Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

 

240458243 426258178801511 7403593086516244509 n

ZAGUBIONA? PORZUCONA?

Szukamy dotychczasowego opiekuna.

FILM z POLĄ

Znaleziona 23 sierpnia 2021 r. w Warszawie, przy ulicy Braci Załuskich/Poli Gojawiczyńskiej. Wcześniej, przez kilka dni była widziana w tej okolicy. Mogłaby być kotkiem wychodzącym ale była bardzo, bardzo głodna. Wzięta z ulicy nie protestowała. Super miła do człowieka, tak jakby nic więcej się nie liczyło. Pogłaskana natychmiast mruczy zadowolona, kładzie sie do góry brzuszkiem i ugniata w powietrzu.

Zanim została umieszczona w domu tymczasowym Pola została przebadana w lecznicy całodobowej gdzie spędziła dobę, ponieważ dłużej nie musiała. Okazała się zdrowym kotkiem. Testy na Panleukopenię, Felv i Fiv wyszły ujemne. Z badania krwi wynika, że nic złego z kotką sie nie dzieje. Badanie USG wykazało, że jest wysterylizowana. Nie była zaczipowana, tak też zaczipowana została. Została odrobaczona, odpchlona. W lecznicy lekarze chwalili Polę, że jest bardzo miła i grzeczna. Nie była brudna. Łapki - poduszki łapek nie wyglądały aby koteczka była wychodzącą. Takie były przypuszczenia, ponieważ była obserwowana będąc na dworze wyglądała na kotkę, która czuje się zagubiona i nie radzi sobie z nową sytuacją. Może być porzucona, może być również zagubionym kotkiem np. danym na przechowanie na czas wyjazdu.

Pola jest koteczką drobnej budowy ale mimo to jest chudziutka, być może kilkudniowa poniewierka dała już o sobie znać.

W domu tymczasowym jest od 25 sierpnia 2021 r, na Żoliborzu w Warszawie. Przebywa w towarzystwie trzech kotów i dwóch piesków. Nie wygląda na koteczkę zadowoloną z towarzystwa. Nie jest agresywna, raczej obawia się nieznajomych współtowarzyszy. Do człowieka jest bardzo ufna. Może być koteczką, która będzie najbardziej zadowolona będąc sama z ludźmi bez towarzystwa innych zwierząt.

Jeszcze za wcześnie jest na konkretne wnioski. Mamy nadzieję, że odnajdzie się szybko stęskniony za Polą opiekun, aby tak się stało to bardzo proszę o ROZESŁANIE  wieści o koteczce do jak największego grona znajomych. Może ktoś coś wie? Może ktoś coś widział?

Będziemy się starać o podawanie aktualnych informacji o losach koteczki.

Tel.: 693349978

 

 


Przekaż 1% z podatku na nasze zwierzęta!

Przekaż 1% naszej organizacji

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku na rzecz naszych zwierząt.

 

Szukam kogoś

Żyję wciąż bez adresu,
W nieustannej potrzebie
By do dni moich kresu,
Ktoś przyjął mnie do siebie.

Lecz jestem niebogaty
I od dnia urodzenia
Noszę futerko w łaty,
Nikt nie dał mi imienia,

Stale mam pusty brzuszek
I brak nad głową dachu.
Jak długo jeszcze muszę
Żyć w tak ciągłym  strachu?

Oddam się w dobre ręce
Szukam na stałe domu
I pragnę najgoręcej
By ktoś mi wreszcie pomógł.

Chcę być z ludzką istotą
Związany bardzo blisko.
Kto powie mi z pieszczotą:
”Moje dobre kocisko.....” ?

Autor Iwona Wideryńska 30 marca 2011

Kocie pary

sklep1

mydelkaA4m