By do dni moich kresu,
Ktoś przyjął mnie do siebie.

Lecz jestem niebogaty
I od dnia urodzenia
Noszę futerko w łaty,
Nikt nie dał mi imienia,

Stale mam pusty brzuszek
I brak nad głową dachu.
Jak długo jeszcze muszę
Żyć w tak ciągłym  strachu?

Oddam się w dobre ręce
Szukam na stałe domu
I pragnę najgoręcej
By ktoś mi wreszcie pomógł.

Chcę być z ludzką istotą
Związany bardzo blisko.
Kto powie mi z pieszczotą:
”Moje dobre kocisko.....” ?

Autor Iwona Wideryńska 30 marca 2011

Zadania publiczne

Zadanie publiczne z zakresu ochrony zwierząt w 2014 r., polegające na opiece nad zwierzętami bezdomnymi i wolno żyjącymi z terenu m.st. Warszawy i zapobieganiu bezdomności zwierząt jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

Odwiedzający na stronie:

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Blog Fundacji Canis

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.
psy koty pies kot suka suczka kotka koteczka do adopcji warszawa

Obejrzyj filmiki jak pisać na blogu: Lekcja 1 Lekcja 2