Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Kalendarz Fundacji na 2019 r.

kalendarz 2019 01

Gorąco zachęcamy do zakupu kalendarza na rok 2019, wydanego przez Fundację Opieki nad Zwierzętami Canis. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Fundacja przeznaczy na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Koszt 1-go kalendarza - 25 zł + koszt przesyłki. Zamówienia   e-mailem: canis.org@gmail.com lub przez sklepik internetowy Fundacji http://sklep.canis.org.pl/

Kalendarz ma format 20 na 30 cm, ilustracje zwierzaków, podopiecznych Fundacji, bardzo praktyczne kalendarium, z miejscem na zapiski oraz spisem imienin. Więcej>>>

Zamówienia można słać e-mailem lub dokonywać zakupu w sklepiku Fundacji

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

czarek2018 1

Kotek Czarek w niedzielę 28.10.2018 zamieszkał w nowy domu z super uroczą kotką Haidi,która rok temu była od nas adoptowana.
Czaruś nie był bardzo zestresowany,nie chował się ,z zaciekawieniem zwiedzał mieszkanie.Koteczka Haidi była mocno zaskoczona nowo przybyłym kotkiem.
Ciekawa i ostrożna bacznie obserwowała kocurka.Było trochę pchy..... ale zarówno Haidi jak i Czarek są kotkami cudownego,łagodnego charakteru  więc z pewnością za jakiś czas zakumplują się na dobre.Haidi.Jak tylko Czaruś zacznie już śmiało biegać używając w pełni osłabionej jeszcze łapki zaliczą nie jedną zabawę w "berka".
Czarek ma trzy łapki ,tylną ma amputowaną po wypadku samochodowym kiedy był bezdomnym kotkiem.
Życzymy już tylko długich lat życia w zdrowiu całej kocio ludzkiej rodzine !!!!
 
Czarek ur.04.2018 r.
Uroczy kocurek którego zaraz na początku kociego życia spotkała tragedia.Został dotkliwie potrącony przez samochód. Kiedy został przyniesiony do lecznicy okazało się że nie staje na łapki a jedna z nich jest tak uszkodzona i nadaje się tylko do amputacji. Zapadła decyzja o uśpieniu ponieważ zazwyczaj ludzie nie chcą adoptować kalekich zwierząt . Jednak dzięki prośbom osób zaprzyjaźnionych z lecznicą kocurek żyje. , Został zoperowany ,jedna łapka została amputowana.
Na szczęście kocurek zaczął chodzić na zdrową tylną łapkę. Potrzebuje jednak rehabilitacji ponieważ w łapce jest zanik mięśni i lekki przykurcz . Oczywiście jak tylko można było łapka była systematycznie ćwiczona w lecznicy w której jeszcze przebywa .
 
,
Ponieważ został zaszczepiony potrzebne jest kilka dni na przeprowadzkę.do nowego miejsca. Przyjechał do Fundacji  14.10.2018r. Będzie wymagał dalszej rehabilitacji w/g zaleceń lekarzy pod których opieką był w lecznicy.Będzie potrzebna osoba która mogła by kotka rehabilitować w miejscu gdzie będzie przebywał ( Żoliborz) lub zostanie w jednej z lecznic specjalizujących się takimi i innymi przypadkami. Czarek jest bardzo miłym ,przytulaśnym kocurkiem zsocjalizowanym z innymi kotami. Całkiem dobrze reaguje na psy.
Odrobaczony, wykastrowany. Super maluch . Najlepiej by było gdyby zamieszkał w domu stałym z innym miłym kotkiem. Wówczas miał by motywację aby więcej chodzić a tym samym ćwiczyć łapkę.
Bardzo proszę przekazać wieści o maluchu do znajomych, przyjaciół. Im więcej osób zobaczy Czarka , tym będzie miał większą szansę na dom, którego tak bardzo potrzebuje.
 
 
 
Podziel się

Fundacja Canis w Polskim Radio

Aktualności

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Więcej…

Amorka znalazła dom

Więcej…

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Więcej…

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Więcej…

Frotka znalazła dom

frotka1

Więcej…

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska